0
clear
  • Амазон Колекција Позлатен Бронза Дијамант Акцент Извртени Обрачот Обетки
  • -20%
  • -20%
Амазон Колекција Позлатен Бронза Дијамант Акцент Извртени Обрачот Обетки

Амазон Колекција Позлатен Бронза Дијамант Акцент Извртени Обрачот Обетки

DEN 417.60

Износ
Това е достапна

Стилски обрачот обетки кој извртени дизајн со дијамант акцент на деталите во ред сребро позлатен бронза.Дијамант намали парична казна сребро позлатен бронза околните дијамант акценти дава илузија на отворајќи дијамант поставување; Дијамантите се I-J Боја со I2-I3 Јасност; Сите наши дијамант добавувачи се потврди дека тие се во согласност со Kimberley Процес за да се обезбеди дека нивната дијамантите се конфликтот слободни.A thoughtful накит за подарок што ќе се негува за годините што доаѓаат.Кликнете пост затворање.Рачно направена од Бронза; парична Казна Сребро позлата додаде за да се подобри дизајнот и изгледот; Родиум позлата додаде за да се зголеми сјај и трајност.Увезени.Овие парчиња сребро се изградени за долговечност.Ова парче карактеристики на метал позлата или трепка, или electrocoating за повеќе lustrous изглед, но тоа може да се носат надвор со долгорочни или тешки употреба.За да се обезбеди долговечност на вашиот галвански елементи продавница вашиот накит во темно, ладно, суво место, како што се торбичка или воздух тесни кутија и да се избегне триење галвански елементи заедно.Исто така, обидете се да се избегне изложување на производи за чистење и парфем кој може и негативно да влијае на вашите предмети.Вашата локална jeweler може да ве советува вас каде да го испратите вашиот накит ако некогаш како нив replated.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

◆МОДА ОБЕТКИ СЕТ : Различни стилови на обетки,Еден цел вклучува 33 парови на earring(Студ обетки и големи обр

Можете да го користите во вашиот прв дупка за полиран изглед или во 2 или 3 дупка да се збогати вашето уво

Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Произведени Responsibily : Во Пандора, ние веруваме дека одгов�

Please wait...