0
clear
  • 070 Преносни Соларни Радија Преносни Рака Чудак Радио Преносни Само Напојува Соларни Времето Радио со Итни Светилка за Отворен Итни Рака Чудак Радио
  • -20%
  • -20%
070 Преносни Соларни Радија Преносни Рака Чудак Радио Преносни Само Напојува Соларни Времето Радио со Итни Светилка за Отворен Итни Рака Чудак Радио

070 Преносни Соларни Радија Преносни Рака Чудак Радио Преносни Само Напојува Соларни Времето Радио со Итни

DEN 2018.40

Износ
Това е достапна

1000m Ah Изграден Во Батеријата : Едноставно го приклучиш на вашиот мобилен телефон или други мали електронски уред во USB-порта на оваа страна извит радио да го полните телефонот. 3 Полнење Методи : На рака извит радио поддржува 3 полнење методи, како и 1000m Ah батеријата може да се полни преку USB кабел, соларен панел или со рака чудак.Итни Радио : Овој временски радио со 3 W интегрирани фенерче и 1 W читање светлина е многу погодно за време на итен случај испади, и може да се види било сигнал во темница.Практичност : Во кампување, backpacking, пешачење или други активности на отворено.Раката извит радио има СОС аларм функција и е потребно компас.Ако имате итен случај, можете да побарате помош.Преносни Радио : Ова џеб итни радио е мал и лесен.За пешачење или кампување, овој тип на радио е мудар избор.Погодно да се носат кога сте во итни случаи.Како да го Користите : Start up и употреба.Спецификација : Предмет Тип : Рака Чудак Радио Боја : Црвена Материјал : ABS Функција : Осветлувањето, Радио, Итн.Примена : Семејството, Кампување, Итн.RF Опсег : СУМ 520 ~ 1710 KHz FM2 87 ~ 108 MHz FM1 76- ~ 90 MHz Работен Напон : 2.7-4.2 V Водоотпорен Ниво : IPX3 вградената Батерија : Литиум Полимер Батерија Изграден Во Капацитетот на Батеријата : 1000m Ah Пакет Листа : 1 x Радио 1 x Полнење Кабел 1 x Јапонски Прирачник.

Повеќе информации

Item Type:
Hand Crank Radio
Color:
Red
Material:
ABS
Function:
Lighting, Radio, Etc.
Application:
Family, Camping, Etc.
RF Range:
AM 520 ~ 1710KHz FM2 87 ~ 108MHz FM1 76- ~ 90MHz
Working Voltage:
2.7-4.2V
Waterproof Level:
IPX3
Built-In Battery:
Polymer Lithium Battery Built In Battery Capacity
Package List:
1 x Radio :
1 x Charging Cable :
1 x Japanese Manual :

Најдобрите понуди во категоријата

Времето Сигнализација Радио : Тенок радио и временските сигнализација часовник обезбедува сирената и с

Многу семејства го користат како итен полнач за семејството мобилни телефони, итен полначи за бизнис па

[МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН РАДИО] : преносни радио има широк спектар на AM / FM фрекфенција на прием.Во исто време,

Сите во еден:Greatone Итни Сончевата Страна Чудак Радио, NOAA Времето Радио за Итни хумор h AM / FM, LED Светло& Чит

Преносни соларни радио е погодна за катастрофа времето, семејството итен случај, кампување, на моќ прек

Ако користите USB кабел за полнење, индикаторот за полнење ќе флеш За Вашиот Attention This соларни радио е водо

Направени од високо квалитетна ABS материјали, цврсти, трајни и долг животен век.Поддршка FM / AM радио функ

NOAA Weather Channel На NOAA Времето Сигнализација Итни Каналот автоматски звучи многу гласно коишто се слушаат т

Мултифункционален радио : Ова отворено соларни радио не само што може да се користи за слушање на радиот

Времето радио со повеќе моќ копија options е најдобар избор 4 извори на енергија, вклучувајќи ракачудак, сол

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Животот Saver радио!Се известени прво за секој временски алармирање во вашата област, како што се урагани,

5108 MHZ СУМ : 5221620 KHZ Водоотпорен : IPX5 Батеријата : 5000m Ah Објект големина : 166*52*78 MM / 6.Карактеристики : ★пренос

Ви благодариме за купување, се надевам да ви помогне.5 W 50 LM полн со светли 1 W 100 LM, животот span >10000 H3.Се надев

[Соларни&Ракаизвит полнење] : Разни полнење методи, ракаизвит, соларни полнење, микро USB кабел и 3 AAA батер

Повеќе полнење методи : рака чудак, соларна, Микро USB полнењето, поддршка 3 ААА суви батерии, удобен и подо

Спин рака турбина за една минута за да се добие 1015 минути на радио и светлото употреба или место на FRX2 во

1.Новиот Дизајн : моќ банка за полнење на вашиот& видиме преку МикроUSB кабелот директно, нема потреба од а

Спецификации : Радио функција : AM / FM / WB (NOAA)вградената батерија : 3 x AAA / 300 m Ah / 3.Постојат три начини за

Сите во еден:Greatone Итни Сончевата Страна Чудак Радио, NOAA Времето Радио за Итни хумор h AM / FM, LED Светло& Чит

Please wait...