0
clear
  • AIRTEVA 17 x 17 AC filter / Печка филтер со (1) BioSponge Плус Замена
  • -20%
  • -20%
AIRTEVA 17 x 17 AC filter / Печка филтер со (1) BioSponge Плус Замена

AIRTEVA 17 x 17 AC filter / Печка филтер со (1) BioSponge Плус Замена

DEN 334.80

Износ
Това е достапна

Обезбедува максимална заштита од загадување на воздухот.Вистинската големина : 17 x 17 x 3/4".Ви заштедува време и пари, електронските системи ги користат помалку електрична енергија, и дефект поретко.Вклучува : (1) постојана алуминиумска рамка & (1) Bio Sponge Плус рефил.Едноставен за употреба, лесно се вклопува сите марки и модели на furnaces и климакоја било големина на располагање. 10 години Гаранција, секогаш ќе има некој филтер кој се вклопува и врши совршено.Она што го Прави AIRTEVA Филтри Различни?Со обичните филтри до 50% на воздухот се пресели преку вашиот систем нема да одат низ филтер за воздух на сите.Тоа е затоа што повеќето филтри за воздух на пазарот или се изработени од картон или пластика, и овие типови на филтри се во можност да се направи соодветна воздух печат.Ова значи воздухот и загадувањето едноставно ќе оди низ филтерот заобиколувајќи го целосно.На AIRTEVA филтер е направен од екструдиран тешки алуминиум и вклучува нашиот патентиран Течење-Guard печат, па воздухот нема друг избор освен да се помине низ филтер материјал, ви дава 100% воздушна филтрација.За Bio Sponge Плус филтер медиуми : Bio Sponge Плус филтер медиумите ја елиминира филтер како потенцијален дувло на микро - организми, тие, исто така, контрола на воздушни бактерии со своите Ageis microbe shield.Оваа микроб борба против филтер карактеристики посебен двојна густина дизајн за да се овозможи подолг од 60 ден на филтерот за живот.Замена е бриз, само тргни од soiled медиуми, и да ја замени со свеж.Филтер за Мерење : Затоа што нашите филтер рамки се изработени од алуминиум, тие не се наведнуваат.Бидете сигурни да се цел големина која лесно може да слајд во вашиот систем.За пребарување "AIRTEVA" за повеќе големини.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Вистинската Големина : 19 1 / 2 x 19 1 / 2 x 3 5 / 8 (19 5 x 19 5 x 3 63).Привлекува затворен алергени, прав, полен и други воз

Вистинската Големина : 9 1 / 2 x 14 1 / 2 x 3 / 4 (9.5x14.5x0.75).Мерка вашата моментална филтер и да се споредат зададени

Дишете лесно знаејќи дека Фландрија обезбедува најдобар квалитет на производот да го одржите вашиот до

14 X30 X2 ФИЛТРИ за ВОЗДУХ â€" Потврди филтер големина пред да купите.Замена на филтри за воздух може да ве

Високквалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни чест

20x22x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 19.50 x 21.50 x 0.7

Споредете ги овие филтри за воздух со Алерген Одбрана, Чиста кои Живеат, Мирис за Намалување на модели.75

Номинална Големина : 14 x 30 x 1, Самата Големина : 13 7 / 8 x 29 7 / 8 x 3 / 4 (13.88 x 29.88 x 0.75).Апсорбираат миризби од домашн

12x20x1 (11.75x19.75) MERV 8 – Тестирани и рангирани според ASHRAE Стандард 52.2 Доловува до 76% од заеднички воздушни чес

18x30x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 17.75 x 29.75 x 0.7

Вистинската Големина : 9 1 / 2 x 14 1 / 2 x 3 / 4 (9.5x14.5x0.75).Мерка вашата моментална филтер и да се споредат зададени

Вистинската големина 113 / 8"l x 233 / 8"h x 3 / 4"г.Печка филтер за воздух.Purolator hie 40 проширена површина филтер за во

Нашите филтер медиумите го спречува растот на бактерии или мувла, што резултира во многу поздрав животе

MERV 13 синтетички медиуми (да се спореди со MPR 15001900 & FPR 10) се заштитува домови оптимално со апсењето 98% од во

Вистинската Големина на Филтер за Воздух : 13 3 / 4 x 23 x 3 / 4 3 / 4 (13.75 x 13.75 x 0.75) инчи.Изработени од еколошки одго

MERV 12 печка филтри може да се споредат со HVAC филтри со оценка на MPR 15001900 или FPR 9.Луѓето со домашни миленици

Без прашања праша политика на враќање.MERV 16 може да се користи во вашиот дом или канцеларија, како и во бо

Вистинската Големина на Филтер за Воздух : 11 1 / 2x23 3 / 8x3 5 / 8 Супериорен Воздух Филтер за Станбени или Комер

20x21x5 замена целата куќа филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина

PRECISIONAIRE" ПЕЧКА ФИЛТЕР ЗА ВОЗДУХ.Fiberglass медиуми.Заградени 18" x 25" x 1" (Овој објект се продаваат како еден паке

Затворете ја вратата.Направено.ВАКУУМ И ПРАШИНА ПОРЕТКО преку спречување на воздушни честички од решав

20x30x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 19.50 x 29.50 x 0.7

Вистинската Големина : 9 1 / 2 x 15 1 / 2 x 3 / 4 (9.5x15.5x0.75).Мерка вашата моментална филтер и да се споредат зададени

Конструиран и дизајниран за голема сила и цврстина.Типична Зграда Апликација : Станбени и Комерцијални.

81% на МАЛИ ЧЕСТИЧКИ се ФАТИ, како бактерии и честички кои носат вируси ( % направена е врз основа на ASHRAE 52.К

Ве Молиме Мерка Внимателно !Поради големиот пакет големина враќа на овој производ резултира со висок до

Висок Проток Перат Електростатско Филтер.Доживотна Гаранција.Се Намалува Енергија Употреба.Топлина и

ДИЗАЈНИРАН СО ЕКСКЛУЗИВНИ Filtrete Бренд 3во1 технологија од 3 M за отстранување на несаканите воздушни чест

Кој висока вршење на електростатско технологија, Filtrete Здрав Живот филтри проактивно да се привлечат и ф

Висок Проток Перат Електростатско Филтер.Доживотна Гаранција.Се Намалува Енергија Употреба.Топлина и

Please wait...