0
clear
  • (Пакување од 100 Парчиња) Chanzon SR160 (SB160) Schottky Бариера Rectifier Диоди 1А 60V НЕ-41 (НЕ-204AL) Axial 1 Засилувач Од 60 Volt
  • -20%
  • -20%
(Пакување од 100 Парчиња) Chanzon SR160 (SB160) Schottky Бариера Rectifier Диоди 1А 60V НЕ-41 (НЕ-204AL) Axial 1 Засилувач Од 60 Volt

(Пакување од 100 Парчиња) Chanzon SR160 (SB160) Schottky Бариера Rectifier Диоди 1А 60V НЕ-41 (НЕ-204AL) Axial

DEN 239.76

Износ
Това е достапна

Дел Број : за сексуално и репродуктивно 160 / Напред за Струја : 1 / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 60 V. Lead-Free / Ro HS Согласност Електроника Компонента / Низ Дупка.Висок Напред Пренапони Моменталната Способност / Висока Температура Лемење / Ниска Моќност На Косата,Висока Ефикасност.Види Слика 2-7 за Спецификации Datasheet.Пакет во ESD Торба со Главниот Спецификации Етикета, за Долго Време Заштита и Indetification.Ве молиме погледнете го слика 2-7 за спецификација datasheet.Тип на производ : SCHOTTKY DIODEBrand : Chanzon Part Број : SR160 Package Случај : НЕ-41 QTY : 100 Note : Пакет во ESD Торба со Главниот Спецификации Етикета, за Долго Време Заштита и Indetification.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Име на производ : Rectifier Диоди ;Модел : 1 N4007 M7 АКО : 1 A;VRRM : 1000 V.Големината на телото(Секој) : 5 x x 2.5 2.2 mm / 0.2" x 0.098

SCR Модул 1.4 k V 710 Серија Врска Сите SCRs Шасијата Планината MAGNAPAKProduct Спецификација : Категорија : Дискретни

【Погодно за Складирање】 : Сите диоди на нашата висока ефикасност електронски rectifier диоди асортиман ком

KA613 A силикон диоди SHF СССР 2 компјутери.Постојат повеќе од 25 000 предмети во нашите акции.Целосната огласи

1 Диоди модел : 1 N5408, напред исправање на струјата : 3А; максимална повторувачки врв обратна напон : 1000 V...

Average Output CurrentMax : 20 A Rep Pk Reverse VoltageMax : 45 V Неrep Pk Forward CurrentMax : 150 A Forward Voltage : 0.58 V Reverse Current Max : 2 m A.ЛИНИЈА Серија (2x) 10

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Силициум Карбид Schottky 1200 V 24 A (DC) Преку Дупка за ДА2473 Ro HS Статус : ROHS3 Complian

Мост Rectifier Една Фаза Стандард 600 V Преку Дупка GBPCWProduct Спецификација : Категорија : Дискретни полупроводн�

Категорија : Дискретни Полупроводнички Законот За Производи, Диоди Rectifiers Слободен.Mfr : Диоди Incorporated.Па

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 60 V Преку Дупка за ДА2203 Целосен Пакет, Изолирани Tab Ro HS Статус : ROHS3

Диоди Стандард 400 V 1А Површината Планината SMBProduct Спецификација : Категорија : Дискретни полупроводничк�

Име На Производ : Емитуваат Диоди;Материјал : Метал, Пластика.Напон : 2.53 V;Емитира светла Боја : Жолта.Вкуп�

Високквалитет напред силикон моќ спирала rectifier диоди, трајни и долг животен век,добра исправање ефект и

Мал Преглед Транзистори.Диоди Zener Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спаку�

Употреба : Се Универзални.Безжична комуникација : Жица Контрола.Број на модел : FYP2010 DN.Пакет : Yes.Канал : 1...

Дел Број : 6 A4 / Напред Тековната : 6 A / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 400 V LeadFree / Ro HS Согласност Еле�

Име На Производ : Емитуваат Диоди;Материјал : Метал, Пластика.Напон : 2.53 V;Емитира светла Боја : Црвена.Вку�

Име На Производ : Light Emitting Диоди;Материјал : Метал, Пластика.Емитира светла Боја : Црвена;Големина на(Приб�

Име на производ : Schottky Диоди;Модел : SR540 Струја : 5 A;Обратна Напон : 40 V.Доведе Големина(Секоја Страна) : 1 х 2,5

Исклучително ниска потрошувачка на енергија и заштеда на енергија.Бојата е многу примамливо и те прави

LUKJOPAN"Премиум Квалитет Прежичен со изграден во Отпорник.можете да изберете боја ви треба и да го додадет

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Стандард 200 V 30 A Преку Дупка за ДА2473 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствит�

Мост Rectifier Една Фаза Стандард 50 V Преку Дупка GBUProduct Спецификација : Категорија : Дискретни Полупроводнич

ФУНКЦИЈА : rectifier мост користи еднонасочно спроводливост на диоди да се конвертира наизменични струја во

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 100 V 160 A Шасијата Планината SOT2274, mini BLOCProduct Спецификација : Категор�

Дел Број : SS34 / Напред Тековната : 3 / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 40 V LeadFree / Ro HS Согласност Елект

Категорија : Дискретни Полупроводнички Законот За Производи, Диоди Rectifiers Низи.Mfr : Vishay Општи Phlx Диоди �

Мал Преглед Диоди.Диоди Zener Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во E

Дел Број : 20 SQ045 / Напред Тековната : 20 / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 45 V LeadFree / Ro HS Согласност Ел�

Please wait...