0
clear
  • Суво-Пакети Абсорбента Индустрии Силика Гел во Памук Одвлажнување Апсорбира Влага 5 Грам 40PK
  • -20%
  • -20%
Суво-Пакети Абсорбента Индустрии Силика Гел во Памук Одвлажнување Апсорбира Влага 5 Грам 40PK

Суво-Пакети Абсорбента Индустрии Силика Гел во Памук Одвлажнување Апсорбира Влага 5 Грам 40PK

DEN 1070.40

Износ
Това е достапна

ЗАШТИТА на вредните предмети од влошување на состојбата предизвикана од влагата што создава мувла, mildew, и ' рѓа.НЕВЕРОЈАТНИ АДСОРПЦИЈА и adsorbs 40% од својата тежина во вода и пареа сепак останува целосно сува, дури и кога тоа е целосно заситени во својот максимален капацитет.ПРОДОЛЖУВАЊЕ на ПАКУВАНИ ХРАНА, ПРЕДМЕТИ, како житни, крекери, говедско jerky, и pepperoni.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ СО МНОГУ КОРИСТИ како заштеда на влажно телефон, спречување на влага од нивно расипување важни документи, оружје, муниција, муниција лименки, toolboxes, облека, чевли, салата кеси, и многу повеќе.ОБНОВЛИВИ И ЛЕСНО ДА НАПРАВИТЕ па можете да повторна употреба силика гел со вашите елементи како што е потребно во секое време со едноставно печење гел монистра во рерна.Памук Одвлажнување Апсорбира Влага 5 Грам 40 PK.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

PACKFRESHUSA ВЕТУВАЊЕ : Ние сме сигурни во нашите производи и понуди 100% задоволство гаранција или ние ќе ви ги

Идеален за пиштол, компјутер, камера и телескоп случаи, алатка кутии, сребро фиоки, сефови, прикажување н

[Пакет Спецификација] (Пакет димензија : 1.3 инчен x 2 инчи); 2 грам desiccant пакети може да се покријат околу 240 к

Пакетот вклучува : 50 Силика Гел пакети vacuumed и спакувани во запечатени ќеси 5 грам секој пакет.Пакет димен

Поголема Апсорпција Капацитет : Силика Гел Пакети Desiccant може да го Апсорбира 40% од својата Тежина во Вода

[Пакет Спецификација] (Пакет димензија : 2.4 инчен x 3.3 инчен); 10 грам desiccant пакети може да се покријат околу 1

ДОБРО АДСОРПЦИЈА КАПАЦИТЕТ : Силика гел desiccant е многу активен адсорпција материјал, е добро термички сво

Што се глина desiccant пакети инчи Нашите Interteck Пакување премиум силика гел desiccants се користи за да се апсорби

Апсорбира превозот сад влага.Уникатна боја се менува карактеристиките на јасен пакети.Бојата е сина ко�

Двојно Пакување : Внатрешни вакуум пакувања, запечатени со патент торба од надвор за да се обезбеди дека

Крајната влага и заштита од корозија за пратки.Користи за да се заштитат производите подложни на влага �

Сликата е печатење под висока температура.Mouse pad за десктоп компјутер или лаптоп.Свој уникатен,HD слики у�

Јасно полистирен сад овозможува размена на инстант визуелна инспекција на силика гел, која промени во б

Please wait...