0
clear
  • Монета Vibrating Мотор, Рамни Vibrating Микро Моторни Премија за Мобилни Телефони, Таблети и Паметни Уреди погоден за носене
  • -20%
  • -20%
Монета Vibrating Мотор, Рамни Vibrating Микро Моторни Премија за Мобилни Телефони, Таблети и Паметни Уреди погоден за носене

Монета Vibrating Мотор, Рамни Vibrating Микро Моторни Премија за Мобилни Телефони, Таблети и Паметни Уреди

DEN 246.96

Износ
Това е достапна

Компактни димензии и мала тежина, разумна големина за лесна инсталација.Висок квалитет на DC моторни четка за постигнување на телефонот на вибрации функција кога ќе примите текст порака или повик.Професионална изработка, стабилни перформанси, висока сигурност.Направени од премиум материјали за максимална издржливост, долг животен век.Погоден за мобилни телефони, таблети и паметни, погоден за носене уреди.Направени од премиум материјали за максимална издржливост, долг животен век.Компактни димензии и мала тежина, разумна големина за лесна инсталација.Професионална изработка, стабилни перформанси, висока сигурност.Висок квалитет на DC моторни четка за постигнување на телефонот на вибрации функција кога ќе примите текст порака или повик.Погоден за мобилни телефони, таблети и паметни, погоден за носене уреди.

Повеќе информации

Model:
KPD-FLAT-0834
Type:
Brush DC Motor
Rated voltage:
3V
Voltage range:
2.3 ~ 4.0V DC
Use environment:
-20 ~ + 60 ℃
Storage environment:
-30 ~ + 70 ℃
Rated power:
0.02W
Rated current:
0.08 A
Rated speed:
12000 (+ 2500, -2500) rpm
Diameter:
8mm / 0.3in
High:
3.4mm / 0.1in
Package List:
5 x Flat Vibrating Motor :

Најдобрите понуди во категоријата

Stepper моторни и неговиот возач интеграција, stepper мотор поставен.Компактен и лесен за ефикасна автоматиза�

се вози тип : Серво.сериска комуникација на одборот : ModbRTU.број на текст фази : 1, 3 пулсот се обучуваат текс

Излезна Моќност : 5 HP.Влезен Напон : 380 460 VAC.Излезен Напон : 380 460 VAC.Текст Фреквенција : 50 Hz, 60 Hz.SKU : D580550 (KTI).ALLE

Напон : 12 V.Чекор агол : 5.625 x 1 / 64 Високквалитет stepper мотор со опрема за намалување, намалувањето на стапкат

20 HP 480 VAC.EBI1455 Fincor IMO / Incom Меѓународни Мачка Бр 6406 S0203 A 6400 Прилагодливи Фреквенција AC Мотор Контрола Drive Model

Професионална изработка, стабилни перформанси, висока сигурност.Компактни димензии и мала тежина, разу

Ова повлекува мотор има низок отпор и добра топлинска спроводливост, и често се користи во CNC мелење маш�

Направени од премиум материјали за максимална издржливост, долг животен век.Професионална изработка, с

Ве молиме проверете ја вашата број на моделот и да се спореди со слика be Compatible withe ќе го купите.Ние верува

8°, и работата е повеќе стабилен Направени од умре фрлија алуминиум и нерѓосувачки челик, што е тешко и о�

(TEFC) Целосно ограден, надворешни фанладење мотор за употреба во прашливи или влажни средини.Номинална н�

Чекор мотор, возачот е професионална две фаза повлекува моторни возачот, кој може да се реализира на мот

Бренд нови; Име на Производ : Вибрации на Моторот; Материјал : Електрични Дел.Отценети : DC 3 V; Ротари Брзин�

Примена : Овој мотор енкодер е главно се користи за brushless gimbal мотори.Лесен за користење : Мали димензии и �

се вози тип : Серво.сериска комуникација на одборот : ModbRTU, CTNet.број на текст фази : 3 пулсот се обучуваат те

коњски сили : 45 кс.комплет оценка : IP20 вози влезен напон : 24 / 480 V ac.повратни информации тип : Пораст на Енко�

Моторни големина : 10x3.4mm.Главната боја : Сребро на ѕвонење Номинална струја : 70m A max.Почнувајќи напон : 1.5 V

★Автоматски напонот пропис : динамична напонот пропис, статични напонот пропис и нестабилно напонот пр

Please wait...