0
clear
  • Liftall EE2804DFX3 Полиестер Веб Окото и Окото Прашка, Рамни Око, 2-ply, 4 x 3'
  • -20%
  • -20%
Liftall EE2804DFX3 Полиестер Веб Окото и Окото Прашка, Рамни Око, 2-ply, 4 x 3'

Liftall EE2804DFX3 Полиестер Веб Окото и Окото Прашка, Рамни Око, 2-ply, 4 x 3'

DEN 191.52

Износ
Това е достапна

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвено-core предупредување предиво помош инспекција процес, се зголемува безбедноста.Црвено-core предупредување предиво помош инспекција процес, се зголемува безбедноста.Жолта третман resistants триење.Традиционалните стандард во веб slings.Жолта триење третман се протега прашка живот.Црвено-core предиво помош инспекција.Полиестер веб протега помалку, промовира оптоварување се контролира.TUFF-ОЗНАКА гаранции OSHA потребни информации трае животот на прашка.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Ширина : 2".Должина : 12 ft.Прашка Должина : 12 ft.Око Должина : 10 во.Прашка Оценка : Тип 3 Веб Прашка, Прашка Тип Р�

Повеќе од 42, 623 продава илјадници задоволни клиенти доверба Еверест за нивниот карго контрола потреби.В

Предмет : Челичното Јаже Прашка.Прашка Тип : Две Нога Лигамент.Прашка Должина : 15 ft.Прашка Капацитет Од 30 �

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Бескрајни Тип 5 Вертикална Hitch Капацитет : 6500 lb.Прашка Должина : 20 ft.

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин�

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин�

Висок Квалитет Најлон Websling.Сите намена, ниска профил прашка.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигура�

Прашка Материјали : Најлон.Должина : 4 ft.Прашка Должина : 4 ft.Предмет : Синтетички Веб Прашка.Објект Web Slings :

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Извртени Очите и Око Тип 4 Вертикална Hitch Капацитет : 28,400 lb.Прашка Д

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурац�

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 17,600 lb.Прашка Должина

Овој веб прашка е флексибилно, се согласува да нередовно облик товари, и има подобар силадатежина откол�

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

Силна Практичност : На товарот капацитет е 6 T, често се користи во бродови, машини, пристаништа, транспор�

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 1200 lb.Прашка Должина :

Произведено Во САД!!.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Црвеноcore предиво во сите праш�

1 T КАПАЦИТЕТ : Со голема носивоста до 1 тон, на кревање осигурува добра стабилност и добра сигурност, како

Please wait...