0
clear
  • Auwedi 270 КОМПЈУТЕРИ Топлина се Смалуваат Wire Конектор за Полнење Водоотпорен Морски Електрична Жица Терминали Crimp Конектори за Автомобилски Мотор (270PCS)
  • -20%
  • -20%
Auwedi 270 КОМПЈУТЕРИ Топлина се Смалуваат Wire Конектор за Полнење Водоотпорен Морски Електрична Жица Терминали Crimp Конектори за Автомобилски Мотор (270PCS)

Auwedi 270 КОМПЈУТЕРИ Топлина се Смалуваат Wire Конектор за Полнење Водоотпорен Морски Електрична Жица Терминали

DEN 777.60

Износ
Това е достапна

[Лесна Апликација]Лента жица изолација, користете жица crimper crimp Топлина се Смалуваат Wire Конектор и жица , ќе се применуваат топлина со топлина пиштол додека ротирачки терминал.Електрична жица терминали crimp конектори ќе се намали во големина и да се придржуваат на жица.Компатибилен со AC и DC струја.Она што е Во Комплет ?Нашата "270 КОМПЈУТЕРИ Топлина се Смалуваат Wire Конектор за полнење"нуди најпознатите разноврсна Електрична Жица Терминали crimp Конектори на пазарот.Топлина се Смалуваат Wire Конектор може целосно да се стега жици, жица никогаш нема да се лизга надвор од електрична жица терминали crimp конектори. [Лесна Идентификација]Различна боја Топлина се Смалуваат Wire Конектор за полнење терминал со жица мерач отпечаток обезбедува лесна идентификација.Нема потреба лемење сет .Одлична спроводливост и отпорност на корозија Бакар барел овозможува зголемен прилив, обезбедува помалку напон капка ,спречување на жици неуспеси и намалување на опрема за престој.Нема потреба лемење сет .Безбедно и издржливи врска Заврши брзо.Двојно ѕидови цевки се заштити од корозија и обезбедува водоотпорен печат.Лесна Апликација Step1 : Лента жица изолација за да 8мм и вметнете во Електрична Жица Терминали crimp Конектори splice барел Step2 : Користете жица crimper crimp Топлина се Смалуваат Wire Конектор и жица Step3 : се Применува топлина со топлина пиштол или мини удар факел додека ротирачки терминал.Safe трајни врска Заврши брзо.5 mm2) Температурата на работа Опсег : температурата на работа : -55°C до 125°C Почнете да се намали температурата : 80℃ Целосно да се намали температурата на : 130°C Намалување сооднос : 3 : 1 Извонредни Карактеристики Топлина се Смалуваат Жица електрични конектори ја Завршат својата работа или проект со право пушки конектор,прстени,брз прекинува,предници и куки .

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

100% Сосема нов и висок квалитет!.Едноставен и лесен за употреба.Целосно изолирани crimp терминали.Вклучува�

Лесно ракување : Едноставно splice жица заедно и поставете ја ракав над него на ист начин и со топлина се на�

Пакет Содржина : 25 Пар JSTСМ Домување Конектор.Теренот : 2,5 mm; Игла Тип : 4 Терминали.Боја : црна и сребрена; М�

⬜[High Quality] Полиолефин цевки надвор и топла топи лепило внатре ќе ефективно подобрување на водоотпорни п

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластични,Copper.Net Тежина : 27g; Пакет Содржина : 50( / +2%)Компјутери x Cri

54 mm Конектор за Домување HSG2x7 P 5pcs Jump Жица 2.54 mm Конектор за Домување HSG01 P 40pcs Jump Жица 2.Пакетот вклучува 205 пл

100% Сосема Нов Висок Квалитет Терминали Конектор За Полнење.Тип : Мозок Pin Крајот Терминал.Жица Опсег : 2410

5 Компјутери мали 55698 A жицанатабла / жицадаwire конектор P=3мм 5569 конектор машки pin 0.118" 3.00 mm месинг HX300028 A...

Висок квалитет на дизајн со не чини да се подели.Обезбедува максимална спроводливост, низок отпор и ела�

✔【СИЛНА БАРЕЛ】 : Жица Спектар4.✔【ВИСОК КВАЛИТЕТ КОНЕКТОРИ】 : HOODDEAL топлина се смалуваат Машки лопата к

На налепници дека со симпатична и пенливи карактеристики се лесно да се држи и да може да биде отстранет

【Параметри】 Модел : CE1; Жица Опсег : 0.5 mm1.5mm2; Калајобложено Цевка Големина : 2.2 x 6mm / 0.09" x 0.23"(D*L); Вкупната Го

68 инчен;Должина на Контакт : 10мм / 0.16 инчен;Порта Надворешниот Дијаметар : 2.Пакет Содржина : Бакар Crimp Терм

Име На Производ : Терминал Ракави;Модел : V3.5 Вид : Прав;Материјал : ПВЦ.Одговара Жица пресек : 4mm2;Дијаметар

10 Парчиња женски крајот, 2.54 мм, 1820 AWG, MX6 терминал, исто така погоден за MX123 crimp терминал334680004 10 Парчиња женс

Нерѓосувачки челик 316 изградба идеален за изложен апликација.Завртки не се вклучени.Доаѓа со 3 стави на �

Направен од екипа на бакарни легури, метални позлатен за додаде спроводливост & отпорност на корозија...

Please wait...