0
clear
  • 100PCS IN4937 1N4937 Брзо Префрлување Rectifier Диоди
  • -20%
  • -20%
100PCS IN4937 1N4937 Брзо Префрлување Rectifier Диоди

100PCS IN4937 1N4937 Брзо Префрлување Rectifier Диоди

DEN 2124.00

Износ
Това е достапна

Квалитетот на производот е добар.Ние сме професионални Електронски Компоненти и модул производителот.Можете да барате клучни зборови во нашата продавница.Јас верувам дека може да се најдат на модулите што треба.САД и Канада Проценува Време на Испорака : 6-24 дена(trackable),- Ние нудиме Забрзан Превозот услуга : 3-8 дена.(со исклучок на ракување со времето).Ако цел износ над НАС $150, ние ќе ги искористиме Препорачана Превозот услуга за слободни.било какви прашања,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате.Ние правиме максимални напори за да се обезбеди на клиентите со задоволителна услуга.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

ЕДНОНАСОЧНО СПРОВОДЛИВОСТ : Од rectifier мост користи еднонасочно спроводливост на диоди да конвертирате н

Исклучително ниска потрошувачка на енергија и заштеда на енергија.Бојата е многу примамливо и те прави

Диоди Тип : Schottky.Напон DC Обратно (Vr) (Макс) : 200 V Струја Просечната бидат исправени (Io) : 3А.Напон Напред (Vf

Rep Pk Reverse VoltageMax : 40 V; Неrep Pk Forward CurrentMax : 600 м; Forward Voltage : 1 V;.Reverse Current Max : 0.2 µA; Power Dissipation LimitMax : 350 m W;.BAS40 Серија 40 V

Дел Број : GBJ 2510 / Напред Тековната : 25 / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 1000 V LeadFree / Ro HS Согласност Е

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 200 V 30 A Преку Дупка PRM3SMProduct Спецификација : Категорија : Дискретни

Име на производ : Schottky Диоди;Модел : SR540 Струја : 5 A;Обратна Напон : 40 V.Доведе Големина(Секоја Страна) : 1 х 2,5

Име на производ : Рамни Контролирани Rectifier;Модел : ZP300 A.Max.Повторувачки Врв Обратна Напон : 1600 V;Max.Просечна

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 80 V 20 A Преку Дупка за ДА2203 Product Спецификација : Категорија : Дискр

Дел Број : за сексуално и репродуктивно 160 / Напред за Струја : 1 / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 60

Average Output CurrentMax : 20 A Rep Pk Reverse VoltageMax : 45 V Неrep Pk Forward CurrentMax : 150 A Forward Voltage : 0.58 V Reverse Current Max : 2 m A.ЛИНИЈА Серија (2x) 10

Дел Број : 20 SQ045 / Напред Тековната : 20 / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 45 V LeadFree / Ro HS Согласност Ел

Диоди Преглед.JEDEC 1 N Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD безбе

Име На Производ : Емитуваат Диоди;Материјал : Метал, Пластика.Напон : 2.53 V;Емитира светла Боја : Жолта, Црве

Висок светлост, ниска електрична потрошувачка на енергија,животна средина пријателски, без олово или ж

KA613 A силикон диоди SHF СССР 2 компјутери.Постојат повеќе од 25 000 предмети во нашите акции.Целосната огласи

SCR Модул 1.4 k V 710 Серија Врска Сите SCRs Шасијата Планината MAGNAPAKProduct Спецификација : Категорија : Дискретни

Please wait...