0
clear
  • Тешко да се Најде Fastener 014973458416 Плоштадот Решетка Лист Метални Навртки, 10 x 1-1/2, Парче-20
  • -20%
  • -20%
Тешко да се Најде Fastener 014973458416 Плоштадот Решетка Лист Метални Навртки, 10 x 1-1/2, Парче-20

Тешко да се Најде Fastener 014973458416 Плоштадот Решетка Лист Метални Навртки, 10 x 1-1/2, Парче-20

DEN 114.00

Износ
Това е достапна

Дијаметар : #10. Должина : 1-1/2 инчи.Материјал : Челик.Крај : Цинк.Глава Стил : Решетка (Плоштад).Ние акции широк спектар на сврзувачки елементи идеален за многу апликации низ дома, фарма, бизнис, автомобилскиот, и во индустријата.Повеќето од нашите сврзувачки елементи има светлина цинк позлата над челик даваат повеќе рѓа отпорни заврши.Ние, исто така, го продаде обложени и нерѓосувачки производи за дополнителни рѓа отпор.Ние акции многу оценки на сврзувачки елементи кои се движат од ниско јаглероден челик за поставување за да ги закорави, топлина третираат челик.Не сите сврзувачки елементи се применливи за сите апликации, па се одредени да ги тестираат темелно и да добијат мислење од лиценциран градител или уверение за градење или структурни инженер пред потпирајќи се на овие сврзувачки елементи и за било ситуации каде што неуспехот ќе предизвика штета на имотот или личност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

#6 Груб Навој Големина, Хексадецимален За Миење Главата 1 / 4 Надворешни Хексадецимален Диск 1" Должина, Ун

Лим завртки се дизајнирани за обединување на тенки парчиња на метал на дрво, fiberglass.Одлично за општи попр

Хексадецимален Главата Ширина на Рамна да се Рамни : 7 / 16".Глава Висина : 11 / 64".Навој Дијаметар : 0.250".Теми П

Глава Стил : Рамен.Вози Стил : Филипс.Диск Големина : #2 Тема : #8 Вкупна Должина : 2" #8 x 2" Филипс Рамна Глава Л

Глава Дијаметар : 0.362".Глава Висина : 0.176".Countersink Ангел : 82 Степен.Навој Дијаметар : 0.190".Тема Покриеност : Цел

Пан Комбинација А Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој...

Филипс пан главата лист метални навртки имаат остри теми се дизајнирани да се намали во состојба метал,

Лим завртки се дизајнирани за обединување на тенки парчиња на метал на дрво, fiberglass или метал.Одлично за

Станот Плоштадот Одморите А Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J933 спецификации.Случај

Име На Производ : Крстот Главата На Завртката;Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон;Навој Дијаметар : 3мм / 3 /

Тип точка има конусна совет и распоредени теми кои се погодни за формирање теми во дупки drilled во тенок ме

Тип точка има конусна совет и распоредени теми кои се погодни за формирање теми во дупки drilled во тенок ме

Хексадецимален Главата Ширина на Рамна да се Рамни : 3 / 4".Глава Висина : 11 / 32".Навој Дијаметар : 0.500".Теми По

Хексадецимален Главата Ширина на Рамна да се Рамни : 1 / 2".Глава Висина : 7 / 32".Навој Дијаметар : 0.3125".Теми По

Лим завртки доаѓаат во различни видови.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од

Висок квалитет на алуминиум метал : Хексадецимален за Миење Главата АвтоДупчење Завртка Изработени од 1

Тип точка има конусна совет и распоредени теми кои се погодни за формирање теми во дупки drilled во тенок ме

Лим Завртки Се Дизајнирани За Обединување На Тенки Парчиња На Метал На Дрво, Fiberglass Или Метал.Одлично За

Пан Дупчиња Б Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J933 спецификации.Случај Појачани да Rockwe

Лим завртки се дизајнирани за обединување на тенки парчиња на метал на дрво, fiberglass или метал.Одлично за

Пан Филипс Тип AB.Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој 188 Нерѓосувачки

#10 Нишка Големина, Рамна Глава 6Pinво диск систем за подесувате отпор 1x T25 Малку Вклучени! 3 / 4" Должина, Лим

Тркалезна Глава Метрички Завртка M4, 4mm тема должина.Теренот : 0.7 мм.Глава diamter : 6.6 ММ Pack Грофот : 100 PK.Се вози

Пан Дупчиња Тип AB.Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J933 спецификации.Случај Појачани да

41 MM Пумпа за Вода Појас Поправка Метал Spanner Тензија Автомобил Клуч Додатоци.Лесно да се прилагоди и задр

Филипс Решетка Главата Лист Метални Навртки функција на преголеми главата со кружен врв и undercut дното.Ли

Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тено

Станот 82° Филипс AB.Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој...

ВИСОК КВАЛИТЕТ и ' РЃА ОТПОРНИ.Направени од 410 Мартензитни ' Рѓосувачки Челик кој е исклучително СИЛЕН, И

Please wait...