0
clear
  • GoSports 5'x5' Бејзбол & Софтбол Пракса Pitching & Филдинг Нето-со Лак Рамка, торбичката и Бонус Штрајк Зона, Одлична за сите Нивоа на Вештини
  • -20%
  • -20%
GoSports 5'x5' Бејзбол & Софтбол Пракса Pitching & Филдинг Нето-со Лак Рамка, торбичката и Бонус Штрајк Зона, Одлична за сите Нивоа на Вештини

GoSports 5'x5' Бејзбол & Софтбол Пракса Pitching & Филдинг Нето-со Лак Рамка, торбичката и Бонус Штрајк Зона,

DEN 1319.76

Износ
Това е достапна

Нето поставува во минути, па тоа може лесно да се преземат за да се области за обука, но исто така може да се користи во вашиот двор.КРАЈНАТА ОБУКА ПОМОШ : Совршен за играчи на сите можности за погодок пракса, pitching, филдинг, фаќање и backstop use - поминуваме помалку време си поигруваше топки и повеќе време усовршувајќи вештини.Филдинг : Setup нето зад база и практика филдинг топки и фрлање точно во центарот на нето.Ова е мора да има за секој Бејзбол или Софтбол играч во потрага да ги преземе своите игра на следното ниво.Играчи од сите возрасти во голема мера може да го подобри сила со преземање на повеќе расположението на ден додека постепено учење на различни контакт точки на топката.КОЛИЧКА за ПОДЕСУВАЊЕ : Лак тип рамка вклучени, се поставува во 90 секунди да огромен 5-метарски x 5-метарски големина со метал удели да водител на нет, што го прави неверојатно здрав и стабилен; лесно се распаѓа за транспорт во торбичката.Нето се направени со користење на прав обложени челична рамка со стабилна полиестер нето-да го издржат години на употреба.Нето-е дизајнирана да им помогне на играчите тренираат во неколку клучни области : Pitching : Секој нето вклучува прилагодливи штрајк зона која придава на нето па бокали може да бира во нивните различни терени, без потреба од catcher.БОНУС ШТРАЈК ЗОНА ПРИЛОГ : Вклучува бонус штрајк зона цел за pitching вежби да се развие команда на могила.На Go Sports 5 "x 5' спортски нето-е, мора да се има за секој Бејзбол или Софтбол играч.По долго ден таа може да биде тешко и за двата тренери и играчи за да се направи патување на бејзбол терен, но сега не треба да се!Дури и неколку минути на ден е подобро отколку без пракса и сега можете да го поставите речиси никаде во ниеден момент на сите.Дали сте додавање на повеќе тренинзи во текот на неделата или сметководствена пракса во текот на домот на Go Sports пракса нето-е едноставен и исплатлива инвестиција за секого.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

7 "X 7' ТЕШКИДОЛЖНОСТ СПОРТСКИ НЕТО 7ply knotless спортски пребивање е дебела, трајни и тешкидолжност.Не дозвол

♥ Заврши одбојка во собата за употреба на отворено и вклучува : тешки метални столбови со времето отпор

7 ft x 4 ft IРАМКА PITCHING ЕКРАН Инстант преносни бејзбол pitching екранот е 7 метри висок од 4 метри широк и може да

ВКЛУЧУВА : Morvat Бејзбол Опрема вклучува 7' x 7' бејзбол и софтбол притискање нето, на прилагодливи бејзбол te

БРЗО и ЛЕСНО ПОДЕСУВАЊЕ Ова Одбојка Нето Сет со Столбови обезбедува лесно поставување и takedown.Имаме лес

Please wait...