0
clear
  • Headlamp Dimmer и да се Сврти Сигнал Switch - Blinker Лост - го Заменува D6253E, SW8004, 20940369 - Компатибилен со Chevy Malibu, Pontiac G6, Сатурн Аура - 2006-2012 Модел Години
  • -20%
  • -20%
Headlamp Dimmer и да се Сврти Сигнал Switch - Blinker Лост - го Заменува D6253E, SW8004, 20940369 - Компатибилен со Chevy Malibu, Pontiac G6, Сатурн Аура - 2006-2012 Модел Години

Headlamp Dimmer и да се Сврти Сигнал Switch - Blinker Лост - го Заменува D6253E, SW8004, 20940369 - Компатибилен

DEN 579.36

Износ
Това е достапна

Замена Пак Сигнал & Headlamp Dimmer Switch - контроли комбинација функција на светлата и да се сврти сигнал на вашето возило.Ако вашето возило, автоматски не се исклучува неговата blinker светлата кога ќе го вклучите или прекинувачи не работи тогаш ова можеби проблемот.Соодветна Замена за Chevrolet Malibu, Pontiac G6 & Сатурн Аура - 2006 - 2012 Malibu 2006 - 2010 G6 2007 - 2009 Аура со модели година 06, 07, 08, 09, 10, 11 ,12 комбинација се префрлите месеци до управниот колона и само приклучоци во жица темперамент.Го заменува Дел# 20940369, D6253 E, Бунари SW8004, D6253 E, SW8004 - Иако ова не е вистински ОЕМ дел, тоа е директна замена за фабриката комбинација се префрлите на вашето возило.ОЕМ Одговара, Квалитет, Заврши - Сите обележја и контроли на прекинувачот се идентични со вашиот фабрика дел.Едноставно ги отстраните вашите фабрика комбинација префрлите и да ги инсталирате оваа префрлете се на свое место.Ве молиме бидете сигурни дека дел изгледа токму како оној што се на местото.Доживотна Гаранција - Овој Мулти-функција комбинација switch доаѓа во комплет со доживотна гаранција.Ако се префрлите некогаш не успее на вашиот Malibu, G6 или Аура, едноставно јавете ни се за замена. 2006-2012 Chevrolet Malibu. 2006-2010 Pontiac G6. 2007-2009 Сатурн Аура. 20940369. Велс SW8004. D6253 E.SW8004. 2006-2012 Chevrolet Malibu2006-2010 Pontiac G62007-2009 Сатурн Аура. 20940369 Wells SW8004 D6253 ESW8004.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Одговара тип : Возило се Специфични.ГаражаPro JCWRD50580001 GP Карактеристики : Црна, Женски Конектор, Контроли с�

Референтен Број(s) : 62900665, 62900486,1 FAA66130,1 F7066130,4 C3 Z13 K359 AAA,CBS1158 Објектот спецификации : Ова пак сигнал рачката е

Please wait...