0
clear
  • Tuelaly Електронски Калкулатор Математички Мини Електронски Калкулатор Висок Раст Копче Сигурен Небото Сино
  • -20%
  • -20%
Tuelaly Електронски Калкулатор Математички Мини Електронски Калкулатор Висок Раст Копче Сигурен Небото Сино

Tuelaly Електронски Калкулатор Математички Мини Електронски Калкулатор Висок Раст Копче Сигурен Небото Сино

DEN 214.80

Износ
Това е достапна

Карактеристики : тастатурата на овој калкулатор има висок раст способност, тоа ќе го задржи на чувствителните со донесувањето на излизгајте го поклопецот дизајн, бидејќи тоа може да го спречи тоа од прашина.Спецификации : Што овој калкулатор може да понуди што е тоа што донесува мулти-интегрирана функција дизајн кој е многу прецизен, така што може да им помогне на студентите за ефективно да се избегнат грешки во пресметката процесот и да го подобри своето учење ефикасност.)белешки : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Погоден е за дома, на училиште, канцеларија и така натаму.Одликувајќи се точни, овој калкулатор може да им помогне на студентите да ефективно да се избегнат грешки во пресметката процес и да се подобри студијата ефикасност, затоа што тоа донесува мулти-интегрирана функција на дизајнирање.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Погоден е за дома, на училиште, канцеларија и така натаму.Одликувајќи се точни, овој калкулатор може да им помогне на студентите да ефективно да се избегнат грешки во пресметката процес и да се подобри студијата ефикасност, затоа што тоа донесува мулти-интегрирана функција на дизајнирање.Изработен од пластика, овој калкулатор е многу лесен и издржливи.Должината на овој калкулатор е 8cm, ширината е 15см и висина од 1,5 см.8cm x 15cm x 1,5 см/3.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Силиконски копчето, меки и удобни.Силиконски копчето, меки и удобни.Keychain дизајн за лесно да се носат.Мно

Направени од премиум материјалот, тоа е сигурен и издржлив.Со обликот модерен дизајн, практично да се ко

Не содржи пенкало.Со тврд пластична тело Калкулаторот е изграден со секојдневна употреба во умот.Добро

Совршен за статистика, училиште или домашна употреба.Одлично за статистика, на училиште, или домашна уп

【Златна калкулатор 】Оваа симпатична калкулатор вклучуваат 1 x Едноставен Калкулатор。 【Батеријата 】Е

Keychain дизајн за лесно да се носат.Многу убав и сладок подарок за колеги, деца и пријатели.Едноставен стил,

Силиконски копчето, меки и удобни.Едноставен стил, уникатен бел cookie дизајн, симпатична и модерен.Направ

Двелинија прикаже : Нагоре пресметката формула, надолу пресметка резултат.Лизгачки покрие заштитни слу

▲Метално тело, сложена внатрешна опрема механичка структура, е прецизен инструмент, може да се пресмет

Висококвалитетни и издржливи материјали : 4цифрен е направен од здрав метална школка, која е силен, но ле

Функција : 1 Калкулатор и презимиња се интегрирани дизајн, можете да правите белешки и да подготви при пр

Се продаваат како 1 Секој.Брза Логика технологија води корисникот преку разни функции во еден кадар.Кре

12 ЦИФРИ КАЛКУЛАТОР : 12 цифри направи калкулатор повеќето корисни за големи пресметки.Погоден за бизнисм

❤ Силикони копчиња : различни конкавни и конвексни, мека на допир копчиња, не кисело по притискање за до

Мини електронски калкулатор за секојдневна употреба.Компактен и лесен, преносни и удобен.Бисквит дизај

100% Сосема нов и висок квалитет.Одличен подарок за децата и за статистика колеги.Kawaii изглед.Издржливи, пр

ПРАКТИЧНА настава : AAGES калкулатор е комбинација на стандардни функција десктоп апликации и пишување та

Многу погоден за канцеларија, училиште или домашна употреба.На копчињата се јасни, лесно да се носат, и и

Научен Калкулатор 2 Линии на Екранот Мултифункционален Калкулатор Основните Преносни Калкулатор 5.12 x 2.8

Please wait...