0
clear
  • Aexit SN74LS194AN DIP16 DIP Прекинувачи Универзална 4-Битни Двонасочно Shift Регистрирате SP3T DIP Прекинувачи IC Чип
  • -20%
  • -20%
Aexit SN74LS194AN DIP16 DIP Прекинувачи Универзална 4-Битни Двонасочно Shift Регистрирате SP3T DIP Прекинувачи IC Чип

Aexit SN74LS194AN DIP16 DIP Прекинувачи Универзална 4-Битни Двонасочно Shift Регистрирате SP3T DIP Прекинувачи

DEN 326.40

Износ
Това е достапна

Име на производ : Двонасочно Shift Регистрирате IC;Модел : 74 LS194;Монтажа Тип : НАТОПИ PCB Површината Планината.Број на Пиновите : 16 Pin;Pin Теренот : 2.54 mm/0.1".Секоја Големина(Приближно) : 23 x 9 x 7mm /0.94" x 0.35" x 0.3" (L*W*H);Ред на Row Distance(Приближно) : 9mm/0.35".Материјал : Пластика, Метал;Боја : Црна, Сребрена Tone.Net Тежина : 2g;Пакет Содржина : 1 x Двонасочно Shift Регистрирате IC.Функција : 16pin натопи преку дупка pcb површинска монтажа.Тоа е добра замена на SN74 LS194 AN 4-битни двонасочно универзална shift регистрирате IC чип.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Име на производ : Моќ Реле;Модел : HH52 PL;Приклучок Модел : PYF08 A;Серпентина Напон : DC 12 V.Контакт Капацитет : Ко

[Size] Вкупната Големина : 82x35x27mm / 3.23x1.38x1.06 Инч [SPST] Singleпол singleфрли (SPST) switch за правење и кршење на една елек�

Име на производ : Моќ Реле;Модел : TRD24 VDCFBCL;Серпентина Напон : DC 24 V.Капацитет : 6 A 250 VAC12 A 28 VDC;Акција Тип : SPDT,1 N

Име на производ : оперативна засилувач IC; модел : njm4558d; Напон : ±18 V.Оперативен температура : 20°c +755°c; Терен

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна SMD Керамички Multilayer Capacitor (100 Парче Многу).Нови, никогаш не

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика, Електрични Parts.Net Тежина : 3g; Пакет Содржина : 1 x DIP Преки

САД и Канада Проценува Време на Испорака : 618 дена(trackable), Ние нудиме Забрзан Превозот услуга : 38 дена.Мере�

Име на производ : Opto Interrupter;Модел : ITR9606;Пакет Тип : НАТОПИ4 Слот Ширина : 5mm;Моќ Дисипација : 75m W.Моќ Дисипаци

Please wait...