0
clear
  • Detecto 190 Дигитален Индикатор Тежина
  • -20%
  • -20%
Detecto 190 Дигитален Индикатор Тежина

Detecto 190 Дигитален Индикатор Тежина

DEN 17396.16

Износ
Това е достапна

Куќиште : NEMA 4 X/IP69 K.Моќ req : 100 до 240 vac (50/60 hz) во 0.4 макс./190 dc : 10.5 30 vdc 1.0 макс.Единици : фунти, килограми, унци.Одобренија : ntep 10-084; oiml : R76/1992-dk3-11.05; мерење Канада : ам-5804. Тастатурата : боја кодирани заробеништво допир, вид, 7 копчиња.Изграден за екстремни-користете ги апликациите во мерење индустрија, 190 БУРА е IP69 K-номинална поликарбонат куќиште withstands висока температура (до 176º F / 80º C), висок притисок миење падови (1450 PSI).На 190 БУРА карактеристики осетлив на допир, 1-инчен-висока јасно видливи LCD цифри, изградена-во RS232 комуникациски порт и разноврсна моќ опции : AC, DC и батерија.На 190 БУРА е светли, живописни екранот автоматски ја менува бојата како претходно доделен цел тежини се постигне.Организаторот знае веднаш кога ќе постигнат прифатливо опсег на тежина врз основа на килибар, зелена или црвена боја промени за ПОД, ACCEPT, или за НАД тегови.NTEP, OIML, Мерење и Канада.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

??Најдобриот Подарок и Фотографија Облека : Ова бебе playsuits се совршени за секојдневно носење,игра носат,р

БРЕНД : Meerkatt (Пакет 10) 3 / 4" Мини Круг Пушеле Леќа Килибар LED.Водоотпорен, Шок Доказ, Прашина Доказ.ГАРАНЦИЈ

За цевки со женски теми, мерење на горниот дијаметар на нишката.КАДЕ ДА АПЛИЦИРАТЕ?Нашите Tee Цевка Адапт

ИЗБЕГА BALM ПРОМОВИРА МИР & СПОКОЈСТВО : Идеален Медитација Помош за оние кои сметаат дека е тешко да се тр

Екстремни Удобност Намалување на физички замор со мека пена перница да рамномерно се редистрибуираат

Земја на потекло : Кина.Пакет Тежина : 0.050 фунти.Abpa partslink број : VW2551101 Оем еквивалент дел број : 1 HM 945 072 В) опи

Професионални персоналните DIY печатење дизајн, прилагодени на персоналните и лесно појавување на метод

100% Сосема Нов и Висок Квалитет 1 Тип : CJMCU3001 Одбор 2 Големина : 18mm x 18mm 3 Влез Тип : светло 4 Излезен Интерфејс

Претворете го Вашиот Таблет компјутер во Лаптоп тастатурата се поврзува на вашиот таблет беспрекорно п

* Висок Квалитет : 100% сосема нов резервни агол светилка пак на абажур, висок квалитет Висок Квалитет : 100%

3.3 ft Бела Кабелот за Напојување Полнење Кабел.Забелешка : ве молиме потврдете го вашиот уред модел пред д

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz.OVP, OCP, SCP Заштита (OVP : во Текот Напон излез Заштита.OCP : во Текот Те

Бесплатен Превозот.БЕСПЛАТНИ НЕОГРАНИЧЕН километражата гаранција за покривање на DAT АВТО ДЕЛОВИ предм

View mode : Стави на тастатурата настрана и да се префрлат на handsfree погледен мод.Премиум поликарбонат школка

Сет од 3 Постери Направени во САД.Постери се 18" x 24" во големина.Високквалитет 3 МИЛИ ламиниране за дополни

Страна на пазарот светла се изработени од високо квалитетни LED Чип, Трајни ABS Пластика, Водоотпорен, Dustproo

Светилка одбор за контрола на е опремен со два прекинувачи, што се човечки тело индукција и постојана св

Безбедно и практично : Popsicle шише за вода со рака користите безбедна и здрава хранаодделение пластика, ко

2 2020 година (8 Генерација), а не за каква било друга таблета Вклучување на i Pad Bluetooth.Полнење помалку од 2 час

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Изработени од нерѓосувачки челик.Капацитет : 21oz 2 пресврт на капи 1 лесен проток пиење spout и 1 стандард ка

[BPAБесплатен Материјал] 100% BPAfree и phthalateбесплатно, направени од нетоксични TRITAN материјал, па вие и вашите д

Ако виси играчки или дрвени прстени скршени, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас слободно!Ни

→Големина на Прашањето : ←П:Што материјал е оваа маица / фустан направени од?На:Поголемиот дел од наша

Состојба : Нова.Поставување на Возило : Право.Директна Замена за Дел Броеви : TO2521155, 8161004050 Fitment Тип : Возило

Please wait...