0
clear
  • CR Magnetics CR5411-75 AC/DC Hall Effect Current Transducer со Еден Елемент, DC - 4 KHz, >=2K Излез Оптоварување, 24 VDC +/-10%, +/-75 AAC/DC Влез Опсег, +/-10 VAC/DC Излез Опсег
  • -20%
  • -20%
CR Magnetics CR5411-75 AC/DC Hall Effect Current Transducer со Еден Елемент, DC - 4 KHz, >=2K Излез Оптоварување, 24 VDC +/-10%, +/-75 AAC/DC Влез Опсег, +/-10 VAC/DC Излез Опсег

CR Magnetics CR5411-75 AC/DC Hall Effect Current Transducer со Еден Елемент, DC - 4 KHz, >=2K Излез Оптоварување,

DEN 3140.16

Износ
Това е достапна

Сала ефект мерење на струи. 1.0% точност.Биполарно излез за мулти-режим на тековната уреди со покажувач.DIN железнички или панел монтажа опции.Ro HS согласност за заштита на животната средина.Оваа CR Magnetics CR5411 current transducer комбинира солидна-core тековната трансформатор и сигнал клима уред, и е погоден за употреба во индустриски системи за автоматизација.На трансдуцерот обезбедува Сала ефект мерење на струи, со точност од 1.0% целосна скала (FS) и биполарно напон излез.Монтажа опции вклучуваат DIN железнички или панел.Оваа current transducer е Ограничување на Опасни Материи (Ro HS) согласност за заштита на животната средина.Тоа е погоден за употреба во апликации каде мулти-режим на тековната уреди со покажувач е потребно.Specifications Signal Излез+/- 10 VDCFrequency Range0-4,000 Hz Insulation Voltage2,500 VDCOutput Loading2 К ohm minimum Operating Temperature0 C до 50 CCurrent transducers се користи за откривање на електрична струја тече во една жица или кабел, и да се генерираат електрични сигнал пропорционален на тековната за мерење или контрола.На трансдуцерот се состои од електро ликвидација, магнетното јадро, и сигнал средството за смекнување на косата.Кога сегашните текови преку жица, на трансдуцерот ликвидација генерира струја, која создава магнетно поле во јадрото, што потоа создава пропорционален струја или напон излезниот сигнал.Тековната transducers се користи во индустриска автоматизација на системи за мониторинг, алармантна, и опрема за контрола.CR Magnetics произведува електрични сензори, индикатори и се покажува.Компанијата, основана во 2004 година, е со седиште во Сент Луис, MO.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

True RMS мерење за искривени наизменични тековната бранови 0.5% точност.Времето за одговор на 250 г (1090% чекор п

Повратен сигнал DC : 05 V / 010 V / 420m A три форми се достапни.Или излез на САЛАДИН да се формира автоматски сис

True RMS мерење за искривени наизменични тековната бранови 0.5% точност.Времето за одговор на 250 г (1090% чекор п

Директнопреку структура дизајн, изолација издржат напон до 2000 V.Мери тековната AC 010 / 20 / 50 A, повратен сигн

Широк напон спектар, излезниот напон да поддржува повеќе се движи.Нула и опсег може да се прилагоди.Висо

True RMS мерење за искривени наизменични тековната бранови 0.5% точност.Времето за одговор на 250 г (1090% чекор п

Please wait...