0
clear
  • OLED 128x64 Пиксели, I2C, 1.3 инчен, SSD1306 SH1106, 3-5V
  • -20%
  • -20%
OLED 128x64 Пиксели, I2C, 1.3 инчен, SSD1306 SH1106, 3-5V

OLED 128x64 Пиксели, I2C, 1.3 инчен, SSD1306 SH1106, 3-5V

DEN 770.40

Износ
Това е достапна

128 x 64 пиксели OLED Екран бела SPI интерфејс. 3-5 V напојување, 3.3 V или 5 V логика ниво.Екранот контролер SSD1306 или SH1106. 1.3 Инчен Дијагонала Изнесува 33 mm.Ние Препорачуваме OLED SSD1306 SH1106 1.0.0. Arduino Библиотека од Стефан Frings, достапен на Git Hub.Оваа 128×64 Пиксели OLED дисплеј покажува бела пиксели на темно сина позадина.Тоа соработува преку своите I2 C автобус способности совршено со било микроконтролерски платформа како на пример Arduino или ST32. Ве молиме да се види на видео на You Tube (линкот подолу за помали 0.96" верзија) за да видите како тоа функционира.Благодарение на неговото дејствување и логика ниво напон од 3-5 V на овој Приказ се поврземе да било Arduino одбор без напон проблеми со компатибилноста.Овие монитори може да дојде со SSD1306 или SH1106 контролорот; осигурајте се дека го избравме вистинскиот контролер тип во вашиот код.Повеќето библиотеки за SSD1306, исто така, поддршка SH1106, а брзо пребарување на Git Hub ќе ја испорача многу информации.Тоа не е да се види на модул кој контролер чип е всушност состави.Покажува знаци и графика.Arduino библиотека е на располагање.128 x 64 пиксели, бела/blue PCB големина : 34 x36 mm Screen големина : ca. 30 x 16 мм (1.3 Инчи)потрошувачка на Енергија : Ве молиме да ги најдете тука подобро library, поддршка на различни контролер модели и дефинитивно да работи со двете контролер видови : Препорачана Arduino Библиотека за SH1106 и SDD1306 Displays Watch на You Tube како тоа функционира!Друг SSD1306 библиотека, пример кодот за заклучување и I2 C адреса пронаоѓач (пакет).

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Тип на производ : микроконтролор.Семејство : pic12f675 Максимална брзина : 20 Mhz.Број на тајмери : 2 Број на прог�

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC16 F871I / PT Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : EAR99 : 160 ADC Резолуција : 10 малку МОЖЕ да : 0

МИКРОКОНТРОЛЕРСКИ MCU, 8 МАЛКУ, ATTINY, 20 MHZ, НАТОПИ14; Палета на производи : AVR ATtiny Семејство ATtiny44 Серија Микрок�

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC18 F23 K20I / ПА Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 27 Податоци Автобус Ширина : 8

8битни Микроконтролери MCU 64 KB 3328 RAM меморија 52 I / OFeatures Series : PIC18(L) Fx680 , Основни : PIC18 Data Автобус Ширина : 8 bit Max

STM32 H7 A3 Nucleo144 серија ARM Cortex M7 MCU 32Битна Вградени Евалуација Board Product Спецификација : Категорија : Развој Одб

Лесен за користење на DCDC Напон Конвертор со заеднички GND.Супер Широк Влезниот Напон Спектар...

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC18 F4455I / PT Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 160 ADC Резолуција : 10 малку МОЖЕ �

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : ATXMEGA16 A4АУ Ro HS : Непознат HTS : 8542310001 ECCN : 5 A992.c : 160 ADC Резолуција : 12 малку М

Опис на производот : Home Arduino Module Sensor Chips About Us Descriptions : ATMEL ATMEGA8 AСТП ATMEGA8 A Origianl MCU AVR 8 K ФЛЕШ 16 MHZ 28PDIP DIP28 Package вкл

Количина:5 Color: Red Material:Plastic Features:2.54 mm проред; Поврзете се PCB board Application:Голема DIY lovers Dimensions : (10.2 cm x 1.1 0.2 cm

1 Се користи во областа на електронските производи, апарати за домаќинство и повеќе 2 Оваа светлина на до

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : ATTINY2313 AСТП Ro HS : Непознат HTS : 8542310001 ECCN : EAR99 : 18 ADC Резолуција : N / A МОЖЕ д�

Сигурен Multimeter за USB Порт.Тоа мерки Напон од 3.59 V и Струја до 3.3 со 1% точност.Таа исто така покажува време на

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC32 MX250 F128 BI / ML Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 61 ADC Резолуција : 10 малку МО

Аналогни Comparators Двојна Micro Power ЖелезницадаЖелезнички Текст CMOS Comparator со Отворени се Исцеди Излез 8SOIC 40 да 8

PIC18 F85 J50 серија СЛИК MCU 8Битни Вградени Евалуација Board Product Спецификација : Категорија : Развој Одбори, Ко�

Шант Отпорници за Тековните Мерења.SMD Пакет 2512, макс 2 Вати 10 вредности, 5 парчиња секој 1, 2, 5, 8, 10, 15, 20, 25, 50 и

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC18 F45 J10I / PT Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 160 ADC Резолуција : 10 малку МОЖЕ

PIC18 F87 J50 серија СЛИК MCU 8Битни Вградени Евалуација Board Product Спецификација : Категорија : Развој Одбори, Ко�

Date Format : DW : СМ : М : Y / Бинарни; Storage Temperature Range : 55 на +125 °C; Time Format : HH : MM : SS : hh / Бинарни;.Interface : Serial; Меморија : 16 �

"F1000 Чилер 1000 W (@ 20 C) 700 W (@ 10 C) 650 W (@ 5 C) 350 W (@ 0 C) 7 9.5 Л 23 L / min Од 0 до 40 C.JULABO F Серија chillers за основните лаборато�

Please wait...