0
clear
  • МИШЕЛИН Автомобилската Вози Појас Idler SMAMP42089
  • -20%
  • -20%
МИШЕЛИН Автомобилската Вози Појас Idler SMAMP42089

МИШЕЛИН Автомобилската Вози Појас Idler SMAMP42089

DEN 435.84

Износ
Това е достапна

Трајни Изградба - МИШЕЛИН idlers се дизајнирани со премиум компоненти за да се генерираат тензии и ги водат со висока доверба.Избегнувајте Вибрации - МИШЕЛИН idlers обезбеди непречено и ефикасно ротирачка точка за вашиот автомобил е моторот појас диск, спречување на непотребните гасена.Намалување Носат и Триење - имаме развиена нашата МИШЕЛИН Idlers за намалување на вибрации, носат, и триење во моторот се вози појас системи за да испорача услуга живот очекува како OE премиум компоненти.Го заменува 89089, 38069, 49062 OE дел броеви.Една Година Производот Гаранција - Дефекти во материјалот и изработката, под нормална и услуги, за Мишелин серпентина и времето ремени, tensioners, и idlers дистрибуиран од страна на ИНСТИТУТОТ, се оправдани за период од една година од датумот на испорака.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Серпентина појас idler макара е за изберете за 4,3 L, 5.0 L, 5.7 L, 6.2 L & 8.1 L Mer Cruiser стерн диск и inboard мотори.Оваа терм

Го заменува возачот страна, врвот монтирани серво волан пумпа со idler заградата.Направен во Вичита, Канза

Челик и термопластични изградба дизајниран да тесни производство tolerances за висока издржливост и квалит

Трајни Изградба МИШЕЛИН idlers се дизајнирани со премиум компоненти за да се генерираат тензии и ги водат

Само OE компоненти за најпопуларниот и проблематична апликации.Пакет Димензии : 5.08 H x 11.176 L x 9.906 W (сантиме

Please wait...