0
clear
  • Стрелка Pneumatics L181M 1/8 Мини Смазка, Метален Сад, Температурата на работа Опсег 40 degreeF да 160 degreeF, MMX Притисок 200Psig, Црна E Обложен Алуминиумско куќиште
  • -20%
  • -20%
Стрелка Pneumatics L181M 1/8 Мини Смазка, Метален Сад, Температурата на работа Опсег 40 degreeF да 160 degreeF, MMX Притисок 200Psig, Црна E Обложен Алуминиумско куќиште

Стрелка Pneumatics L181M 1/8 Мини Смазка, Метален Сад, Температурата на работа Опсег 40 degreeF да 160 degreeF,

DEN 912.72

Износ
Това е достапна

1 мл.метален сад.Автоматски се приспособува на нафта магла испорака со проток на воздух варијации.Фино прилагодување на завртка.Видлив капе стапка.Бара само .1 cfm на проток на воздух, да може да работи.Малата магла lubricators се дизајнирани за низок проток апликации каде просторот е ограничен. 1 мл.метал карбонат лак.Факултативна метал сад.Видлив капе стапка.Лесно да се рефил.Фино прилагодување на завртка.Бара само .1 cfm на проток на воздух, да може да работи.Автоматски се приспособува на нафта магла испорака со проток на воздух варијации.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

На lubricator е повеќе удобен да го инсталирате, и може да се користи слободно комбинирање со други извор за о

масло капацитет : 4.56 fl мл.максимална оперативен притисок : 145 psi.порт тип : 3 / 4 NPT.температурата на работа о�

масло капацитет : 4.56 fl мл.максимална оперативен притисок : 145 psi.порт тип : 3 / 8 BSPT.температурата на работа о

【Висока Прецизност】Висока прецизност завршувањето на процесот вентил дупка обезбедува подолг живот..

масло капацитет : 1.86 fl мл.максимална оперативен притисок : 145 psi.порт тип : 3 / 8 BSPT.температурата на работа о

Оваа lubricator усвојува избалансирани тип воздух приливот, со преливник уред, висок притисок, стабилизиран�

【ШИРОКО се КОРИСТИ】 Тоа е широко се користат во опрема, која е една од повеќето основни елементи за авт�

Please wait...