0
clear
  • 12V 40A 500W Универзална Префрлување Напојување 110-240VAC да DC12V за LED Лента Осветлување, CCTV Камери, Радија, Електронски Проекти, и Повеќе - од страна на ЕКС ELECTRONIX EXPRESS
  • -20%
  • -20%
12V 40A 500W Универзална Префрлување Напојување 110-240VAC да DC12V за LED Лента Осветлување, CCTV Камери, Радија, Електронски Проекти, и Повеќе - од страна на ЕКС ELECTRONIX EXPRESS

12V 40A 500W Универзална Префрлување Напојување 110-240VAC да DC12V за LED Лента Осветлување, CCTV Камери,

DEN 1199.76

Износ
Това е достапна

ANSWER : ___________________________ NOTE : ВЛЕЗЕН НАПОН (110 V/220 V) МОРА ДА БИДАТ ИЗБРАНИ КАКО ШТО Е ПОТРЕБНО КОРИСТЕЊЕ НА ПРЕФРЛУВАЊЕ НА СТРАНАТА ПРЕД ОПЕРАЦИЈАТА. AC 110 V е обично се користи во Северна Америка, 220 V AC е обично се користи во Европа.Се конвертира 110 VAC или 220 VAC да DC12 V, 40 A Номинална Струја, 500 W Оценет Max Моќ.Идеален за LED Лента Осветлување, CCTV Камери, Радија, Електронски проекти, и повеќе.Мерки 9.5" x 4.85" x 2.65", Тежи 2.65 фунти.Карактеристики дебел метал домување со вграден вентилатор во задниот дел за ладење.ПОГОДЕН ЗА ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА!.ЕКС ELECTRONIX ИЗРАЗАТ Универзална Префрлување Напојување претвора 110 VAC или 220 VAC да DC12 V. 40 A Номинална Струја и 500 W Оценет Max Моќ.Тоа е идеален за LED Лента Осветлување, CCTV Камери, Радија, Електронски проекти, и повеќе.Тоа мерки 9.5" x 4.85" x 2.65" и тежи 2.65 фунти.Карактеристики дебел метал домување со вграден вентилатор во задниот дел за ладење.Следете ги ознаките за жици и затворање на заштитна маска за да се спречи електричен шок.ПОГОДЕН ЗА ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА!ANSWER : ___________________________ NOTE : ВЛЕЗЕН НАПОН (110 V/220 V) МОРА ДА БИДАТ ИЗБРАНИ КАКО ШТО Е ПОТРЕБНО КОРИСТЕЊЕ НА ПРЕФРЛУВАЊЕ НА СТРАНАТА ПРЕД ОПЕРАЦИЈАТА. AC 110 V е обично се користи во Северна Америка, 220 V AC е обично се користи во Европа.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Можете да се види малку поставување лошите страни.Овој модул е на чекор надолу модул, на влезниот напон �

ПАТУВААТ ОД СЕВЕРНА АМЕРИКА ЗА БЕЛОРУСИЈА ПОЛЕСНО со ДВЕПАКЕТ на квалитетот plug адаптери.Специјално диз

Тоа може да се широко се користат во автобус, cmb, големи камиони, моторни, соларни генерира електрична ен�

Висока моќност и стабилна излезна, таа го претвора 1836 V да 24 V ± 0.25 100% сосема нов и висок квалитет.Се приме�

Универзални AC влез / Целосен опсег(НСВ / Д100, НСВ150 AC влез избор со switch).Заштита : Краток спој / Преоптовар

✿Мини ZVS индукција греење плоча и грејач серпентина без вентилаторот за ладење ✿Висока моќност 120 W (ког

1.Висока ефикасност, долг живот и високо reliabili 2.Ниска dc бран, висока ефикасност 3.ниска операција темпера�

Целосно куќишта со IP67 ниво.Целосно куќишта со IP67 ниво (Забелешка.7).Заштита : Краток спој / Текот вчитај /

Информација за производот : влезен напон : 12 V DC; Излезен напон : 5 V; Излезна струја : 3А максимална; Неоптов�

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

Индустриски Бренд : DCMWX; Производ модел : MWX094011110 W ; Влезен напон : DC 12 V24 V( Широк влезниот напон : 9 V40 V); Излез

Дизајниран со двојно пристаништа (кутиите на двата краја) ви овозможи да plugin две електрични уреди (конек

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Универзални AC влез (до 305 VAC) / Целосен опсег.Вграденво активна ПРЕСТАПНА функција.Погоден за сува, влага

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

24 V 12 V да 5 V Конвертор, Автомобил Конвертор ДК 8 V40 V 12 V да DC 5 V Buck Напон 10 A 50 W Водоотпорен Висока Ефикасност

DC12 V24 V36 V48 V да DC5 V USB, 1 A3А за Факултативна DCDC Конвертори.Направени од Увезени Компоненти, и Пламен Retardant пл�

На високонапонските модул / генератор направени од страна на колото се состои од компоненти, може да се �

PCB големина : Прибл 3x2.8x0.4cm / 1.18x1.10x0.16inch.AC DC излез : AC до ВАШИНГТОН.Текст комуникација : 318 V.Максимална излез

Индустриски Бренд : DCMWX; Производ модел : MWX307027270 W ; Влезен напон : DC36 V48 V60 V(30 V~70 V) ; Излезен напон : DC27 V; Излез

Влезниот Напон Спектар : 940 V, Излезен Напон : 24 V(Неприлагодливи), Производството Currrent : 6 A, Излезна Моќност

Please wait...