0
clear
  • Swanson е Премиум Бела Може да
  • -20%
  • -20%
Swanson е Премиум Бела Може да

Swanson е Премиум Бела Може да

DEN 167.76

Износ
Това е достапна

Подготвен-да-јадат премиум бело парче пилешки гради.Секој 12.5 унца може да има 3.5 порции.Пилешко месо без антибиотици, направени од пилешко фарма-израснат во САД.Храна Форма : Diced. 98% масти слободни без конзерванси, без додаден MSG и без вештачки вкусови.Употреба на врвот на салати или крекери, или како кратенка за рецепти како бафало кокошка натопи. 3 лажици мајонез. 1 лажичка сок од лимон. 1 цртичка мелен црн пипер. 1/4 чаша сечкани целер. 1 лажица ситно сецкани кромид. 3 чаши мешани салата зеленчук или зелена салата.Живее до Swansons традиција на едноставни состојки, нашите вкусни бело парче пилешки гради нема антибиотици и доаѓа од фарма-покрена кокошки во САД.Оваа конзервирана пилешки гради во вода е 98% слободни масти и не содржи додаден MSG додадени или вештачки вкусови.Ова пилешко салата доаѓа заедно, па брзо со Swanson конзервирана пилешко.Направете го тоа за ручек или вечера во само 5 минути!.Вкупно Време : 5 мин Служи : 2. Состојки : . 1 може да се (4.5 унци) Swanson Премиум Бело Парче Пилешки Гради во Вода, drained3 лажици mayonnaise1 лажичка лимон juice1 цртичка земјата црна pepper1/4 чаша сечкани celery1 лажица ситно сецкани onion3 чаши мешани салата зеленчук или зелена салата.Чекор 1 : Промешајте мајонез, лимон сок, црн пипер, целер, кромид и пилешко во еден мал сад.Служат на зелените салата.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Една 12 oz.jar на Хајнц Home Style Класичен Пилешко Сок.Хајнц Home Style Класичен Пилешко Сок го подобрува вашиот оми�

Ги исполнува стандардите на благосостојбата на животните, храна, и многу повеќе, така што ќе може да зна�

Говедско месо Rib Бифтек служи со Компир Kugel Морков Tzimmes и Farfel Јајце Јачмен (Microwavable, Полица Стабилна) – Мле�

Совршена комбинација на органски слободен избор пилешко, морска сол и зачини.Се користи како база за су�

Please wait...