0
clear
  • Заварување Дебелина Колосек, од не ' Рѓосувачки Челик Мерач Метални Лимови, Лесно Да се Носат Големина Инспекција Алатка Згусне Дизајн за Индустриски Проверка Голе
  • -20%
  • -20%
Заварување Дебелина Колосек, од не ' Рѓосувачки Челик Мерач Метални Лимови, Лесно Да се Носат Големина Инспекција Алатка Згусне Дизајн за Индустриски Проверка Голе

Заварување Дебелина Колосек, од не ' Рѓосувачки Челик Мерач Метални Лимови, Лесно Да се Носат Големина Инспекција

DEN 1334.40

Износ
Това е достапна

Овозможува брзо и точно мерење на најпопуларните заварување дебелина.Компактен и лесен во тежина, лесно да се носат.Изработени од нерѓосувачки челик, и низ повеќе процеси, се згусне дизајн, не е лесно да се деформира и издржливи.Големини и numerals се гравирани во површината за јасност и полесно читање, и стабилна носат‑отпор.Тоа е многу корисно за проверка на метален лист жица големина пред заварување или работат.Опис : Оваа не ' рѓосувачки челик заварување gage е згусне дизајн, не е лесно да се деформира и издржливи .и корисно за проверка на метален лист жица големина пред заварување или работат.Големини и numerals се гравирани во површината за јасност и полесно читање, и стабилна носат-отпор.Компактен и лесен во тежина, лесно да се носат.Карактеристики : Тоа е многу корисно за проверка на метален лист жица големина пред заварување или работат.Изработени од нерѓосувачки челик, и низ повеќе процеси, се згусне дизајн, не е лесно да се деформира и издржливи Големини и numerals се гравирани во површината за јасност и полесно читање, и стабилна носат-отпор.Овозможува брзо и точно мерење на најпопуларните заварување дебелина.Компактен и лесен во тежина, лесно да се носат.Spezifikations : Материјал : не ' Рѓосувачки челик Тежина : 15g Мерен опсег(imperial) : 24 GA (.0239) 22 GA (.0299) 20 GA (.0359) 18 GA (.0478) 16 GA (.0598) 14 GA (.0747) 1/8 (.0125) 10 GA(.1345) 3/16 (.1875) 1/4 (.250) 5/16 (.3125) (.024) (.030) (.035) Пакет се Вклучени : 1 x Метален Лист Дебелина Мерач Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Материјал : Направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик, ' рѓа доказ, антикорозија 。.Пакет се вклуч

Цена За : Секој Интерфејс : USB, Serial И Инфрацрвени Батерија Тип : ААА Предмет : Слој Дебелина Gage Точност : + / 0.

Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Модел : TC200 Главен Материјал : Пластични Мерен Опсег : 0~1300um / 0~51...

Модел NO : 1015 A4 1015 A4 Преносни Dial Дебелина Gage.UPC : 49659676464 По вметнување на работа помеѓу мерење на контакти, о

5 цифри LCD со ЕЛ светлото Еден / Скенирање на Владата : Четири мерења читања по секунда, за еден момент мер

Со една мала торба за чување на тоа, тоа е повеќе лесно за вас да го земете со вас било каде.8 оз Пакет голе

Количина : 3 Еез 6" x 6", 24 Мерач(0.02" / 0.51 mm) месинг листови.Материјал : C280 месинг Листови.Лесно да се намали и л

Премиум Материјал : Овој круг dial дебелина мерач е направен од премиум метал и на пластични материјали, к

Широк спектар на употреба : Тоа е погоден за мерните инструменти за мерење на празнини во електромехани

✔ КОРИСТИ Некој објект во совршена работна состојба.Инструкции се вклучени ✔ Цена : Купувачи се слобод

★★★★★Наменета за неdestructively мерење на дебелина на слој и сликарство ★★★★★Усвојува принцип на елект

дебелина мерач е контролирана од страна на микропроцесори, која може да се измери дебелина брзо и преци

Seiko Manuturing : Чист метал владетел тело, dial усвојува алуминиум материјал со shockproof рек тркала дизајн, трајни,

Предмет : Слој Дебелина Gage.Тип : Електронски.База Материјал : Обоени Метали.Мерен Опсег : 0 до 60 Mils.Точност

Боја 320x240 Пиксели ПрикажеСкенирање Слика.ЕхоЕхо На Владата(Преку Бојата & Облоги) Продавници 100,000 Читања

Feeler Мерач Дебелина : 0.09 mm.Вкупната Големина : 100x10mm; Дупка со Дијаметар : 5mm.Со виси дупка, easty да се спаси.Им

☀☀(5) UM2 D ултразвучно испитување дебелина мерачи се користи за мерење на Метал и Nonmetal Материјали, вклучу

Please wait...