0
clear
  • Премиер-Линија 9035869 Дрво Завртка, Рамна Глава Филипс, #10 X 2-1/2 во, Тврда Месинг, Пакување од 20
  • -20%
  • -20%
Премиер-Линија 9035869 Дрво Завртка, Рамна Глава Филипс, #10 X 2-1/2 во, Тврда Месинг, Пакување од 20

Премиер-Линија 9035869 Дрво Завртка, Рамна Глава Филипс, 10 X 2-1/2 во, Тврда Месинг, Пакување од 20

DEN 256.32

Износ
Това е достапна

Глава Тип : Рамна глава филипс.Дијаметар & Должина : #10 X 2-1/2 инчи.Дизајниран за да прикачите дрво на дрво или висат предмети врз дрвената структурирана тела.Карактеристики остар зашилен врв.Во зависност од апликацијата и видот на дрво, пред-drilled пилот дупка е понекогаш е потребно.Дрвени завртки се користи за да се закачите на две парчиња дрво заедно и тие поседуваат посочи совет кој им помага на диск во дрво.Пилот дупки понекогаш се потребни за да се избегне поделбата на дрво.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Станот Филипс Undercut.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој 188 Нерѓосувачки Челик.Пр

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

[Спецификација] : ) Модел : M3x6mm; Материјал : 304 од не 'Рѓосувачки челик; Завртка Должина : 6mm / 0.24"; Теренот : 0.5 m

1 / 4"28 X 31 / 2".Машина Завртки, Копчето Главата, Хексадецимален Штекер Диск.stainless_steel_188 1 / 4"28 X 31 / 2", Надворешно

Глава Тип : Тркалезна глава, дупчиња / филипс комбинација.ДијаметарТема Големина & Должина : #1024 x 1 инч.Кор

5 / 1618 X 1 Машина Завртки.Станот Countersunk Head.Хексадецимален Штекер Pin Диск.Легиран Челик.Подесувате Отпорни /

Глава Висина : 0.337".Countersink Агол : 82 Степен.Навој Дијаметар : 0.375".Теми По Инч (TPI) : 16 Груб или парична Казна Те

Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик.Големина : d : d(навој дијаметар) x L(конец должина).Метрички навој диј

Изработени од нерѓосувачки челик, rustproof, издржлив материјал.Материјал : 304 (А270) не ' рѓосувачки челик.Голе

Големина : 1 / 2 инчи X 2 инчен OD.Карактеристики поголема површина во споредба со стандардот подлошки.Се ши

[❤] Стандард : Метрички; [❤] Количина : 240pcs; [❤] 7 големини М4 Комбинираат Машина Завртки и 100pcs М4 Хексадецим

【ПАКЕТ СОДРЖИНА】 20 x Филипс Пан Глава на Машина Завртки Завртки 【ГОЛЕМИНА】 Глава Дијаметар : 8mm / 0.31"; Р

Serrated Хексадецимален За Миење, Оценка 5 Прирабница И Завртки.Површинска Цврстина : Rockwell 30 N53 max.Затегнувач

Глава Висина : 0.118".Навој Дијаметар : 0.190".Теми По Инч (TPI) : 24 Груб или парична Казна Тема : ГРУБ.Тема Покриен

Serrated Хексадецимален За Миење.Случај Појачани Прирабница И Завртки.Површинска Цврстина : Rockwell C 40 мин...

Се зацврсти со шрафцигер да се намали ризикот од надстега за заштита на завртката и зацврстени материја

Please wait...