0
clear
  • Liftall 12EZEEX10 Прашка, Јажиња, 10' Должина, Вертикална, 3800 lb
  • -20%
  • -20%
Liftall 12EZEEX10 Прашка, Јажиња, 10' Должина, Вертикална, 3800 lb

Liftall 12EZEEX10 Прашка, Јажиња, 10' Должина, Вертикална, 3800 lb

DEN 1473.36

Износ
Това е достапна

Кабел поставени челичното јаже на супериорен флексибилност, отпор да kinking.Механички swaged, Фламанскиот око splice обезбедува резерва сила треба да ракавот станат оштетени.Tuff-Ознака покажува OSHA бара оценет капацитети за подобрување на безбедноста.Поцинкуван слој за отпорност на корозија како и подолг живот.E-Z Flex Кабел Поставени челичното јаже slings направени од увезени челичното јаже.Супериорен за флексибилност и kink отпор.Фламанскиот око splice за безбедно прекинување.TUFF-ОЗНАКА идентификува големина и капацитет.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

ФЛАМАНСКИОТ ЦИКЛУС ЗАВРШУВА : Лигамент око отвори се достапни за лифтови со повеќе пикпоени и конектори

ОКО И НАПРСТОК : заштитна напрсток е присутна за да се закачите на долниот крај на прашка да посебна крев

ФЛАМАНСКИОТ ЈАМКА И ОКО КУКА СО БЕЗБЕДНОСТА LATCH : Овој прилог стил, нуди флексибилност и дополнителни ни�

ОКО КУКА СО БЕЗБЕДНОСТА LATCH : Интегрирана latch, interlocks со кука совет, овозможувајќи за дополнителни ниво на

ОКО КУКА СО БЕЗБЕДНОСТА LATCH : Интегрирана latch, interlocks со кука совет, овозможувајќи за дополнителни ниво на

ЛифтСите 14 ft Челик Две Нога Лигамент 1 / 4 во Дијаметар Челичното Јаже Прашка 142 LBX14 За употреба во тешки м�

【СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ】Ова отворено светла виси комплет е направен од 304 од не ' рѓосувачки челик со Најл

Челичната конструкција е отпорен на триење и сечење.Brazed крајот дизајн им овозможува на slings да биде попр�

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ КРЕВАЊЕ ПРАШКА : Има тегови во секој индустриски или станбена средина со своите флексиб�

ОКОТО И ОКОТО : Е специфична за еден нога прашка со фламанскиот циклус завршува на двете страни, исто так

Ревизиите се изведуваат секоја година од страна на независна трета страна за да се обезбеди производит�

Јаглерод окото и окото челичното јаже прашка.Се препорачува за употреба каде што еден добар баланс на ф�

Челичната конструкција е отпорен на триење и сечење.Brazed крајот дизајн им овозможува на slings да биде попр�

КАБЕЛ ПОСТАВЕНИ : Мазна и многу флексибилни slings направени од сечење должина на кабел од ткаенина.Машина

ФЛАМАНСКИОТ ЦИКЛУС ЗАВРШУВА : Лигамент око отвори се достапни за лифтови со повеќе пикпоени и конектори

6 x 19, EIP, IWRC за добра отпорност на триење и вредност.Механички swaged, Фламанскиот око splice обезбедува резерва

НАПРСТОК И ГРОМ СИДРО SHACKLE : Најдобро за трајна или долгорочна инсталации каде што товарот може да слајд

ФЛАМАНСКИОТ ЦИКЛУС ЗАВРШУВА : Лигамент око отвори се достапни за лифтови со повеќе пикпоени и конектори

ОКОТО И ОКОТО : Е специфична за еден нога прашка со фламанскиот циклус завршува на двете страни, исто так

6 x 19, EIP, IWRC за добра отпорност на триење и вредност.Механички swaged, Фламанскиот око splice обезбедува резерва

ОКО И НАПРСТОК : заштитна напрсток е присутна за да се закачите на долниот крај на прашка да посебна крев

6 x 19, EIP, IWRC за добра отпорност на триење и вредност.Механички swaged, Фламанскиот око splice обезбедува резерва

ФЛАМАНСКИОТ ЦИКЛУС ЗАВРШУВА : Лигамент око отвори се достапни за лифтови со повеќе пикпоени и конектори

Please wait...