0
clear
  • Минијатурен Дигитален Засилувач Моќ Одбор 23W Класа D PAM8403 2.5~5V USB Напојување
  • -20%
  • -20%
Минијатурен Дигитален Засилувач Моќ Одбор 23W Класа D PAM8403 2.5~5V USB Напојување

Минијатурен Дигитален Засилувач Моќ Одбор 23W Класа D PAM8403 2.5~5V USB Напојување

DEN 1452.00

Износ
Това е достапна

Ефикасност : 90%.Говорникот моќност : 2-8 W.Звучник со : 4-8 Ω.Големина : 1.85*2.11 cm.Работен напон : 2.5 V-5.5 V. Производ Параметри : Работен напон : 2.5 V-5.5 V. Големина : 1.85*2.11 cm Звучник со : 4-8 Ω Говорникот моќност : 2-8 W.Ефикасност : 90% Опис На Производот : 1. Тоа може да се напојува од страна на компјутер, USB порт 5 V напојување, или со користење на мобилен телефон полначот во USB-порта 5 V напојување, или можете да го користите литиум батерија за напојување. 2. 3 W (лево канал) + 3 W (право канал) излезна моќност е достапна за 2.4 Ω оптоварување и 5 V напојување. 3. Класа D моќ засилувачи се исклучително ефикасни, не влијаат на квалитетот на звукот поради температурата се зголеми, и не треба да додадете топлина тоне, заземаат мал волумен. 4. Моќта засилувач одбор има вграден бучава поништува коло, и нема бучава кога на власт е вклучено/исклучено; модулот има краток спој во текот тековната заштита и во текот температура заштита. 5. Вклучување на звучникот прв, а потоа се претвори во енергија, во спротивно тоа ќе се лесно оштетување на чип; Примена : ЛЦД ТВ, монитор, лаптоп, преносливи звучници, пренослив плеер DV, конзола за игри, мобилен телефон Пакет : 1*Минијатурен Дигитален Засилувач Моќ Одбор 2*3 W Класа D PAM8403 2.5~5 V USB Напојување со струја.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Широк избор на напредни plugin модули (модули се продава одделно) 4 нивоа на првенство помеѓу модули 2 моду

На Sonata E35 има само една долга копчето.Но, ако вашиот opertating систем ни Windows 7 или Windows 8,ќе треба да се инстали

И неговото високо ефикасен дизајн отпад помалку енергија резултира во кул работи и подолг живот.Повеќе

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

Дел NO : LT6210 CS6#TRM.Пакет : TSOT236 Опис : IC AMP CURFDBK ПРОГ РР SOT236 Дел NO : LT6210 CS6#TRMPackage : TSOT236 Description : IC AMP CURFDBK ПРОГ РР SOT236 S

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Ве молиме јачина на звук надолу пред Bluetooth поврзува.Најдобро за публикации / компјутер / desktop / звучници в

ВИСОКО ЕФИКАСНИ КЛАСА D AMP : тенок, моќни и прифатлива 2канал од Класа D дигитален засилувач оценет во 250 W (

ПОМАГА ЗГОЛЕМУВА ВАШИОТ КОМПЈУТЕР ЗВУК Fii O К3 е XMOS USB чип може да ја дешифрира до 32bit / 384k Hz и мајчин DSD256 ау

X10 недеструктивни аудио автомобил измена, го користи quadcore 32битна обработка на DSP чип, nanosecond брзина на обр

Мала големина, висока моќност, никаква бучава, пренослив.Со контрола на јачина на звук potentiometer, погодно з

Преносни Слушалки Засилувач кои го прават тоа Компактни, Лесни удобен за носење, може излез извонреден

Исто така, со treble и бас копчиња за да ја прилагодите сопствената подобро звук стилови, претставува Hi Fi му

Еднакви поставување на фреквенцијата; 32 Hz, 63 Hz, 125 Hz, 250 Hz, 500 Hz, 1k Hz, 2k Hz, 4k Hz, 8k Hz, 16k Hz.Внесување на Точноста : 200

Product Overview На AD8015 ARZ е широк опсег, еден снабдување Transimpedance Засилувач.Product Overview На AD8015 ARZ е широк опсег, еден

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

На AXA35 може да се пофали 35 watts на власт по канал, интегриран движат магнет фоно фаза за плочата ентузијаст

Frequency Range : 0 да 2.2 GHz.Supply Current : 24 мр.Supply Voltage : 4.5 до 5.5 V Power Variation : 9 d Bm.Noise Figure : 3.2 d BGain : 32.2 d B;.BGA2869 Серија 32.2 d B 02.2 G

Вграден во Моќ, Клип & Заштити Led Индикатори.Осигурач Блок & 250 Amp Anl Fuse Specifications.Зачестеност Одговор : 15 Hz20 Kh

Douk Аудио T3 ПЛУС може да се користи како MM / MC фоно preamp, цевка аудио preamp и приклучок за слушалки засилувач,

Компатибилен со Осветленост Дел Број : 63858755, Partnumber : 638 Компатибилен со Условите & Опции : 28061 AC300, Акции # : JC

Лесно Да се Соберат : На шрафовите се лесно да се соберат, лесно да го инсталирате, да работат и да го носа

Please wait...