0
clear
  • Азотен Оксид Систем, Протон Плус, Влажни, Една Фаза, 35-150 HP, 10 lb Шише, Бела, Универзална EFI, Комплет
  • -20%
  • -20%
Азотен Оксид Систем, Протон Плус, Влажни, Една Фаза, 35-150 HP, 10 lb Шише, Бела, Универзална EFI, Комплет

Азотен Оксид Систем, Протон Плус, Влажни, Една Фаза, 35-150 HP, 10 lb Шише, Бела, Универзална EFI, Комплет

DEN 12500.16

Износ
Това е достапна

Азотен Систем со 10 кг.Број На Модел : 20421-10. Објектот Пакет Димензија : 28.0" L x 11.0" W x 10.0" H. Точка Пакет Тежина : 20.0 lb.Азотен Изразат Протон Плус Азотен Систем со 10 фунти за Шише комбинира перформанси, издржливост и вредност во компактен и лесен за монтирање модул.Протон системи содржат висок квалитет, направени во САД, solenoids дека се способни за производство на 150 коњски сили на тркала.Со црна елоксирани алуминиумски домување не само што изгледа одлично, тоа повлекува топлината подалеку од solenoids за екстремна издржливост.Оваа Протон Плус систем вклучува jetting за 35 коњски сили, 50 коњски сили, 75 коњски сили, 100 коњски сили, 125 коњски сили и 150 коњски сили.Овој систем исто така вклучува и една Ајкула млазницата, млазницата адаптер, од не 'рѓосувачки плетенка млазницата линии, екстра долга плетенка нерѓосувачки храна линија, од не' рѓосувачки гориво линија, господар наоружува прекинувач, широко отворени гас за префрлување, 40 ampere реле, реле се подигнат, како и секој орев, болт и електричен приклучок е потребно за да ја завршите инсталацијата.Одговара на сите електронските системи за вбризгување на инјектира возила со еден гас тело.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Please wait...