0
clear
  • YC-VM10 6m Lavalier Кондензаторот Микрофон Компатибилен за Canon Nikon, Sony паметни телефони iPhone dslr фото Апарати КОМПЈУТЕР за YouTube Објави Видео Интервју Vlogging Livestreaming,Рекордер,Camcord
  • -20%
  • -20%
YC-VM10 6m Lavalier Кондензаторот Микрофон Компатибилен за Canon Nikon, Sony паметни телефони iPhone dslr фото Апарати КОМПЈУТЕР за YouTube Објави Видео Интервју Vlogging Livestreaming,Рекордер,Camcord

YC-VM10 6m Lavalier Кондензаторот Микрофон Компатибилен за Canon Nikon, Sony паметни телефони iPhone dslr фото

DEN 239.76

Износ
Това е достапна

Тој е дизајниран за сигурен и непроблематична перформанси.Фреквентен Опсег : 65 Hz~18 KHZ;Сигнал/Noies : 75d B SPL;Сенси tivity : -30d B+/-3d B/0d B=1v/ап,1k Hz.На YC-VM10 е Omni насочен кондензаторот микрофон,Clip-За Микрофон за паметни телефони, dslr фото, Camcorders, Аудио рекордери, PC итн.Карактеристики На YC-VM10 е универзална Lavalier Микрофон,која може да се користи со camers,Smartphone,и други уреди за снимање.Висок квалитет на кондензаторот е ider за видео ues.0 м Микрофон Тежина : 2.Нема потреба да го инсталирате на батеријата кога користите со паметен Телефон.Се потврди ова со вашата камера производителот.Не сите камери имаат микрофон на текст.На YC-VM10 вклучува lapel клип,LR44 батеријата,пена ветробранското стакло,1/4" адаптер.Cilp-На Микрофон за паметни телефони,dslr фото,Camcorders Аудио рекордери,PC ект Omni насочен кондензаторот микрофон Висок квалитет на кондензаторот е ider за видео ues Ниска справување со бучава вклучува lapel клип,LR44 батеријата,пена ветробранското стакло,1/4" адаптер Спецификации Трансдуцерот : Electret Кондензаторот Поларните шема : Omni - directiona Фреквентен Опсег : 65 Hz~18 KHZ Сигнал/Noies : 75d B SPL Сенси tivity : -30d B+/-3d B/0d B=1v/ап,1k Hz Излезна Отпорност : 1000 ohm или помалку Конектор : 35mn(1/8)4-пол злато plug Додатоци се Вклучени : Iapel клип LR44 батеријата пена ветробранското стакло,1/4 asapter Батерија Тип : LR44 Dimensiose : Микрофон : 18.Пакет Содржина : 1 * YC-VM10 Lavalier микрофон, 1 * Пена правец на екранот, 1 * Облека клип, 1 * Лепенка, 1 * Батеријата(LR44), 1 * Носење, 1 * Корисникот Manua.30 mm D Кабел : 6.Многу камери има приклучок за слушалки,далечински управувач,и други пристаништа кои изгледаат слично на микрофон на текст.Ниска справување со бучава.YC-VM10 само можат да го користат лаптоп чија џек за слушалки и микрофон џек е комбинација.5 g Prwer Модул Тежина : 18g Пакет Содржина 1 * YC-VM10 Lavalier микрофон 1 * Пена правец на екран 1 * Облека клип 1 * Велкро 1 * Батеријата(LR44) 1 * Носење 1 * Корисникот Manua3 Забелешка 1.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Тоа е најмногу сензитивна на целните звуци пред микрофон и многу, многу помалку и елиминирање на било по

Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Ветробранското Стакло Опфатени; Голема И Внатре И Надв�

4 G безжична технологија за да се постигне ултра ниска одложување и синхронизација на аудио и видео.долж�

На овој Линк Адаптер Кабел е Компатибилен за Херој 3 3+ 4 Камера.Лесен за употреба,Едноставна Plug and Play.Оваа

Ве молиме Имајте на Овој Производ во Сува Environment5.Лесно Се Префрлите Во Вертикален Режим, Режим На Пејсаж

Без батерии или возачи кои се потребни за i Phone пред снимање на аудио Компатибилна со вашиот i OS уреди (i Phon

CYNOVA Insta 360 ЕДЕН X2 Микрофон Адаптер : Целосно да ги развијат аудио ефект на Insta360 ЕДЕН X2 Камера за видео репр

❤ КОМПАТИБИЛЕН СО IPHONE Lapel Микрофон за i Phone X, i Phone 11, i Phone 8, i Phone 7, i Phone SE, i Phone 6, и било кој друг производ на Ap

Модел : МИКРОФОН01 Материјал : Пластика.Боја : Црна.Големина : 22130mm.Напојување : DC3 V литиум батерија 1 Оваа м�

5 millimeter минијатурни микрофон.By вработување на професионални и квалитетни omniнасочен кондензаторот капс�

COMICA VDLive10 Dualканал 2.4 G безжичен USB микрофон, Switchable симплекс / дуплекс пренос : Широк компатибилност за паме�

Electret Кондензаторот Технологија : Чувствителни На Низок Волумен Извори.Слајд Чевли Монтажа Со Тркала За

Направени од висококвалитетна abs материјал, тоа е лесен и трајни производи за употреба.Ве молиме овозмо�

Производ Нагласува : Supercardioid & Cardioid Поларните Модели, Трајни АлуминиумЛегура Изградба, Powered by Фантом или �

Она што е во Кутијата : 1 x Electroret Кондензаторот Микрофон 1 x Антиправец на пена капа 1 x Сметководствена тор�

8x7cm (Osmo акција аудио адаптер)2.Производ Големина : Кабел Должина 8m, 2 Вграденво професионални omnidirectional мик�

◈ СТРАНАVG330 е универзален паметен телефон видео комплет кој се состои од ПОMM1 на кондензаторот микрофон

Please wait...