0
clear
  • Екипа Акрилна Пластика Бар - 1/8 Дебела x 1 Широк x 12 Долго
  • -20%
  • -20%
Екипа Акрилна Пластика Бар - 1/8 Дебела x 1 Широк x 12 Долго

Екипа Акрилна Пластика Бар - 1/8 Дебела x 1 Широк x 12 Долго

DEN 402.24

Износ
Това е достапна

Облик : Бар; Материјал : Фрли Акрилик; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/8"; Толеранција На Дебелината : (-0.011" - +0"); Ширина : 1"; Ширина Толеранција : (-0.01" - +0.01"); Должина : 12"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Clear; Јасност : Јасно, Затегнувачка Цврстина : 9,000 psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Добра; Влијание Сила : 0.3 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Сиромашните.Коефициент на Fricton : 0.8; Триење Оценка : Не Лизгава; Апсорпција на Вода : 0.004; Апсорпција на Вода Оценка : Сиромашните; Цврстина : Rockwell M95. Густина : 0.043 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 40° до 190° F. попозната како Plexiglass, Фрли се Акрил е јасно за апликации кои бараат гледаат преку панел и по природа е отпорна на гребење и триење.Овој Производ е Произведен во Кина.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

25" на loadable ракав должината на секоја страна, OB861000 тежи 20 кг (44 lb).Центарот knurling е особено важно за назад кл�

ТЕЛЕСНАТА ТЕЖИНА Вар Зелена.Обратно Bar 9 кг., 4 Црвена.Обратно Бар 12 кг., 4 Светло Сина.Обратно Бар 15 кг., 4 �

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 3мм x 50mm x 7.87 инчен / 200mm, за Т 1 / 8" x W 2".Цената е врз основа на возду

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 3мм x 10мм x 13.39 инчен / 340mm, за Т 1 / 8" x W 3 / 8".Цената е врз основа на в�

Цврст челик завиткан knurled ергономски се справи со хром позлата за подобрување на контрола, удобност и тр

1 / 2 инчи дебела Солидна Месинг Рамен Лента околу 12mm дебелина 2 инчи ширина и 12 инчи долго Солидна Месинг �

Облик : Бар; Материјал : ПВЦ Тип 1; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1"; Толеранција На Д

Железо / Бакар – Масло Импрегнирани (SAE 863).Cored Бар 3 / 4" Внатре Дијаметар x 19 / 16" OD x 5".Материјал Кој ги Комбин

☑️【Преносни Големина】 : 17.5" x 3.5" клеча душеци се погодни за сите Олимписки големина barbell душеци.Лесни, с

Облик : Бар; Материјал : Фрли Акрилик; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 4"; Толеранци

Боја : Црна.Материјал : Acetal.Должина : 2 ft.Предмет : Пластична Лента.Ширина : 3".Црна Acetal Пластични Бар 3 / 32" Де

ЕГЗОТИЧНИ ПРИРОДЕН САПУН ОД БАЛИ долготрајни барови дека исплакнете го чисти и остава без сапун остато

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 3мм x 10мм x 21.26 инчен / 540mm, за Т 1 / 8" x W 3 / 8".Цената е врз основа на в�

Бронза Масло Импрегнирани (SAE 841).Cored Бар 11 / 2" Внатре Дијаметар x 31 / 2" OD x 61 / 2".Материјал Кој ги Комбинира Си

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 3мм x 50mm x 70 инчен / 1778mm, за Т 1 / 8" x W 2".Цената е врз основа на возду�

Ергономски гумена рака‑костец со knurled дизајн за поголема удобност и безбедност.Ефективна прилог за мус

Please wait...