0
clear
  • Винил Изолирани Лопата Терминал, Мали Пакети, 16-14 Жица Големина, 10 Студ Големина, 0.315 Ширина, 0.846 Должина
  • -20%
  • -20%
Винил Изолирани Лопата Терминал, Мали Пакети, 16-14 Жица Големина, 10 Студ Големина, 0.315 Ширина, 0.846 Должина

Винил Изолирани Лопата Терминал, Мали Пакети, 16-14 Жица Големина, 10 Студ Големина, 0.315 Ширина, 0.846 Должина

DEN 179.04

Износ
Това е достапна

Винил изолирани Лопата терминал. 16-14 жица Големина. 10 Студ Големина.Мерки 0.315-Инчи ширина од 0.846-Инчи Должина.УЛ Наведени.Винил изолирани Лопата терминал.УЛ наведени.Мали пакети, 16-14 жица големина. 10-Инчи студ големина.Мерки 0.315-Инчи ширина од 0.846-Инчи Должина.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

EU Ro HS : во Согласност ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен Тип : Лопата Јазик Терминал Престанок Метод : Crimp Тел

Одличен Материјал : Овие лопата конектори се направени на одлични метални материјали, кои се светлина в�

Се отвори дупка барел : со Полна уста барел дизајн, многу погодна за тешко да се crimp цврста жица или зароб�

Овие електрични конектори ќе одговара на било жица од 1614 AWG ♦ 【Силна Crimps】 Дебел бакар буриња може да се

Име на производ : Целосно Изолирани PushНа Терминал;Модел : FDFD2187;Max.Актуелни : 15 A.Дизајн : Fmale Лопата Конекто�

Терминал Напишете : 2.8 mm Машки; Жица Опсег : 0.51.5mm2 Пакет Содржина : 100(+ / 2%)компјутери x 2.8 mm Брз Splice Жица Терм�

Рамномерно загревање за подобар резултат [ Намалена Опрема Неуспех ] : Висок квалитет на конзервирани ба

Ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Сите што не е лента за една четвртина педа од жици и внесете ги во завр

УЛ Наведени, АДС Уверение.Тешка Должност , Snap Лопата.Топлина Се Смалуваат, Калај Позлатен Бакар 194° F Max Те

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Бакар,Nylon.Net Тежина : 14g; Пакет Содржина : 10 Компјутери x Изолирани

Име на производ : Изолирани Терминал;Модел : FDFD1250;Одговара Кабел Големина : 2216 AWG.Име Табот : 0.8 x 5.2 mm;Совет �

Име на производ : Неизолирани Терминали;Тип : UT0.53 Дизајн : Furcate;Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон;Вкупна Д

3 M Објект # 7100184972 UPC 00054007137337 Alt UPC 50054007137332 3 M Scotchlok Црвено Заклучување Brazed НеИзолирани Brazed Вилушка & Лопата �

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Метал; Нето Тежина : 32g.Пакет Содржина : 20 Pcs x НеИзолирани Прстен �

Butted СпоевиИзградба Спречува Разделување Под Максимален Притисок.Внатрешни Барел Serrations Зафат Жици Цврс

500 PCS 1012 AWG НАЈЛОН ЛОПАТА #8 #8 ЛОПАТА.ОВА Е ЗА 500 ПАКЕТ 1012 МЕРАЧ НАЈЛОН ЛОПАТА # 8 ТЕРМИНАЛ CRIMP КОНЕКТОРИ ОВА И�

Стабилна : изолираната Тдопрете конектори со заклучување обезбеди сигурност на врска, машки лопата кон�

Во согласност со сите релевантни Европски стандарди.Загарантирана да се одржи на силна crimps.Двојно ѕидо�

Име На Производ : Изолирани Crimp Терминал; Модел : 2156 Материјал : Пластика,Метал; Боја : Сина.Вкупна Должина

Модел : 6.3 mm; Материјал : Бакар; Вкупна должина : 22mm;.Пакет Содржина : 10 Pairs x Изолирани Crimp Терминали.Лесно да

Please wait...