0
clear
  • Liquitex Професионални Тешки Тело Акрилна Боја, 4.65 Fl Мл (Пакување од 1), Хукер е Зелена Боја Постојан, 4
  • -20%
  • -20%
Liquitex Професионални Тешки Тело Акрилна Боја, 4.65 Fl Мл (Пакување од 1), Хукер е Зелена Боја Постојан, 4

Liquitex Професионални Тешки Тело Акрилна Боја, 4.65 Fl Мл (Пакување од 1), Хукер е Зелена Боја Постојан, 4

DEN 263.28

Износ
Това е достапна

Добра површина влечете обезбедува одлични ракување и мешање карактеристики со зголемување на отворен работно време.Impasto и 3 D апликации сув без fracturing поради напредни акрилик технологија, која носи флексибилност за да го наслика филм.Никогаш не е премногу лизгава, или премногу леплива.Liquitex Тешки Тело Уметник Акрилна Боја, претходно наведени како Висок Вискозитет, има дебел конзистентност за традиционалните уметнички техники, користење на четки или ножеви, како и за експериментални мешани медиуми колаж и printmaking апликации.Liquitex е само акрилна боја бренд да понуди четири уникатно различни работи и професионални акрилна боја за да одговара на потребите на уметникот.ЧИСТИ ПИГМЕНТИ - Тешка Телесна Акрилик е познат по својот богат, трајна боја.Добра површина влечете дава одличен ракување и мешање карактеристики, со зголемување на отворен работно време.Посетете ја нашата Liquitex Storefront за целосен производ асортиман.Сите Liquitex производи се формулирани од страна на единствен тим на хемичари и уметници.НЕ-НАПУКНУВАЊЕ - флексибилна, крек-слободен резултат.Во галерија.Дури и кога ќе одат во дебел.Мали засилен керамички монистра даваат фина дисперзија, голема боја развој, силата и јасноста на боите.На својата работа треба да остане како што се наменети.Ви даваат издржливи, noncracking заврши.Нашите хемичари користите најновата кошница лежиште-мелница технологијата за да го донесе најдоброто во секој пигмент.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

【1.41 мл / 40gЦрна】Доаѓа со 40g(1.41 мл) по тегла која може да ги исполни вашите голем капацитет потреби 【Неток

????ИЗДРЖЛИВИ МАТЕРИЈАЛИ Направени со здрав PP материјал, флексибилни и има grippable рачка за на доградба на

Материјал : 100% нетоксични тестира и да биде одобрен за безбедна употреба, во согласност со тестирање ста

24 Висок Квалитет Живописни Бои во 12ml Цевки : целосна селекција на 24 уникатен окофаќање на различни аквар

Обезбедување на деца во различни старосни групи можат да уживаат во облека боја на безбедноста на живот

Донесе на уметности и занаети проекти.Металик Акрилна Боја 12 ML Стандард Уметност Бои за Сликање на Плат

DIY ткаенини вратоврска боја колекции моден облека за вашите пријатели или семејството.Се создаде ткаен

Богата боја суши на водаотпорни, полусјаен финиш за квалитет на резултатите.Лесензачистење на формула

Богата пигменти може да се меша добро, па лесно можете да се меша да се создаде безброј бои.Со користење

МУЛТИ КАНАЛ ДИЗАЈН Овој акрилна боја фрлаат во купот дизајн има 5 канали за одвојување на бои, со секој к

Lascaux Уметник Acrylics Брилијантен Сребро, 45 ml цевка.Брилијантен Сребро.За да го прослават својот 50годишнина

ЗОШТО да ИЗБЕРЕТЕ ХИПИ CRAFTER : Ние сме едно семејство во сопственост на Американски мал бизнис посветени

Висок квалитет моделирање бои и алатки со АКИнтерактивни.Постигнување на најдобри можни резултати.Иск

50 РАЗЛИЧНИ БОИ : Шатл Уметност Акрилна Боја Поставете доаѓа со 50 бои акрилна боја во 60ml / 2oz шишиња, обезбе

Погоден за сите типови на свеќа восок, вие само треба 0.Само се сеќавам дека малку етерично масло оди дол

ДАНИЕЛ СМИТ е навистина светски лидер на акварели за уметници со 240+ убави бои во 15ml акварели, најмногу о

Please wait...