0
clear
  • uxcell 20pcs 6mmx12mm Гума Метал Комбинација Прстен Отпорни на Масло Запечатување Прстен Заптивка
  • -20%
  • -20%
uxcell 20pcs 6mmx12mm Гума Метал Комбинација Прстен Отпорни на Масло Запечатување Прстен Заптивка

uxcell 20pcs 6mmx12mm Гума Метал Комбинација Прстен Отпорни на Масло Запечатување Прстен Заптивка

DEN 460.80

Износ
Това е достапна

Име На Производ : Нафта Печат Прстен; Материјал : Метал,Гума.Внатрешен Дијаметар : 6mm/0.23"; Дебелина : 2,5 mm/0.10".Боја : Црна, Сребрена Тон; Тежина : 16g.Пакет Содржина : 20 Pcs x Нафта Печат Прстен.Надворешен Дијаметар : 12mm/0.47".Се спротивстави на масла, хидраулични течности и вода.Комбинирани со гумени прстен и метален прстен.JB982-77 Стандард Gasket Application : применливи за нафта цевковод систем како медиум, за заварување, картичка сетови, проширување цевка заеднички запечатување притисок систем и механички уред, за да се спречи масло, гориво, вода истекување.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Печат Тип : Масло.За Движење Тип : Ротари Движење.За Запечатување : Шахти.Максимална Брзина : .Макс Притис�

Надворешен Дијаметар : 8.5 mm / 0.33 инчен; Внатрешен Дијаметар : 6.5 mm / 0.26 инчен; Жица со Дијаметар : 1mm / 0.04 ин

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

Стационарни Прстен : Керамички(CE) или Силициум Карбид (Si C) Или Волфрам Карбид(WC).Ротари Прстен : Јаглерод(C

SSS стил 2017 пакување е блокирам плетенка на SSS е уникатен, комерцијален PTFE / графит предиво, засилен со вис�

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

Име На Производ : Гума О Прстен;Материјал : Гума.Внатре Дијаметар : 53mm / 2";надворешен Дијаметар : 60mm / 2.1".Деб

SSS 2002 јаглерод предиво, графит исполнет пакување има низок коефициент на триење и има тенденција да се н�

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

IType 2100 Механички Печат го Замени Џон Кран Тип 2100 Механички Печат 25мм 28mm 32милиметри 40mm Материјал АВТОМОБИ

Една Нова Резервни Замена Цилиндар Печат Комплет Се Вклопува Гасеница Тркала Loader Волан Модели : 920 Акции

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

Земја на Производство : КИНА; Материјал : NBR.Net Тежина : 6g; Пакет Содржина : 50(+ / 2%)компјутери x ОПрстен.Главн�

Please wait...