0
clear
  • KEO 33107 Кобалт Челик NC забележување на т.н Вежба Малку, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело, Десната Рака Flute, 120 Степен Точка Агол, 1 Тело со Дијаметар, 10 Целокупната ?
  • -20%
  • -20%
KEO 33107 Кобалт Челик NC забележување на т.н Вежба Малку, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело, Десната Рака Flute, 120 Степен Точка Агол, 1 Тело со Дијаметар, 10 Целокупната ?

KEO 33107 Кобалт Челик NC забележување на т.н Вежба Малку, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело, Десната

DEN 4915.44

Износ
Това е достапна

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.KEO NC забележување на т.н " вежби се дизајнирани со тесен длето работ за брз ѕвезда тинг и постојана интернет за да се овозможи resharpening без потреба за веб чистење.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Вкупна Должина : 21 / 2 Вежба Малку Големина : 0.2010 (#7).Големина : 0.2010 (#7).Дупчење Должина : 11 / 8 Број на Флејта : 2

Краток Сет Counterbores Коси Месо Тело.Коси месо тело Дијаметар : 9 / 16 OAL : 4 5 / 16 # на Флејта : 3 Дупка Кол : 3 / 16 О

СПИРАЛА ДИЗАЈН : На вежба малку е спирала чип отстранување дизајн, со сјајни чип отстранување, висока ду

Број На Модел : Коси Вежба Малку.Употреба : Метал Дупчење,должина : ММ Бренд име : Буммун,Вид : Пресврт Вежб

За челик и легури и нелегиран фрлија челик, црна и.Malleable Леано Железо malleable железо, нодуларен железо и при

3 X Подолг Живот & 2 X Побрз Сечење Брзина (од Конвенционалните Карбид Бита).Се препорачува за употреба на п

Производот има сечење дијаметар од 3 Милиметри.Изработени од материјал : ХССE Кобалт.Направени во Франци

ХСС Површината се Третира Авиони Продолжување Вежба Малку.Големина : 12 Декември.Противвредност .1890...

Вклучува Метал Индексирани Складирање / Организатор Случај.Количина : 1 60 Парче Титаниум Нитрид Обложен

Сребро & Deming Вежби.Големина : 1 / 2 Децимална Equiv : 0.5000 OAL : 6 Прибл.Пресврт Должина : 3 Оваа вежба е предвиден

Вежба Малку Големина : 7.00 mm.Вежба Малку Групирање : Вежба Малку.Вежба Малку Димензија Тип : Метрички.Деци

【Вклучуваат】4 стандард plug секачи и 4 четиризаб chamfered секачи1 / 4";3 / 8";1 / 2";5 / 8" (6mm / 10мм / 13mm / 16mm).Можете да го

Дизајниран за место дупчење.Достапни во 90°, 120°, и 140° вклучени агли.Можат да се користат за contersinking и chamferi

1 / 2" Месо Тело S&D Вежби.Се проширува големина опсег капацитет на 1 / 2' преносни вежба чак.Заеднички flute и це

Вежба голем дијаметар дупки во ниска до средна затегнувачка цврстина материјали (ниска до средна метал

Вежба Малку Групирање : Вежба Малку.Предмет : Забележување На Т.н " Вежба Малку.Вежба Малку Димензија Тип

Вграден бајпас уред ги штити хидрауличниот систем од над транспорт штета, НИ патент број : 5,946,912.Омега 2220

Општа намена геометрија со стандардни Morse коси месо тело димензии.ХСС супстрат конструиран за цврстина

1892 8 Парче сет 9 / 161" x 16 Поставете опсег : 9 / 16инчен 1инчен.CleЛинија е познат име на корисниците на квалитет

Предмет : Коси Должина Вежба Малку.Вежба Малку Точка Агол : 135 Степени.Месо Тело Кол : 8.00 mm.Coolant Преку : Yes.Flut

Вкупна Должина : 21 / 2 Вежба Малку Големина : 0.2900 (L).Големина : 0.2900 (L).Дупчење Должина : 11 / 4 Број на Флејта : 2..

Користете го за дома, канцеларија и индустрија електрични MODBRTU протокол,03 Читање,06 Write Функционална Стр

Долго должина вежба битови (исто така наречен коси должина), имаат подолг флејта и целокупната должина о

МАТЕРИЈАЛ : Овие хексадецимален шрафцигер делови се направени од S2 од легиран челик, што е честа материј

Име на производ : Коси ударна дупка Пресврт Вежба Малку;Материјал : ХСС;Сечење Дијаметар : 16mm / 0.6".ударна

Вежба голем дијаметар дупки во ниска до средна затегнувачка цврстина материјали (ниска до средна метал

Please wait...