0
clear
  • Дигитални Multimeter, M1Dc/Ac Напон Тековната Отпор Дигитални Multimeter Тестер 0¡æ50¡æ(Црвено)
  • -20%
  • -20%
Дигитални Multimeter, M1Dc/Ac Напон Тековната Отпор Дигитални Multimeter Тестер 0¡æ50¡æ(Црвено)

Дигитални Multimeter, M1Dc/Ac Напон Тековната Отпор Дигитални Multimeter Тестер 0¡æ50¡æ(Црвено)

DEN 764.40

Износ
Това е достапна

Високо Квалитетен Материјал Со Висок Квалитет Материјал За Максимална Издржливост. 100% Сосема Нов И Висок Квалитет.Карактеристики Мали Димензии, Подвижен И Може Да Го Однесе До Каде Што Треба.Дизајниран Со Голема Преглед Светлото Lcd Дисплеј, Датум Може Да Бидат Прикажани Јасно.Лесен За Употреба Светлото Може Да Се Направи Екранот Лесно Може Да Се Прочитаат Во Темнината Состојба.Добри Ефекти Компактен Ергономски Дизајн Може Да Се Намали Заморот При Користење.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Модел : М1 Dc Напон : Заштита од Преоптоварување : 250 V Rms За 200 Mv Спектар, И 600 V Dc Или Фирми Ac За Други се Движи.Ac Напон (2 V И 20 V се Движи Специјален Модел Само) : Заштита од Преоптоварување : 600 V Еднонасочна Или Наизменична Фирми .Dc Струја : Заштита од Преоптоварување : 250 V Еднонасочна Или Наизменична Rms За Сите Движи.Заштита од преоптоварување : F250 Ma/250 V Осигурач. (10 A Спектар Unfused) Ac Струја (Специјален Модел Само) : Заштита од Преоптоварување : 250 V Еднонасочна Или Наизменична Rms За Сите Движи.Заштита од преоптоварување : F250 Ma/250 V Осигурач. (10 A Спектар Unfused) Отпор(20 МИЛИОНИ¦Øand 200 M¦Øranges Специјален Модел Само) : Максимум Отворено Коло Напон : 3.2 V Заштита од Преоптоварување : 250 V Еднонасочна Или Наизменична Rms За Сите Движи.Capactitance (Специјален Модел Само) : Заштита од Преоптоварување : 250 V Еднонасочна Или Наизменична Rms За Сите Движи.Заштита од преоптоварување : F250 Ma/250 V Осигурач.Напојување : 9 V Батерија, Неда 1604 Или 6 F22(Не се Вклучени) Работна Температура : 0¡æ50¡æ Факултативна Боја : Сина, Црвена, Портокалова Тежина : Околу. 130 G / 4.6 Оз Големина : Прибл. 13 * 7 * 3 Cm / 5.1 * 2.8 * 1.2 Во Пакет Листа : 1 * Дигитален Multimeter 2 * Тест Води.

Повеќе информации

Condition:
100% Brand New
Model:
M1
Dc Voltage:
Overload Protection:
250V Rms For 200Mv Range, And 600V Dc Or Rms Ac For Other Ranges.
Ac Voltage (2V And 20V Ranges Special Model Only):
Overload Protection:
600V Dc Or Ac Rms .
Dc Current:
Overload Protection:
250V Dc Or Ac Rms For All Ranges.
Overload Protection:
F250Ma/250V Fuse. (10A Range Unfused)
Ac Current (Special Model Only):
Overload Protection:
250V Dc Or Ac Rms For All Ranges.
Overload Protection:
F250Ma/250V Fuse. (10A Range Unfused)
Resistance(20M¦Øand 200M¦Øranges Special Model Only):
Maximum Open Circuit Voltage:
3.2V
Overload Protection:
250V Dc Or Ac Rms For All Ranges.
Capactitance (Special Model Only):
Overload Protection:
250V Dc Or Ac Rms For All Ranges.
Overload Protection:
F250Ma/250V Fuse.
Power:
9V Battery, Neda 1604 Or 6F22(Not Included)
Working Temperature:
0¡æ50¡æ
Optional Color:
Blue, Red, Orange
Weight:
Approx. 130G / 4.6Oz
Size:
Approx. 13 * 7 * 3Cm / 5.1 * 2.8 * 1.2In&Nbsp;
Package List:
1 * Digital Multimeter :
2 * Test Leads :

