0
clear
  • Polyken 510 Премија Одделение Gaffers Лента: 1 во. x 55 yds. (Бел)
  • -20%
  • -20%
Polyken 510 Премија Одделение Gaffers Лента: 1 во. x 55 yds. (Бел)

Polyken 510 Премија Одделение Gaffers Лента: 1 во. x 55 yds. (Бел)

DEN 439.68

Износ
Това е достапна

Тешки-должност винил обложени водоотпорен крпа подлога со одлична флексибилност.Високи капи лента со одлична адхезија за супериорни перформанси.Не-рефлективен поддршка за слаб сјај.Го задржува еластичноста и conformability во двете ниска и висока температура апликации.Мерки 60-метри должина од 1-инчи Ширина од 11.5-мили Дебели.Nashua Премиум gaffer е лента.Тешка должност, винил-обложена лента со водоотпорен, ниска сјај, не-рефлективен крпа поддршка.Тешки-должност винил обложени водоотпорен крпа подлога со одлична флексибилност.Високи капи лента со одлична адхезија за супериорни перформанси.Не-рефлективен поддршка за слаб сјај.Го задржува еластичноста и conformability во двете ниска и висока температура апликации.Мат-заврши за помалку рефлексивноста и ниска сјај.Одлична трајност и conformability.Високи капи за различни површини.Чиста отстранување - нема остатоци.Природна гума врз основа лепило.Отстранлив; Ниска VOC содржина.Апликации вклучуваат gaffer е лента.Bookbinding лента.Автобус седиште поправка на лента.Завиткување или занимаваат жица, метали, пластика.Заштита и anchoring електрични жици.Влага и прашина-доказ запечатување на опрема случаи и/или филм пластични садови.Наменета за надворешни временски услови и температурата апликации.UL723 - Тестирани во согласност со UL723. LEED - Придонесува кон задоволување EQ Кредитна 4.1 (ниска емитуваат материјали).Лепливоста на подлога : 29 мл/во.Лепливоста да челик : 50 мл/во.Пламен се шири : 15. Чадот развиен : 5. Затегнувачка цврстина : 42 кг/на.Температурата на работа : 40 до 200 степен F. VOC содржина : помалку од 1 g/L. Мерки 60-метри должина од 1-инчи Ширина од 11.5-мили Дебели.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Одличен за обезбедување на жици за да тепих, дрво и бетон.Индустриски одделение лента ќе не остават оста

Ќе забележите придобивките веднаш како ќе солза првата лента исклучите се тркалаат.Иста боја за скоро б

Одличен за обезбедување на жици за да тепих, дрво и бетон.Индустриски одделение лента ќе не остават оста

Одличен за обезбедување на жици за да тепих, дрво и бетон.Индустриски одделение лента ќе не остават оста

Одличен за обезбедување на жици за да тепих, дрво и бетон.Индустриски одделение лента ќе не остават оста

Индустриски одделение лента ќе НЕ остават остатоци.За внатрешна и надворешна Употреба.Нерефлективна.З�

Поради запишување површина ќе може исто така да се користи за етикетирање филм конзерви и други етикети

Цена За : Секој Кабел Материјали : Челик Домување Материјал : Најлон Предмет : Алатка за Ремените свиткан�

Polyken 510 збор за нашите конвертор во log се тркалаат формат (тоа е причината зошто нестандардни ширини можа�

Одличен за обезбедување на жици за да тепих, дрво и бетон.Индустриски одделение лента ќе не остават оста

Индустриски одделение лента ќе НЕ остават остатоци.За внатрешна и надворешна Употреба.Нерефлективна 2"

Материјал : Полиестер, Објект : Рефлексивни Лента, Ширина : 2 во.Рефлексивни Лента, Камионот и на Приколка�

Одличен за обезбедување на жици за да тепих, дрво и бетон.Индустриски одделение лента ќе не остават оста

Одличен за обезбедување на жици за да тепих, дрво и бетон.Индустриски одделение лента ќе не остават оста

Одличен за обезбедување на жици за да тепих, дрво и бетон.Индустриски одделение лента ќе не остават оста

Одличен за обезбедување на жици за да тепих, дрво и бетон.Високо видливи лента помага да се идентификува

Please wait...