0
clear
  • Тешко да се Најде Fastener 014973458416 Плоштадот Решетка Лист Метални Навртки, 10 x 1-1/2, Парче-20
  • -20%
  • -20%
Тешко да се Најде Fastener 014973458416 Плоштадот Решетка Лист Метални Навртки, 10 x 1-1/2, Парче-20

Тешко да се Најде Fastener 014973458416 Плоштадот Решетка Лист Метални Навртки, 10 x 1-1/2, Парче-20

DEN 114.00

Износ
Това е достапна

Дијаметар : #10. Должина : 1-1/2 инчи.Материјал : Челик.Крај : Цинк.Глава Стил : Решетка (Плоштад).Ние акции широк спектар на сврзувачки елементи идеален за многу апликации низ дома, фарма, бизнис, автомобилскиот, и во индустријата.Повеќето од нашите сврзувачки елементи има светлина цинк позлата над челик даваат повеќе рѓа отпорни заврши.Ние, исто така, го продаде обложени и нерѓосувачки производи за дополнителни рѓа отпор.Ние акции многу оценки на сврзувачки елементи кои се движат од ниско јаглероден челик за поставување за да ги закорави, топлина третираат челик.Не сите сврзувачки елементи се применливи за сите апликации, па се одредени да ги тестираат темелно и да добијат мислење од лиценциран градител или уверение за градење или структурни инженер пред потпирајќи се на овие сврзувачки елементи и за било ситуации каде што неуспехот ќе предизвика штета на имотот или личност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Тип точка има конусна совет и распоредени теми кои се погодни за формирање теми во дупки drilled во тенок ме

Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тено

Пан Филипс Тип AB.Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој 188 Нерѓосувачки

Хексадецимален Главата Ширина на Рамна да се Рамни : 1 / 2".Глава Висина : 0.795".Навој Дијаметар : 0.3125".Теми По

Хексадецимален Главата Ширина на Рамна да се Рамни : 3 / 4".Глава Висина : 11 / 32".Навој Дијаметар : 0.500".Теми По

Лим завртки доаѓаат во различни видови.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од

Глава Стил : Филипс Рамна Глава; Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик; Име На Производ : Само Прислушувањ

Тркалезна Глава Метрички Навој M5, 12mm тема должина.Теренот : 0.8 mm.Глава diamter : 8.5 ММ Pack Грофот : 100 PK.Се вози ти

Станот Плоштадот Одморите А Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J933 спецификации.Случај

Лим завртки.Материјал : A4 нерѓосувачки челик.Domed цилиндрични главата.Обука тип : Pozidrive.Димензии : 3.5 мм диј

Станот 82° Филипс AB.Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој 188 Нерѓосувач

Земја на потекло : Кина.Објектот Пакет Количина : 1 Пакет Тежина : 3000 грама.Објектот Пакет Димензии (L x B x H)

Лим Завртки Се Дизајнирани За Обединување На Тенки Парчиња На Метал На Дрво, Fiberglass Или Метал.Одлично За

Тип АБ е комбинација на две, со парична казна конец и остри точка.Лим завртки доаѓаат во различни видови.

Пан Дупчиња Б Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J933 спецификации.Случај Појачани да Rockwe

Хексадецимален Главата Ширина на Рамна да се Рамни : 1 / 2".Глава Висина : 7 / 32".Навој Дијаметар : 0.3125".Теми По

Тркалезна Глава Метрички Завртка M4, 4mm тема должина.Теренот : 0.7 мм.Глава diamter : 6.6 ММ Pack Грофот : 100 PK.Се вози

#10 Нишка Големина, Рамна Глава 6Pinво диск систем за подесувате отпор 1x T25 Малку Вклучени!...

Пан Дупчиња Тип AB.Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J933 спецификации.Случај Појачани да

Глава Стил : Рамен.Вози Стил : Филипс.Диск Големина : #2 Тема : #8 Вкупна Должина : 2" #8 x 2" Филипс Рамна Глава Л

ВИСОК КВАЛИТЕТ и ' РЃА ОТПОРНИ.Направени од 410 Мартензитни ' Рѓосувачки Челик кој е исклучително СИЛЕН, И

Филипс Решетка Главата Лист Метални Навртки функција на преголеми главата со кружен врв и undercut дното.Ли

Дизајниран за обединување на метални предмети, и прикачување на метал на дрво, fiberglass и пластика.Остри те

Тркалезна Глава Метрички Навој M5, 25мм тема должина.Теренот : 0.8 mm.Глава diamter : 8.5 ММ Pack Грофот : 100 PK.Се вози т

Хексадецимален Главата Ширина на Рамна да се Рамни : 7 / 16".Глава Висина : 11 / 64".Навој Дијаметар : 0.250".Теми П

#6 Груб Навој Големина, Хексадецимален За Миење Главата 1 / 4 Надворешни Хексадецимален Диск...

Глава Дијаметар : 0.412".Глава Висина : 0.200".Навој Дијаметар : 0.216".Тема Покриеност : Целосна Тема.Тема Должина

Тип точка има конусна совет и распоредени теми кои се погодни за формирање теми во дупки drilled во тенок ме

Филипс пан главата лист метални навртки имаат остри теми се дизајнирани да се намали во состојба метал,

Please wait...