0
clear
  • 1.5 м Професионална Одделение Lavalier Lapel Omnidirectional Телефон Аудио Снимање на Видео Lavalier Кондензаторот Микрофон за iPhone Про 11 12 SE X Xr Xs max 8 8plus 7 7plus 6 6s 6plus 5 / iPad(1.5 м)
  • -20%
  • -20%
1.5 м Професионална Одделение Lavalier Lapel Omnidirectional Телефон Аудио Снимање на Видео Lavalier Кондензаторот Микрофон за iPhone Про 11 12 SE X Xr Xs max 8 8plus 7 7plus 6 6s 6plus 5 / iPad(1.5 м)

1.5 м Професионална Одделение Lavalier Lapel Omnidirectional Телефон Аудио Снимање на Видео Lavalier Кондензаторот

DEN 239.76

Износ
Това е достапна

Без батерии или возачи кои се потребни за i Phone пред снимање на аудио. *Компатибилна со вашиот i OS уреди (i Phone, i Pad или i Pod). *Мали, компактни димензии помогне лесно клип тоа за вашата кошула, вратоврска или џеб.Одличен Аудио Снимки : Omnidirectional кондензаторот зема звук од сите правци; вграден бучава поништување на технологија и висока чувствителност и fedelity помогне да снимате професионални чисти и јасни аудио.Лесен и пренослив големина е лесно да се вклопи во вашиот џеб и го стави речиси насекаде. * Вклучува чување, 2 пена windscreens & 2 lapel клипови.Вклучени складирање торбичка за удобен транспорт и сигурна заштита. *Omni-насочен кондензаторот нуди јасен глас или животната средина пикап. *Опремени со бучава-откажување технологија.Целосна Компатибилност : Овој мал hands-free clip-за lapel lavalier микрофон специјално дизајнирани за i OS уреди : i Phone, i Pad или i Pod.Тоа е голема аудио снимка опрема за You Tube, webcasting, dictation, интервју, и видео конференции.Метал lavalier клип може да клип микрофон за да ги кошула или други бонус додатоци за користење hands-free. *Clip-за дизајн овозможува за hands-free користење.Дали сте во потрага по висок квалитет на микрофон, која може да се работеше со вашиот i OS уреди, без било адаптер за вашиот професионален снимки?Оваа omni-насочен Lavalier микрофон со молња конектор го прави исклучително удобен додека се поврзувате со i Phone, i Pad или i Pod на Допир и обезбедува јасна и точна глас репродукција.Техничка Спецификација Трансдуцерот : Electret Кондензаторот Поларните Шема : Omni-насочен Фреквентен Опсег : 35 Hz ~ 18 KHz Сигнал/Шум : 74d B SPL Чувствителност : -30d B +/-3d B / 0d B=1 V/Ап, 1k Hz Конектор : i Phone TRRS должина на приклучен Кабел : 1.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Модел : МИКРОФОН01 Материјал : Пластика.Боја : Црна.Големина : 22130mm.Напојување : DC3 V литиум батерија 1 Оваа м

Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Ветробранското Стакло Опфатени; Голема И Внатре И Надв

Electret Кондензаторот Технологија : Чувствителни На Низок Волумен Извори.Слајд Чевли Монтажа Со Тркала За

Производ Нагласува : Supercardioid & Cardioid Поларните Модели, Трајни АлуминиумЛегура Изградба, Powered by Фантом или

COMICA VDLive10 Dualканал 2.4 G безжичен USB микрофон, Switchable симплекс / дуплекс пренос : Широк компатибилност за паме

❤ КОМПАТИБИЛЕН СО IPHONE Lapel Микрофон за i Phone X, i Phone 11, i Phone 8, i Phone 7, i Phone SE, i Phone 6, и било кој друг производ на Ap

Ве молиме Имајте на Овој Производ во Сува Environment5.Лесно Се Префрлите Во Вертикален Режим, Режим На Пејсаж

CYNOVA Insta 360 ЕДЕН X2 Микрофон Адаптер : Целосно да ги развијат аудио ефект на Insta360 ЕДЕН X2 Камера за видео репр

На овој Линк Адаптер Кабел е Компатибилен за Херој 3 3+ 4 Камера.Лесен за употреба,Едноставна Plug and Play.Оваа

◈ СТРАНАVG330 е универзален паметен телефон видео комплет кој се состои од ПОMM1 на кондензаторот микрофон

5 millimeter минијатурни микрофон.By вработување на професионални и квалитетни omniнасочен кондензаторот капс

4 G безжична технологија за да се постигне ултра ниска одложување и синхронизација на аудио и видео.долж

Она што е во Кутијата : 1 x Electroret Кондензаторот Микрофон 1 x Антиправец на пена капа 1 x Сметководствена тор

Направени од висококвалитетна abs материјал, тоа е лесен и трајни производи за употреба.Ве молиме овозмо

8x7cm (Osmo акција аудио адаптер)2.Производ Големина : Кабел Должина 8m, 2 Вграденво професионални omnidirectional мик

Тоа е најмногу сензитивна на целните звуци пред микрофон и многу, многу помалку и елиминирање на било по

Please wait...