0
clear
  • KNACRO DC 12V 1.5 А 18W 50/60Hz Напојување Адаптер Трансформатори 5.5 2.5 mm mm Погодна за Безбедносна Опрема LCD LED Осветлување комуникациска Опрема Дигитални Производи (12V 1.5 А 18W)
  • -20%
  • -20%
KNACRO DC 12V 1.5 А 18W 50/60Hz Напојување Адаптер Трансформатори 5.5 2.5 mm mm Погодна за Безбедносна Опрема LCD LED Осветлување комуникациска Опрема Дигитални Производи (12V 1.5 А 18W)

KNACRO DC 12V 1.5 А 18W 50/60Hz Напојување Адаптер Трансформатори 5.5 2.5 mm mm Погодна за Безбедносна Опрема

DEN 189.60

Износ
Това е достапна

Тежина : 300g.Излез : 12 V DC/10 A.5 мм * 2,5 mm универзална поларитетот е позитивен / негативен надвор.Упатство за употреба : ве Молиме точно да се пресмета вкупната енергија на уредот, за да се избегне употребата на полно оптоварување моќ, најдобра состојба е дека вкупната енергија на електрична опрема сметки за 80 проценти од вкупната енергија на напојување.Заштита : краток спој заштита, како прекуструјна заштита, overcharge заштита, над-испуштање заштита, висок напон заштита, во текот на моќ заштита, термичка заштита, стави рудникот заштита, електромагнетни заштита.Овој производ е стандарден DC plug надворешниот дијаметар на внатрешниот дијаметар на 2.Полнење Заштита : overcharge, над-струја, висок напон заштита.Боја : Црна.Ве молиме потврдете го пред да го користите ако големината и поларитетот DC моќност plug вашите уреди со истиот.ABS пластика школка, висока температура носат.Својства : Нови.Интерфејс Големина : 5.Висок квалитет на Литиум батерија полнач, новиот IC решенија, интелигентна контрола чип одбор, полн со светла промени, безбедност, ефикасност и стабилност.Големина : 125 * 55 * 30мм(L*W*H).Имајте сува и вентилирани средина, избегнувајте топли и влажни.За долга континуирана употреба, се задржи 50% на моќ маргина за да се обезбеди безбедно и стабилно снабдување на работа.ЕМИ апсорпција прстен, исто така, има да ги апсорбира EMI, на способноста да апсорбира статички магнетни пулсот, електронска опрема, за да се постигне компатибилни (EMI / EMC) и електростатско празнење на соодветните меѓународни стандарди.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Греење плоча со големи PCB дизајн, компонента распоред е ретко да топлина дисипација.Моќта линија дизајн

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема

Премиум Квалитет : Овој адаптер е се користат високо квалитетни материјали, силни и издржливи, има долг

Погоден за Makeup Огледало Камера,Рефлектори,контролер,Радио,електрични играчка,вентилатор, празник свет

Индустриски Бренд : DCMWX; Производ модел : MWX094012120 W ; Влезен напон : DC 12 V24 V( Широк влезниот напон : 9 V40 V); Излез

Во СВЕТОТ АДАПТЕР : Сите во еден свет мулти функција Патнички Адаптер опфаќа повеќе од 150 земји со САД / Е

Име на производ : Реле Модул;Чип : SMI24 VDCSL2 C.Канал Број : 1;Напон : DC 24 V.Вчитај : 5 A 250 VAC / 125 VAC / 30 VDC ;.Материјал :

На производи се произведени со висок квалитет на електронски компоненти, безбеден и сигурен.Високо инт

Големината на телото : 49 x 25мм / 1.93" x 0.98" (L*D).Направени од високо квалитетна ABS материјал, убава и практичн

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

Информација за производот : влезен напон : 12 V DC; Излезен напон : 5 V; Излезна струја : 3А максимална; Неоптов

Во текот тековната заштита18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога моментален тековната на

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

300 ВАТИ ЧЕКОР НАГОРЕ / НАДОЛУ ЈАПОНСКИ НАПОНСКИ ТРАНСФОРМАТОР Овој чекор нагоре и чекор надолу напонск

Карактеристики на производот Кога внатрешната температура на напојување надминува 60 °C, температурата

Влезен напон : DC822 V, (12 V промени на 5 V).Излезниот параметар : DC5 V3 A, 15 W.Супертенок, мала големина, висока ефи

Автомобилот аудио конвертор се користи за да се претвори висок аудио сигнал од спикерот да ниска фрекве

На TPDCDC1224HP понудени од страна на Tycon Моќ е ниска цена и висока сигурност решение за оние кои бараат 24 VDC Power

5 Pcs / многу Top247 Ac Dc Префрлување Конвертор OffLine Switcher 6Pin(6+Tab) Да220 C Транзистори Top247yn 5 Pcs / многу Top247 Ac Dc Префрл

ПАТУВАЊЕ ОД СЕВЕРНА АМЕРИКА ДО ЕГИПЕТ ПОЛЕСНО со ДВЕПАКЕТ на квалитетот plug адаптери.Специјално дизајни

2"x1" компактна големина.Dual во линија пакет (НАТОПИ) 2 : 1 широк влезниот опсег.Заштита : Краток спој / Преоп

Конвертор Тип : Чекор надолу(Долар) Конвертори;.DC / DC 36 V да 12 V20 A DCMWX моќ конвертори; 36 V чекор надолу 12 V 20 A; 36

Цена За : Секоја DC / DC Конвертор Излез Тип на : Прилагодлив DC / DC Конвертор Тип : Излезна Моќ Max : 1 W Полари

Име на производ : Патнички Адаптер;Votalge : AC 125 V / 250 V 6 A.Приклучок Тип : САД Пол 2 да 2 Пол ЕУ Приклучок;Големи

Може да се широко се користат во автомобилската електрични аларми, радија, мотори, звучници, navigators, мони

Флексибилни intellidrive дозволи доставување на 2 x 400 W на константен напон 70 V или ниска отпорност (2, 4 и 8 ohms) на

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Влезен напон : DC 9 V 12 V 24 V 36 V (Широк Напон 8 V40 V).Излезен напон : DC : 6 V, излезна струја : 3А,18 W моќ.Ве молиме долг

Please wait...