0
clear
  • Нордиските Чиста 20x20x4 MERV 12 Pleated AC Печка Филтри за Воздух Pack 2
  • -20%
  • -20%
Нордиските Чиста 20x20x4 MERV 12 Pleated AC Печка Филтри за Воздух Pack 2

Нордиските Чиста 20x20x4 MERV 12 Pleated AC Печка Филтри за Воздух Pack 2

DEN 1038.72

Износ
Това е достапна

Вистинската Големина : 19 1/2 x 19 1/2 x 3 5/8 (19. 5 x 19. 5 x 3. 63).Привлекува затворен алергени, прав, полен и други воздушни загадувачи.Противалергиски и pleated електростатско филтер материјал.Нордиските Чиста препорачува промена 4" филтри за воздух на секои 3-6 месеци.Направен во U. S. A. Стил : MERV 12 | Големина : 2 Count (Пакување од 1).

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

12x12x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 11.69 x 11.69 x 0.7

Висок Проток Перат Електростатско Филтер.Доживотна Гаранција.Се Намалува Енергија Употреба.Топлина и

14 X30 X2 ФИЛТРИ за ВОЗДУХ â€" Потврди филтер големина пред да купите.Замена на филтри за воздух може да ве

Високквалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни чест

20x23x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 19.50 x 22.50 x 0.7

Вистинската големина 113 / 8"l x 233 / 8"h x 3 / 4"г.Печка филтер за воздух.Purolator hie 40 проширена површина филтер за во

Вистинската Големина : 9 1 / 2 x 14 1 / 2 x 3 / 4 (9.5x14.5x0.75).Мерка вашата моментална филтер и да се споредат зададени

Со текот на времето, валкани филтри за воздух ќе предизвика зголемување на наплата и притисок на вашата

Номинална Големина : 14 x 30 x 1, Самата Големина : 13 7 / 8 x 29 7 / 8 x 3 / 4 (13.88 x 29.88 x 0.75).Апсорбираат миризби од домашн

Вистинската Големина на Филтер за Воздух : 13 3 / 4 x 23 x 3 / 4 3 / 4 (13.75 x 13.75 x 0.75) инчи.Изработени од еколошки одго

Вистинската Големина Димензии : 12x22x1 Changeout Интервал : 3 Месец Филтер.Филтер за Поддршка на Мрежата : 30 мера

81% на МАЛИ ЧЕСТИЧКИ се ФАТИ, како бактерии и честички кои носат вируси ( % направена е врз основа на ASHRAE 52.К

Затворете ја вратата.Направено.ВАКУУМ И ПРАШИНА ПОРЕТКО преку спречување на воздушни честички од решав

Без прашања праша политика на враќање.MERV 16 може да се користи во вашиот дом или канцеларија, како и во бо

Вистинската Големина Димензии : 12.5x21x2 Changeout Интервал : 3 Месец Филтер.Филтер за Поддршка на Мрежата : 30 мер

MERV 12 печка филтри може да се споредат со HVAC филтри со оценка на MPR 15001900 или FPR 9.Луѓето со домашни миленици

Искуство на чист воздух разлика 2 Пакет на високи перформанси синтетички филтри за воздух за да помогне

18x30x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 17.75 x 29.75 x 0.7

Вистинската Големина Димензии : 17.75x17.75x.75 Changeout Интервал : 3 Месец Филтер.Филтер за Поддршка на Мрежата : 30

Вистинската Големина на Филтер за Воздух : 11 1 / 2x23 3 / 8x3 5 / 8 Супериорен Воздух Филтер за Станбени или Комер

Машина перат & фенfriendly печка филтер за воздух.Air Threds е направен за да се справи со rigors на вашата машина за

Конструиран и дизајниран за голема сила и цврстина.Типична Зграда Апликација : Станбени и Комерцијални.

20x30x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 19.50 x 29.50 x 0.7

24x28x1 (Вистинската Големина) MERV 11 Тестирани и рангирани според ASHRAE Стандард 52.2 TriboЕлектрични синтетички

20x22x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 19.50 x 21.50 x 0.7

Please wait...