0
clear
  • Mayhems X1 Еко PC Coolant се Концентрира, 250mL, УВ Жолта/Зелена
  • -20%
  • -20%
Mayhems X1 Еко PC Coolant се Концентрира, 250mL, УВ Жолта/Зелена

Mayhems X1 Еко PC Coolant се Концентрира, 250mL, УВ Жолта/Зелена

DEN 461.28

Износ
Това е достапна

Mayhems 250ml X1 coolant е комерцијален мешавина на рафинирани растителни екстракти.Помеша со не-токсични корозија & скала protectants.Mobilizes да се спречи скала или преработката на снимањето.Вриење Точка : до 100 C (притисок зависни).Замрзнување точка : -15c.На X1 е врз основа на комерцијален мешавина на рафинирани растителни екстракти кои се целосно biodegradable и имаат многу ниска цел на орална токсичност.Mayhems X1 се препорачува за употреба во системи каде што и 'еколошки' производот е најпосакувана.Тоа, исто така, содржи не-токсични (GRAS) мулти метал инхибитори формулиран за да се заштити вода за ладење опрема и поврзани системи, на тој начин продолжување на опрема живот и термичка ефикасност. - Може да се користи со сите Mayhems Бои да се направи вашите сопствени бои - Помеша со не-токсични корозија & скала инхибитори за заштита на метали - Многу ниска орална токсичност, помалку од пропилен гликол - ги Содржи сите protectants ќе треба - -15c замрзнување точка (зависни од мешавина ratio) - Општо прифатените како Безбедно (GRAS) од страна на дирекцијата за Храна & Лекарската Администрација како додаток на храна - Mobilizes да се спречи скала или преработката на снимањето - Вриење Точка : до 100 C (притисок зависни) - 85% Био-degradable во рок од 30 Дена - Горчлив вкус, додатоци за да се спречи потрошувачка - Може да се чуваат за период од 3 години (во ладно и суво средина) системот мора да биде чист и не хемикалии од каков било вид лево во јамка.Ние ви препорачуваме флеш вашиот систем со Mayhems Блиц комплет пред употреба.Mayhems X1 има protectants вклучени во смесата.Поради X1 се reformulated Зеленчук се извлече боја на coolant може да варира од Јасно да Слама Жолта боја.Кога разводнета ова не е регистрирано и нема влијание врз ефикасноста на coolant.Не содржи етилен гликол.Модел : MX1 UVYG250.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

За ЕДЕН Поединец Чиј Роденден Е 01 / 01 / 1917 ДА 12 / 31 / 2016..ПРИМЕРОКОТ Слики погоре се ПРИБЛИЖНАТА Бои на Iterm ќе

【Платно Одбори за Сликарство】 : Одлична за масло бои, акварел бои, акрилни бои, tempera и gouache, ѕид décor, уметн

Фитинг за PC вода за ладење апликација.Extender Монтирање.Висок Квалитет на Никелобложено Месинг.Тема : G1 / 4".�

Дебела Мерач Sidewall Со Двојна Sidewall Заштитници Помага Гуми Повеќе Се Намали, Чип И Отпорни На Абење.Сите Че�

Ние напори 100% задоволството на клиентите услуга и искуство.1" == Големина : 80 ==Препорачана Возраст : 1218 Мес

【Fitment】 Pls потврди fitment за вашето возило во 2иот слика или "опис на Производот"дел, и да видите други забел�

Преносни ТВ, во согласност со ATSCT / T2, може да се види дигитална ТЕЛЕВИЗИЈА и ATV.USB приклучок, Мемориска / MMC

Се справи со fiberglass засилен пластика со умрефрлија цинк заби прстен.Челик делови одделение 5.8...

????【Висок квалитет на производот】 Сите нерѓосувачки челик школка, многу цврсти и трајни, не деформациј�

➤【Коло Безбедност Дизајн】 : врз Основа на принципот на електрична безбедност, на грил тавата областа в

Поштенското сандаче е издржлив и погодна за различни mail, Група Mail, documents, весници, списанија, во мали парц

Бутик Applique.Железона или шиена овие забава appliques.Достапни во различни дизајни : секој се продава одделно.�

Висок Квалитет : BPA Free, безбедни за топли и ладни пијалоци.Стандард устата слама капак со фиксна се справ�

Брејди Б324 Brady Glo материјал е сјајinthedark (фото луминисцентните) притисок чувствителни полиестер.Ги исполн�

Индустријата е премиер големи весник кутија, има thickest страничните ѕидови во индустријата!.Големи, екстр

КОМПЛЕТЕН ПРИБОР Завртки(M8x40) 2 x 2 2 / 5" Завртки(M8x70).Може да се инсталира на внатрешни или надворешни врати,

Врвна Ергономски Трки Стол : Покачена игри стол за supercharged игри искуство; Дебел cushioned места поддршка на ко

Ослободува мирис исполнет со етерични масла, додека елиминирање на несаканите мириси.Миризливи гел нем

Јута Џез.Донован Мичел.Panini Кандидати Нацрт Зема Сезона Билет Варијација Кошарка Картичка.Соберат целат

Please wait...