0
clear
  • Ruien Масло Може да се Фати за Полнење Масло Сепаратор Резервоарот, Резервоарот за Моторот полски чуствува доста збунета Компатибилен со 2011-2019 Ford F150 2.7 ИО 3.5 ИО 5.0 Патни
  • -20%
  • -20%
Ruien Масло Може да се Фати за Полнење Масло Сепаратор Резервоарот, Резервоарот за Моторот полски чуствува доста збунета Компатибилен со 2011-2019 Ford F150 2.7 ИО 3.5 ИО 5.0 Патни

Ruien Масло Може да се Фати за Полнење Масло Сепаратор Резервоарот, Резервоарот за Моторот полски чуствува

DEN 3816.00

Износ
Това е достапна

【Fitment】Ова масло може да се фати за полнење компатибилен со 2011-2021 F-150 5.0 L,2011-2021 F-150 5.0 L со Roush/Whipple superchargers,2011-2021 F-150 3.5 L Ecoboost,2015-2021 F-150 2.7 L Ecoboost,2017-2021 Raptor 3.5 L Ecoboost,2018-2021 Експедицијата 3.5 Eco Boost. 【400 ML Капацитет】капацитетот на полски чуствува доста збунета резервоарот е 400ml,доволно за секојдневна употреба. 【Двоен слој филтрација】Врз основа на одбивни на самиот производ, ние исто така, обезбеди дополнителни нерѓосувачки челик памук за да им помогне подобро филтрирање на воздухот.Можете да ја исечете ја на саканата големина на неколку пати. 【Надградба структура】На одбивни може да се излади на врело масло пареа и да ја претвори во течност, фаќање масло и влажни масло пареа, да ги задржи на моторот чист и продолжување на работниот век на моторот.Зајакнување на црево стегач за да се спречи црево од испаѓање. 【Карактеристика】Сите TIG заварување, нишка со О-прстен печат за да се спречи истекување на нафта.Едноставно unscrew на дното на резервоарот за лесно чистење.И многу светлина, многу погодна за вградување во возила или мотоцикли.Боја : Black1.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Пакетот вклучува : 1 x Масло Фати Резервоарот w / две AN10 Црево Фитинг Адаптери,2 x Издише Филтри,1 x Petcock drainer.�

Please wait...