0
clear
  • Дизајн Инженеринг 050530 Corvette C5 Пренос Тунелот Плоча & Страна Термички Shield Целосен Комплет
  • -20%
  • -20%
Дизајн Инженеринг 050530 Corvette C5 Пренос Тунелот Плоча & Страна Термички Shield Целосен Комплет

Дизајн Инженеринг 050530 Corvette C5 Пренос Тунелот Плоча & Страна Термички Shield Целосен Комплет

DEN 1764.00

Износ
Това е достапна

Намалување на конзола и внатрешни работи температури за Corvette C5 (1997-2005).Прецизност намали за совршено се вклопуваат и леснотијата на инсталација, без потреба да се отстрани Транс Тунелот Плоча.Лесно лепило за инсталација : кора поддршка, координирање во позиција и притиснете на своето место.Не се погодени од ветер, вода или други тешки услови.Исклучително лесен.Стил : C5 | Големина : Плоча s решение да се намалува количината на топлина пренесува на Corvette C5 (1997-2005) и C6 (2005-2013) Пренос Тунелот Засилување на Плочи и во возилата за внатрешни работи.Оваа shield го намалува негативните ефекти од во-кабината прекумерно високи температури и го подобрува искуството на возите вашиот Corvette.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Комплет вклучува осум 9" Заклучување Врски, четири 14" Заклучување Врски, и Заклучување Вратоврска Алатка

Се намали до 90% Сончева Топлина помага shield гориво линии, кочница линии, жица наѕира и повеќе од сончева т

Please wait...