Најдобрите понуди во категоријата

Автоматска идентификација на компонента тип (Thyristor или Triac), Автоматски доведе идентификација (само повр

Работат повеќе безбедно со cat IV безбедност оценка.Работат ефикасно во dimly осветлена области со користењ�

Напојува со силиконски photocell, светлината детектор е на високо фото стабилност и добра шок резистенција,

[1m A Resolution] : Овозможува 1m A резолуција и чувствителност, кои го прават тоа одлична алатка за мерење како п�

Тоа функции Континуитет Beep со Фенерче, Податоците се Одржи, Авто Назад Светлина, Авто Затвори, NCV Тест, Ре

Мултифункција дигитални multimeter сонда тест доведе / aligator клип.Тоа може да биде вклучен во multimeter и сондата

Aenllosi Тешко Заштитни Случај е да се изградиво супер квалитет поставата одразува чувствувате вкус и обез�

Лесно да се провери влакна грешки со визуелни , Преносни и солиден,Прашинадоказ дизајн задржи влакна ко�

☆【Батерија за Напојување】:9 V батерија инсталација, правилно инсталирање на позитивни и негативни по�

CMOS интегрирано коло и двоен падина A / D конверзија, авто нула и одберете поларитетот 70 x 40mm голем lcd екран,

????【Мултифункција Multimeter】Дигитални мулти тестер карактеристики 6000 точки автокои се движат за точно мер

Опис : дигитални multimeter е моќен, сигурен алатка која безбедно мерки на напон, отпорност и струја, дали ќе с

Количина : 10sets (5sets црвена + 5sets црна).Тип : Лемен Печат Заштита Обвиткан 4mm Банана Приклучок Конектор Multimeter

[СПЕЦИФИКАЦИЈА] : маша се дизајнирани за да биде до 27mm / 1.1 во различни траверс мерења [МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН

Ние гарантираме за стилот е иста како што е прикажано на слики Поради разликата помеѓу различни монитор

6000 Точки Trms Дигитални Multimeter Неконтакт напон тест, AC / DC напон, струја, отпор, континуитет, фреквенција, capa

* Дигитален дисплеј дава точната читање со не сомневајќи или грешки; Широк опсег на мерење и висока резо�

Загреан течност бања (општо вода) за да се загрее на примерок.Сите ставки вклучени се покажа како на photto,

* Дигитален дисплеј дава точната читање со не сомневајќи или грешки; Широк опсег на мерење и висока резо�

Примена : Генерално да се користат за половни автомобили за откривање на бојата дебелина, сите автомоби�

Тоа доаѓа со повеќе целосно функција, поголема прецизност, и полесно ракување.Излез тестирање напон сме

Aenllosi тежок Случај замена за Fluke 101 / 106 / 107 Рачни Дигитални Multimeter.Карактеристики : Случај е направен од врв�

Вметнете ја црвената тест доведе во 10 A на текст терминал и црна тест доведе во COM текст терминал.На метар

Добра Изолација : Флексибилни пластични ракавици, направени од високо квалитетен материјал, има добра е

? Анализа на забрзување, брзина, и раселување ?За проверка на дебаланс, неусогласеност, лагери и брзини ?Г

1%+4) · Екран Цифри : 6000 · Стега Главата Големина : 28mm / 1.ОНА што МОЖЕ да се ДОБИЈАТ : на Оваа дигитални менг

Без загревање време е потребно, quick startup, многу погодна за потребата за често се префрлате и фреквенцијат

★Овој Тестер на Напон може да ги проверува сите електрична енергија без да се поврзеш со жици кои покаж�

Дигиталниот тековната multimeter е 3 3 / 4цифрениот автоматско дигитален инструмент со стабилни перформанси, �

Please wait...