0
clear
  • Pronese 4 Пакет Soild Месинг HPT Воздух Обновливи Црево Splicer Поправка Комплет,Воздух Црево Фитинг за 3/8-Инчен ID Црево
  • -20%
  • -20%
Pronese 4 Пакет Soild Месинг HPT Воздух Обновливи Црево Splicer Поправка Комплет,Воздух Црево Фитинг за 3/8-Инчен ID Црево

Pronese 4 Пакет Soild Месинг HPT Воздух Обновливи Црево Splicer Поправка Комплет,Воздух Црево Фитинг за 3/8-Инчен

DEN 431.76

Износ
Това е достапна

★ 【Материјал】 : Цврсти Месинг изградба.Издржливи Месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост. ★ 【ГОЛЕМИНА】 : Barb Големина3/8 инчи x 3/8 инчи,Максималниот притисок оценка на 300 psi,Температура опсег од -40 до +250 степени Ф ★ 【Вовед】 : Со овие приклучоци, црева можат да бидат прилагодени за секоја должина, овозможувајќи им на вашите jobsite треба да бидат исполнети. ★ 【Апликации】 : Издржлив дизајн значи дека нашите фитинзи може да се користи во било која средина, од дома гаражи на професионални авто продавници. ★ 【Пакет Вклучуваат】 : 4 Pack 3/8 инчи x 3/8 инчи Црево Splicer.Доаѓа со 1 година гаранција.Спецификација : 1. Лесно да се размонтираат не распрснување на алатката потребно. 2. Ова поставување е изработен од месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост. 3. Фитинг тело и 2 ореви за спојување оштетени црево. 4.Многу easliy да се инсталира.Пакетот вклучува : 4 Pack 3/8 инчи x 3/8 инчи Црево Splicer.Доаѓа со 1 година.

Повеќе информации

1. Easy to disassemble no flaring tool required. 2. This fitting is made of brass for corrosion resistance, ductility at high temperatures, and low magnetic permeability. 3. Fitting body and 2 nuts for splicing damaged hose. 4.Very easliy to install. Package includes:
4Pack 3/8 inch x 3/8 inch Hose Splicer.Comes with 1 year .

Најдобрите понуди во категоријата

ГОЛЕМИНА : SAE J844 Воздушна Кочница Цевки 1 / 2" x 100' Црна Приколка Најлон Линија Црево ТОЧКА Одобрени (Номина

Регулаторот да црево се поврзува "А "конекција LH за "Б" цревото орев LH.Anticorrosive Месинг.Со гордост се направ�

Изградена Во Централна Правосмукалка Брзо Кликнете Црево 30 Ft Целосен Систем.Ова Поле ги Содржи : (Направ

Зголемување на долговечноста на главниот црево, го намалува корисникот замор преку елиминирање на тежи

Вакуум пластични свиткана крајот на цревото за Miele S2110 S501 S524 и така натаму.За повеќе тип број,ве молиме ви

Дел No # SZ130138035 BDUI.Се вклопува Во Модели # Одговара на Различни plastiflex Модели.Направени се од квалитетен мат

Директна замена хидраулични сопирачки црево е апликација специфични.Квалитетот на изградба обезбедув�

Истите алатки.Ново име.Hitachi power tools е преименувана во Metabo HPT.Полиуретан, гума или PVC смеса.Спирала засилен �

Црна Нитрилна синтетички каучук цевка.Црна Wingprene (ORS) статични dissipating / static проводници синтетички гумени �

Црево Должина : 2 M / 6.6 Ft; Надворешниот Дијаметар : 4mm / 0.16 Инчен; Внатрешен Дијаметар : 2mm / 0.08 Инч.Работна

Извиткани полиуретан црево за широк спектар на индустриски апликации.Еден слој од полиуретан цевка за �

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Радијална Flex Екстра Тешки.Зелена 2" Цревото ID 2.39" Цревото OD.Температурата Опсег : 0°С до +150°F Thermoid 19012001002 Ра

Miele SES125 Црево.Одговара САМО Сребро Месечината S558i, Црвено Кадифе S558i и Сина Месечина S658i.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ �

Замена cleanerhead црево за вашиот Dyson DC15 правосмукалка.DC15 Топката Сите Катови, DC15 Топката Алергија, DC15 Топкат

Компатибилен со големи брендови на централната vac; вклучувајќи Зрак; Nutone; Electrolux; Хајден; Vacu Maid; Агресор; Vac

ОДЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ : Ова воздух црево е споен гума и ПВЦ воздух црево е тешка должност, лесни, флексибилно

Добро стисливост.Голема отпорност на триење и висок солза сила.Супериорен хемиска отпорност.Одлична фл

Екстремни сите временски услови флексибилност, дури и во subzero температури! (40° до 140°F).Супериорен наведн�

Ултра флексибилни помеша гума и ПВЦ изградба е kink отпорни и мала тежина 1 / 4in NPT.Цврстина : брегот на 64; тем

Антистатички прашина колектор се користи за климатизација, дрво машини, машини за полирање, итн.на куќи

Компатибилен Флексибилни Вшмукување Цевка Цевка За Miele Канистер правосмукалки S2180, S2111, S2121 Тешко носи и �

Црна Нитрилна синтетички каучук цевка.Црна Wingprene (ORS) статични dissipating / static проводници синтетички гумени �

ОДЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ : Ова во воздухот црево е гумени материјал за тешки, Флексибилни во ладно време, отпор�

Please wait...