0
clear
  • AIRTEVA 17 x 21 AC filter / Печка филтер со (1) BioSponge Плус Рефил
  • -20%
  • -20%
AIRTEVA 17 x 21 AC filter / Печка филтер со (1) BioSponge Плус Рефил

AIRTEVA 17 x 21 AC filter / Печка филтер со (1) BioSponge Плус Рефил

DEN 623.28

Износ
Това е достапна

Вистинската големина : 17 21 x x 3/4".Овој филтер обезбедува максимална заштита од загадување на воздухот.Направи вашиот дом Здрави. 60 Ден Парите Назад Гаранција.Вклучува : (1) постојана алуминиумска рамка & (1) Bio Sponge Плус рефил.Едноставен за употреба, лесно се вклопува сите марки и модели на furnaces и климакоја било големина на располагање.Можеби последниот печка филтер ќе ги купите.Сите печка филтер рамки се поддржани од страна на 10 годишна гаранција!.Она што го Прави AIRTEVA Филтри Различни?Со обичните филтри до 50% на воздухот се пресели преку вашиот систем нема да одат низ филтер за воздух на сите.Тоа е затоа што повеќето филтри за воздух на пазарот или се изработени од картон или пластика, и овие типови на филтри се во можност да се направи соодветна воздух печат.Ова значи воздухот и загадувањето едноставно ќе оди низ филтерот заобиколувајќи го целосно.На AIRTEVA филтер е направен од екструдиран тешки алуминиум и вклучува нашиот патентиран Течење-Guard печат, па воздухот нема друг избор освен да се помине низ филтер материјал, ви дава 100% воздушна филтрација.За Bio Sponge Плус филтер медиуми : Bio Sponge Плус филтер медиумите ја елиминира филтер како потенцијален дувло на микро - организми, тие, исто така, контрола на воздушни бактерии со своите Ageis microbe shield.Оваа микроб борба против филтер карактеристики посебен двојна густина дизајн за да се овозможи подолг од 60 ден на филтерот за живот.Замена е бриз, само тргни од soiled медиуми, и да ја замени со свеж.Филтер за Мерење : Затоа што нашите филтер рамки се изработени од алуминиум, тие не се наведнуваат.Бидете сигурни да се цел големина која лесно може да слајд во вашиот систем.За пребарување "AIRTEVA" за повеќе големини.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

20x30x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 19.50 x 29.50 x 0.7

20x21x5 замена целата куќа филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина

Без прашања праша политика на враќање.MERV 16 може да се користи во вашиот дом или канцеларија, како и во бо�

Вистинската Големина Димензии : 17.75x17.75x.75 Changeout Интервал : 3 Месец Филтер.Филтер за Поддршка на Мрежата : 30

12x12x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 11.69 x 11.69 x 0.7

Високквалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни чест

Конструиран и дизајниран за голема сила и цврстина.Типична Зграда Апликација : Станбени и Комерцијални.

Високквалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни чест

Секој пат кога воздухот поминува низ Нордиските Чист јаглерод pleated печка филтер, lint, апарати за домаќинс

Конструиран и дизајниран за голема сила и цврстина.Типична Зграда Апликација : Станбени и Комерцијални.

Вистинската Големина : 9 1 / 2 x 15 1 / 2 x 3 / 4 (9.5x15.5x0.75).Мерка вашата моментална филтер и да се споредат зададени�

24x28x1 (Вистинската Големина) MERV 11 Тестирани и рангирани според ASHRAE Стандард 52.2 TriboЕлектрични синтетички �

Затворете ја вратата.Направено.ВАКУУМ И ПРАШИНА ПОРЕТКО преку спречување на воздушни честички од решав

14 X30 X2 ФИЛТРИ за ВОЗДУХ â€" Потврди филтер големина пред да купите.Замена на филтри за воздух може да ве �

Со текот на времето, валкани филтри за воздух ќе предизвика зголемување на наплата и притисок на вашата

MERV 13 синтетички медиуми (да се спореди со MPR 15001900 & FPR 10) се заштитува домови оптимално со апсењето 98% од во�

21x23x1 Вистинската Големина на ФИЛТРИ за ВОЗДУХ – Потврди филтер големина пред да купите.Направени за да �

Вистинската Големина : 9 1 / 2 x 14 1 / 2 x 3 / 4 (9.5x14.5x0.75).Мерка вашата моментална филтер и да се споредат зададени�

Номинална Големина : 14 x 24 x 1, Самата Големина : 13 3 / 4 x 23 x 3 / 4 3 / 4 (13.75 x 23.75 x 0.75).Апсорбираат миризби од домашн�

Како и многу Штета и Чекан производи, кои се дизајнирани да се исчисти, овој филтер е дизајниран да им по�

Вистинската Големина на Филтер за Воздух : 13 3 / 4 x 23 x 3 / 4 3 / 4 (13.75 x 13.75 x 0.75) инчи.Изработени од еколошки одго�

20x30x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 19.50 x 29.50 x 0.7

16x25x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 15.50 x 24.50 x 0.7

Вистинската Големина : 9 1 / 2 x 14 1 / 2 x 3 / 4 (9.5x14.5x0.75).Мерка вашата моментална филтер и да се споредат зададени�

PRECISIONAIRE" ПЕЧКА ФИЛТЕР ЗА ВОЗДУХ.Fiberglass медиуми.Заградени 18" x 25" x 1" (Овој објект се продаваат како еден паке

Вистинската Големина : 19 1 / 2 x 19 1 / 2 x 3 5 / 8 (19 5 x 19 5 x 3 63).Привлекува затворен алергени, прав, полен и други воз

Вистинската Големина на Филтер за Воздух : 11 1 / 2x23 3 / 8x3 5 / 8 Супериорен Воздух Филтер за Станбени или Комер

Please wait...