0
clear
  • Bettomshin 25Pcs Флуор Гума O-Прстени, 0.33x0.26x0.04(ODxIDxW) Црна Метрички FKM Запечатување Заптивка за Замена Машини Водовод и Пневматски Поправки Запечатување Додатоци Пакет на
  • -20%
  • -20%
Bettomshin 25Pcs Флуор Гума O-Прстени, 0.33x0.26x0.04(ODxIDxW) Црна Метрички FKM Запечатување Заптивка за Замена Машини Водовод и Пневматски Поправки Запечатување Додатоци Пакет на

Bettomshin 25Pcs Флуор Гума O-Прстени, 0.33x0.26x0.04(ODxIDxW) Црна Метрички FKM Запечатување Заптивка за Замена

DEN 2042.40

Износ
Това е достапна

Надворешен Дијаметар : 8.5 mm / 0.33 инчен; Внатрешен Дијаметар : 6.5 mm / 0.26 инчен; Жица со Дијаметар : 1mm / 0.04 инч.Може да се користи низ широк температура се движат од -4℉ (-20℃) да 482℉ (250℃).О-прстен Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации, најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик и изложеност ситуации.Овозможува запечатување и го спречува протекување за широк спектар на апликации, како што се водовод, машини, хидраулични & пневматски поправки и многу повеќе.Направени на флуор гума со стареењето, топлина, гориво отпорност, отпорност на пенетрација и фактот дека материјалите се само гаснење.Bettomshin Флуор Гума O-Прстени Опис : 1.Со ниска гас пропустливост, најчесто се користи како дихтунзи во гориво систем запечатување апликации. 2.Висока отпорност на топлина,одлична отпорност на стареење и озонската, многу ниска гас пропустливост и фактот дека материјалите се само гаснење.Спецификација : Материјал : Флуор Гума Боја : Црна надворешен Дијаметар : 8.5 mm / 0.33 инчен Внатрешен Дијаметар : 6.5 mm / 0.26 инчен Жица со Дијаметар : 1mm / 0.04 инчен Пакет Содржина : 25pcs x Флуор Гума O-Прстени Функција : 1.Тие се кружни во форма, круг во крос-дел. 2.Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации. 3.Најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во молк, машини, хидраулични & пневматски поправки.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Стационарни Прстен : Керамички(CE) или Силициум Карбид (Si C) Или Волфрам Карбид(WC).Ротари Прстен : Јаглерод(C

Предмет : Ротационен Печат,#N9030 X 1 / 4 За Користење Со : KEL, KEL100, KEL100Т, KEL25, KEL25Т, KEL30, KEL40, KEL40SH, KEL40Т, KEL40TSH, KEL60, KEL60SH

Печат Тип : Масло.За Движење Тип : Ротари Движење.За Запечатување : Шахти.Максимална Брзина : .Макс Притис�

Име На Производ : Гума О Прстен;Материјал : Гума.Внатре Дијаметар : 53mm / 2";надворешен Дијаметар : 60mm / 2.1".Деб

SSS стил 2017 пакување е блокирам плетенка на SSS е уникатен, комерцијален PTFE / графит предиво, засилен со вис�

Име на производ : Бакар Миење; Пакет Содржина : 5pcs x Бакар за Миење.Главната Боја : Бакар На Ѕвонење.Матери�

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

Одговара за третман на вода систем, чистење на системот, seawater систем, ultrafiltration систем, и реверзна осмоза �

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

Употреба на висококвалитетен инженерски пластични материјали, силни и издржливи, има долг животен век.�

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

Печат Тип : Масло.За Движење Тип : Ротари Движење.За Запечатување : Шахти.Максимална Брзина : .Макс Притис�

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

Некои генетски модифицираните Вистински Делови може да има претходно се појави како ACDelco ГМ Оригинална

Додатен Материјал : Графит и PTFE.Температурата Опсег : 400° до 1000° F Максимална Брзина : Црна.Макс Притисок :

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

Земја на Производство : КИНА; Материјал : NBR.Net Тежина : 6g; Пакет Содржина : 50(+ / 2%)компјутери x ОПрстен.Главн�

Една Нова Резервни Замена Кофа Цилиндар Печат Комплет Кој Се Вклопува Багер Модели : Cx130, Кофа,.Акции Да В

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

Земја на Производство : КИНА.Материјал : Plastic.Net Тежина : 38g.Пакет Содржина : 100pcs x Гума О Прстени(Contenido del paquet

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

Преносни Подемен Кран Тешки Прилагодлива Висина Челик Капацитет 6000 lb.Мин јас Зрак Висина 6 ft 11 Во Макс ја

Род : 1 3 / 8".Род : 2 3 / 4".Го Заменува Дел Број : 86613643 Ние Нудиме Бесплатен Превозот ПродавницаWide На Било Други

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

【Спецификација】 Должина : 1m / 39"; Дијаметар : 18mm / 0.71"; Температура Опсег : 94°F (70°C) да 482°F (250°C) 【Предност】 �

Please wait...