0
clear
  • uxcell 3 Еез AC 250V/1.5 А 125V/3А Latching Акција Црвениот Круг Push Копчето Префрлате
  • -20%
  • -20%
uxcell 3 Еез AC 250V/1.5 А 125V/3А Latching Акција Црвениот Круг Push Копчето Префрлате

uxcell 3 Еез AC 250V/1.5 А 125V/3А Latching Акција Црвениот Круг Push Копчето Префрлате

DEN 143.76

Износ
Това е достапна

Точка Име : Push Копчето Прекинувач;Акција Тип : Lacthing Акција;Контакт Тип : НЕМА.Напон : AC 250 V/1.5 А 125 V/3А;Боја : Црвена, Црна, Сребрена на Ѕвонење.Копчето Дијаметар : 9mm/ 0.35";Монтажа Дупка со Дијаметар : 12.3 mm / 0.48".Вкупна Големина : 30 x 16mm/ 1.2" x 0.63" (L*D);Материјал : Пластика, Електрични Parts.Net Тежина : 9g;Пакет Содржина : 3 x Push Копчето Switch.Спецификација : Опис : Овој push копчето switch се користи за кола контрола во електромагнетни стартер, Контактор, Реле и други електрични кола.Тоа има предности на безбедноста, долговечност, сигурност и одличен дизајн, хармоничен во боја, дизајн и функција.Со latching акција, 2 Терминали, компактен дизајн.На НАС корисниците треба да подготви напон конвертор(не се вклучени овде ) за да остварите притисни копче за префрлање работат нормално.

Повеќе информации

Descriptions:
This push button switch is used for circuits control in electromagnetic starter, Contactor, Relay and other electric circuits. :
It has the advantages of safety, longevity, reliability and excellent design, harmonious in colour, design and function. :
With latching action, 2 Terminals, compact design. :
The US users should prepare a voltage converter(not included here ) to make the push button switch work normally. :

Најдобрите понуди во категоријата

Убаво.Моден колокација.Исклучителна изведба.Концизни и јасни.Не е лесно да се деформира, силна тридимен

1 : Бања косата со крпа и завиткајте е направен од корални сомот, мека ткаенина, силната апсорпција на вод

Димензии : 19.На количка за дизајн овозможува да бидат поставени по желба, без разлика дали тоа е под крев�

Оценка : 250 VAC 15 A, 125 VAC 20 A.Контакт : Двоен скок еден фрли(DPST).Одржување тип на движење начин 4 Завртка термин�

Материјали : Користење на висока густина стандардни материјали и висок квалитет, сертификација, нашите

Tekswamp далечински карактеристики удобен, лесно да се постигне копчиња во компактен, правоаголни тело, пог

*квалитетни материјали : направен од висококвалитетна ABS, нетоксични и невкусна, цврсти и издржливи...

Ги вклучува следните Озборн Удар Колекции од Jackson Lea : 47541, 47543, 47545 Чекори 1 Алуминиум, Бакар, Никел, Калај, З

АА ПРО ADERER ОРТОДОНТСКИ PLIER СТОМАТОЛОШКИ 3 ВИЛИЦИ PRONG PLIER ЖИЦА СВИТКУВАЊЕ ИНСТРУМЕНТИ.НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК,

Висок Квалитет На Супер Флексибилен Кабел.Тешки Конектори со Екстра Thich Вирус Олеснување 1 Машки и 2 Женс

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Виткање Дизајн Со прилепува во 4 краишта за да се направи тоа е лесно да се свитка и се одвиваат и пак ста�

ИЛУМИНАТИВНИОТ : Овој стилски круг ѕид sconce содржи две топло бела Led диоди за осветлување на вашиот патио,

Куќиште : NEMA 4 X / IP69 K.Моќ req : 100 до 240 vac (50 / 60 hz) во 0.4 макс. / 190 dc : 10.5 30 vdc 1.0 макс.Единици : фунти, килограми, унци

* Висок Квалитет : 100% сосема нов резервни агол светилка пак на абажур, висок квалитет Висок Квалитет : 100%

5 V Работен напон : 4 360степен omnidirectional omnidirectional, антишум, може да се користи како компјутер снимање уред.Ви�

Висока цврстина, висока отпорност на абење, висока цврстина и висока затегнувачка цврстина, особено пог

Please wait...