0
clear
  • Vbestlife Мини USB Компјутер Микрофон, Преносни USB 360 степени Omnidirectional Микрофон Снимање на Аудио МИКРОФОН Адаптер за Компјутер PC Одговара за Веб Разговор/Видео Конференци
  • -20%
  • -20%
Vbestlife Мини USB Компјутер Микрофон, Преносни USB 360 степени Omnidirectional Микрофон Снимање на Аудио МИКРОФОН Адаптер за Компјутер PC Одговара за Веб Разговор/Видео Конференци

Vbestlife Мини USB Компјутер Микрофон, Преносни USB 360 степени Omnidirectional Микрофон Снимање на Аудио МИКРОФОН

DEN 311.76

Износ
Това е достапна

5 V Работен напон : 4. 360-степен omnidirectional omnidirectional, анти-шум, може да се користи како компјутер снимање уред.Висока верност звук : намалување на Шумот, филтрирањето несакани бучавата во позадина, што го прави почист.Моќен компатибилност : За PC или Mac Skype, чет, снимање, итн.Купи го, нема да бидете разочарани.2 KΩ Чувствителност : -67d B ± 4d B Намалена чувствителност : -3d B на 1.Висока чувствителност : 2 метри ефективни далечина, високи перформанси микрофон, вистински звук репродукција.5 V Фреквенција одговор : 100~16k Hz Сигнал на бучава сооднос : >67d B Боја : Црна, Бела (Изборен) Пакет листа : 1 * Мини Микрофон Забелешка : 1.6 g Отпорност : ≤2.Спецификација : Име на Производ : Мини USB Микрофон Производ тежина : 14. 360° Omnidirectional Omnidirectional : На Omnidirectional отстранување на Бучава Микрофон зема звук од поголеми растојанија.Погоден за веб разговор, MSN, SKYPE, мрежа за видео конференции, мрежа за снимање, онлајн игри, итн. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm. Осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Моќен компатибилност : За PC или Mac Skype, чет, снимање, итн.Висока верност звук : намалување на Шумот, филтрирањето несакани бучавата во позадина, што го прави почист.Мини дизајн : Светлина и едноставен, лесно да се носат и практични.Plug and Play : Нема потреба да користите било која од возачите, само приклучете го во вашиот Победи PC за да го користите микрофонот.Овој производ е погодна за секој компјутерски модел со USB интерфејс. 360° Omnidirectional : На Omnidirectional отстранување на Бучава Микрофон зема звук од поголеми растојанија.

Повеќе информации

Product Name:
Mini USB Microphone
Product weight:
14.6g
Impedance:
≤2.2KΩ
Sensitivity:
-67dB ± 4dB
Reduced sensitivity:
-3dB at 1.5V
Working voltage:
4.5V
Frequency response:
100~16kHz
Signal to noise ratio:
>67dB
Color:
Black, White (Optional)
    :
Package list:
1 * Mini Microphone :
Note:
1. Light shooting and different displays may cause the color of the item in the picture a little different from the real thing. :
2. The measurement allowed error is +/- 1-3cm. :

Најдобрите понуди во категоријата

Производителот гаранција може да не се применува.Предниот Браник Место Светилка Рамки Сива Десната Рак

Состојба : Нова.Поставување на Возило : Право.Директна Замена за Дел Броеви : TO2521155, 8161004050...

STK5474 SANYO ОРИГИНАЛНИ Интегрирано Коло IC.ВКЛУЧЕНИ : Топлина Мијалник Соединение Паста.Phlx.Квалитетот На Еле

100% Сосема Нов и Висок Квалитет 1 Тип : CJMCU3001 Одбор 2 Големина : 18mm x 18mm 3 Влез Тип : светло 4 Излезен Интерфејс

Безбедно и практично : Popsicle шише за вода со рака користите безбедна и здрава хранаодделение пластика, ко

Обичај печатени висок сјај слика sublimated директно да бела сјајни надворешноста површината.Одговара на по

Бела Микро USB Кабелот за Полнење Кабел.Ве молиме да го потврдите спецификации и plug големина пред купувањ

Фан прашина маска е многу погоден за употреба во домови, канцеларии, трговски центри, училишта, ресторан

* Висок Квалитет : 100% сосема нов резервни агол светилка пак на абажур, висок квалитет Висок Квалитет : 100%

[BPAБесплатен Материјал] 100% BPAfree и phthalateбесплатно, направени од нетоксични TRITAN материјал, па вие и вашите д

Професионални персоналните DIY печатење дизајн, прилагодени на персоналните и лесно појавување на метод

Ако виси играчки или дрвени прстени скршени, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас слободно!Ни

2 2020 година (8 Генерација), а не за каква било друга таблета Вклучување на i Pad Bluetooth.Полнење помалку од 2 час

страница и изберете chat (Чет Услуги на Клиентите.Заштита : примарна и секундарна windings се тесно врзан, со д

→Големина на Прашањето : ←П:Што материјал е оваа маица / фустан направени од?На:Поголемиот дел од наша

0 Кабелот(САМО за тастатурата, НЕ за i Pad) 1* Прирачник за Корисникот.(Apple Молив НЕ е вклучена) заштитна маск

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz.OVP, OCP, SCP Заштита (OVP : во Текот Напон излез Заштита.OCP : во Текот Те

МЕРЕЊА Доаѓа како плоштадот : 22 x 22 инчи.Големина кога се преклопени во триаголник : 31" x 13" x 13".НАПРАВЕН ОД

Изработени од нерѓосувачки челик.Капацитет : 21oz 2 пресврт на капи 1 лесен проток пиење spout и 1 стандард ка

MAXRECOR ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА Ние веруваме во обезбедување на нашите клиенти со супериорен квалитет за при

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

1 Buc фендер страна маркер светилка.За Хонда Граѓански 20162018 тоа е за Резервни.Тоа е Нов производ.Има 1year га

БРЕНД : Meerkatt (Пакет 10) 3 / 4" Мини Круг Пушеле Леќа Килибар LED.Водоотпорен, Шок Доказ, Прашина Доказ.ГАРАНЦИЈ

Please wait...