0
clear
  • Екипа Акрилна Пластика Бар - 1/8 Дебела x 1 Широк x 12 Долго
  • -20%
  • -20%
Екипа Акрилна Пластика Бар - 1/8 Дебела x 1 Широк x 12 Долго

Екипа Акрилна Пластика Бар - 1/8 Дебела x 1 Широк x 12 Долго

DEN 402.24

Износ
Това е достапна

Облик : Бар; Материјал : Фрли Акрилик; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/8"; Толеранција На Дебелината : (-0.011" - +0"); Ширина : 1"; Ширина Толеранција : (-0.01" - +0.01"); Должина : 12"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Clear; Јасност : Јасно, Затегнувачка Цврстина : 9,000 psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Добра; Влијание Сила : 0.3 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Сиромашните.Коефициент на Fricton : 0.8; Триење Оценка : Не Лизгава; Апсорпција на Вода : 0.004; Апсорпција на Вода Оценка : Сиромашните; Цврстина : Rockwell M95. Густина : 0.043 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 40° до 190° F. попозната како Plexiglass, Фрли се Акрил е јасно за апликации кои бараат гледаат преку панел и по природа е отпорна на гребење и триење.Овој Производ е Произведен во Кина.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

◆Навивам Бар е дизајнирана за да им обезбеди Фитнес вежба за вашето biceps и triceps ◆132 фунти максимален капа

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 3мм x 10мм x 13.39 инчен / 340mm, за Т 1 / 8" x W 3 / 8".Цената е врз основа на в

1 / 2 инчи дебела Солидна Месинг Рамен Лента околу 12mm дебелина 2 инчи ширина и 12 инчи долго Солидна Месинг

На loadable ракав должина е 16инчи, и на ракавите се дизајнирани за Олимписките тежина плочи Рамо Подлога Вн

Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик.Димензии : должина : 500 mm; дебелина : 5mm; width : 10мм / 15mm / 20mm / 25мм / 30мм / 40mm

Помага Баланс на Кожата p H.Јаболков Оцет.Супер Масти исполнет за да се Заштитат, Јадев, придавам Влогови.

Ader тешки Олимписки 2" barbell џек.Лесно кревање во една страна, и промените плочи брзо за различни тежини.Под

Железо / Бакар – Масло Импрегнирани (SAE 863).Cored Бар 3 / 4" Внатре Дијаметар x 19 / 16" OD x 5".Материјал Кој ги Комбин

Облик : Бар; Материјал : ЅИРКААТ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1"; Толеранција На Д

Прилагодливи Barbells.Леано Железо.Да Нема Црна Боја.Простор Ефикасна.Прилагодливи Barbells и Тегови се идеале

Облик : Бар; Материјал : ЅИРКААТ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 4"; Толеранција На

ТЕЛЕСНАТА ТЕЖИНА Вар Зелена.Обратно Bar 9 кг., 4 Црвена.Обратно Бар 12 кг., 4 Светло Сина.Обратно Бар 15 кг., 4

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 3мм x 10мм x 21.26 инчен / 540mm, за Т 1 / 8" x W 3 / 8".Цената е врз основа на в

Облик : Бар; Материјал : Acetal Кополимер; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 21 / 2"; Толеран

Дебелина : 1 инч.Должина : 4 инчи.Материјал Тип : 304 Општа Намена Не ' Рѓосувачки Челик.Крај : Неполиран (Мил).

1инчен дијаметар барови во должина и боја по ваш избор : 5Метарски, 6Нога, 7Нога.Барови се хром обложено со

Please wait...