0
clear
  • Магнетна Индукција Грејач, Flameless Завртка Греење Демонтажа Не Треба Вода за Ладење за Машини за Греење Различни Автомобил Rusting Завртки(Јапонски стандард 110V, Инсекти)
  • -20%
  • -20%
Магнетна Индукција Грејач, Flameless Завртка Греење Демонтажа Не Треба Вода за Ладење за Машини за Греење Различни Автомобил Rusting Завртки(Јапонски стандард 110V, Инсекти)

Магнетна Индукција Грејач, Flameless Завртка Греење Демонтажа Не Треба Вода за Ладење за Машини за Греење Различни

DEN 1027.20

Износ
Това е достапна

Не треба вода за ладење, безбедно, лесен за користење, лесен за носење, добри топлина стабилност, и може да се користи на отворен, затворен.Постојат професионалци се одговорни за aftersales проблеми, ако има било какви проблеми можат секогаш да се консултирате со нас.¡¾Good Стабилноста Топлина¡¿Мини ductor 1200 W flameless, произведува ниту оган, ниту избегнување на пластика и други запаливи материи. Не треба вода за ладење, безбедно, лесен за користење, лесен за носење, добри топлина стабилност, и може да се користи на отворен, затворен. Мини ductor 1200 W flameless, произведува ниту оган, ниту избегнување на пластика и други запаливи материи. Завртка отстранување, висока?напон електрични завртка отстранување, здрав завртка, исто така може да се користи за напојување кула, прекинувачи, трансформатор завртка отстранување, греење прошири лого, може да се применат во различни индустрии и демонтажа на уредот.5 AMaximum Излез Тековната : 150 AOperating Фреквенција : 50 60 Hz Power : 1200 WHeating Температура : 800 ¡æHeating Време да 800¡æ : 540 seconds Instrument Заштита Температура : 80 ¡æUse на животната Средина Опсег : Амбиентална Температура : 40 ¡æ 60 ¡æRelative Влажност : . ¡¾Service¡¿Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет на производот и најдобар клиент искуство, може да бидат сигурни да се купи. ¡¾With LED Светло ¡¿Со воздух се пропустливи на другиот крај на мини ductor, спротивно на LED светло.Функција : 1. ¡¾Wide Апликација¡¿Мини индукција грејач, може да биде топлина за автомобили, машини, и голем број на мали делови метални делови, главно за греење различни автомобил rusting завртки, навртки, запчаници, pulleys, макара, лежишта. ¡¾Good Стабилноста Топлина¡¿Мини ductor 1200 W flameless, произведува ниту оган, ниту избегнување на пластика и други запаливи материи. ¡¾High?Напон Електрични Завртка Отстранување¡¿Завртка отстранување, висока?напон електрични завртка отстранување, здрав завртка, исто така може да се користи за напојување кула, прекинувачи, трансформатор завртка отстранување, греење прошири лого, може да се применат во различни индустрии и демонтажа на уредот.

Повеќе информации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Magnetic Induction Heater
Material:
Iron + ABS
Color:
As picture shown
Rated Current:
11/5.5A
Maximum Output Current:
150A
Operating Frequency:
50 60 Hz
Power:
1200W
Heating Temperature:
800 ¡æ
Heating Time to 800¡æ:
540 seconds
Instrument Protection Temperature:
80 ¡æ
Use of the Environment Range:
Ambient Temperature:
40 ¡æ 60 ¡æ
Relative Humidity:
Atmospheric Pressure:
86KPa 100KPa
Package List:
1 x Heater :
3 x Heating Wires :
2 x Plastic Heads :
1 x Manual  :

Најдобрите понуди во категоријата

Пакет Димензии : 11 L x 8 H x 10.5 W (инчи).Пакет Тежина : 11 килограми.Дел број : AH474 Големина : Компактна големина.Г

Вистински ОЕМ замена дел.ТермосKool е продуктната линија вклучува прошетка во ладилници и замрзнувачи, к�

Оваа Brisk Heat Пластични Тапан Грејач има трајни, влага и хемиски отпорни дизајн со две екстрадебели слоеви

Претходно внатрешни термостат спречува производ температура од одење над 145 степени F (± 5 степени F / 3 ст�

Претходно внатрешни термостат спречува производ температура од одење над 75º F / 32º C (± 10º F / 5º C).Да се об�

Please wait...