0
clear
  • Алуминиум Heatsink Ладење Модул Големи Голема Топлина Мијалник Радијатор,Топлина Мијалник за ЛЕР Висока Моќност Засилувач Транзисторски
  • -20%
  • -20%
Алуминиум Heatsink Ладење Модул Големи Голема Топлина Мијалник Радијатор,Топлина Мијалник за ЛЕР Висока Моќност Засилувач Транзисторски

Алуминиум Heatsink Ладење Модул Големи Голема Топлина Мијалник Радијатор,Топлина Мијалник за ЛЕР Висока Моќност

DEN 431.76

Износ
Това е достапна

Сребрен тон Алуминиум Heatsink.Димензија : 6.3"x2.71"x1.42" / 160x69x36mm (LWH).Објектот тежина : 14.8 мл / 420 g.Количината на ножот : 27pcs.Може да се користи за ладење на Висока Моќност Предводена Транзисторски Засилувач Phlx Уреди,моќ транзистори, FET, IC, моќност засилувач, Регулатор на Напон, MOSFET, SCR, итн.Боја : Сребро 6.3"(L)x2.7"(W)x1.4"(H) Карактеристики : Направен од висок квалитет на Алуминиум, добри коефициент на топлинска спроводливост се Намали ризикот на хардвер неуспех поради прегревање Зголеми површина Дизајниран во контакт со ладење на воздухот. 27pcs перки се зголеми областа на одборот и на тој начин да се обезбеди поголема топлина за пренос Широко се користат за компјутер, Моќ Транзистори, FET, IC, Моќност Засилувач, Регулатор на Напон, MOSFET, SCR итн.Ве молиме бидете сигурни дека големината на топлина мијалник одговара на вашата компонента.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Поддржува AMD Opteron 6100, 6200, 6300, Приклучок G34 Алуминиум Наредени Перки и Heatpipes со PWM Фан.Поддржува до 140 W TDP.Прет

Лесен за Инсталација : Комбинирање на компактни димензии и мала тежина, лесен за инсталација може да бид

【ОДЛИЧНА ТЕРМИЧКА CONDUCTIVITIY】Со коефициент на топлинска спроводливост од 12,8 W / мк, RGEEK термички подлога о

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Молчи дизајнирање, голем волумен воздух.Супериорен термички перформанси.Посебни дното дизајн подобрув

Компатибилен со Dell Alienware Област51m R2 серија.Работи со Nvme М 2 2280 SSD САМО (ЗАБЕЛЕШКА : НЕ Одговара за Слот и ЕДЕ

Ние сме професионална снабдувач на интегрирано коло производи.Само барате клучни зборови во нашата про

Отворен дизајн може да бидете сигурни дека нашите CNC обвивка не влијае на Wifi сигналот.Тоа е направен од а

Нашата нова и подобрена heatsink за сите VIM SBCs.Потенка перки ни овозможи да се притисне 16 од нив во ист просто

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 14 x 14 x 7 mm / 0.55 x 0.55 x 0.28 инчен (L*W*H); Боја:Зелена [ПРИМЕНА] Одлична за ладење M

【ПАРАМЕТАР】Големина : 20 x 20 mm / 0.79 x 0.79 инчен (L*W); Дебелина : 0.3 mm / 0.5 mm / 0.8 mm / 1.0 mm / 1.5 mm (Секој 3 парчиња)

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 7 х 7 х 10 мм / 0.28 x 0.28 x 0.39 инчен (L*W*H); Боја:Црна [ПРИМЕНА] Одлична за ладење ч

【добар квалитет】100% сосема нов и висок квалитет.Ниско ниво на бучава и ниски вибрации 【апликација】Пог

Ултра тенок радијаторот е наменета за лаптоп и некои тесен простор топлина мијалник.Мали димензии и мал

Со подобро дисипација на топлина способност.Поддршка на дисипација на топлина за различни тип на М2 цвр

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Дизајниран за PS5 : Конструиран за да се вклопи совршено и лесна инсталација во PS5 SSD Слот за Експанзија.По

Нови Heatsink за HP Z840 работна Станица 749598001 782506001 одговараат за Z820 635868001 Компатибилен Модел : HP Z840 Z820 работна С

Please wait...