0
clear
  • Advantech Месинг Тест Sieves, 8 Дијаметар, 0.125 Мрежа, Целосна Висина
  • -20%
  • -20%
Advantech Месинг Тест Sieves, 8 Дијаметар, 0.125 Мрежа, Целосна Висина

Advantech Месинг Тест Sieves, 8 Дијаметар, 0.125 Мрежа, Целосна Висина

DEN 1421.76

Износ
Това е достапна

1/8 Инчи мрежа големина.Дувачкиот рамка, од не ' рѓосувачки челик жица крпа.Целосна Висина (2" длабочина на жица крпа).Сериски број е гравирани на секое сито и содржани во еден бар-кодирани етикета, следење на витални информации.Доаѓа со Сертификат за Усогласеност се применува за ASTM E 11 спецификации.На Advantech 0.125 Инчен Месинг Тест Сито е на беспрекорен квалитет.Повеќе точки на инспекција се изградени во производството.Систем на мерење за жица крпа е следена до NIST стандарди и секое сито е означен за следливост.Умре-формирана рамка обезбедува соодветна одговара, супериорен квалитет и перформанси, со кои се гарантира дека на Американското Здружение за Испитување на Материјали (ASTM) спецификациите се секогаш задоволени.Серијали за да се исполнат највисока оценка на квалитетот на системите за следливост на мерни уреди.Серискиот број е гравирани на секое сито, и кои се содржани во еден бар-кодирани етикета, следење на виталните информации, како на пример кога е сито, беше произведен и кои многу жица крпа бил користен за производство на секое сито.Доаѓа со Сертификат за Усогласеност се применува за ASTM E 11 спецификации имајќи го серискиот број на вашиот сито и бродот датум.Сите заштитни мерки во место да се поддржи и да се обезбеди вашиот квалитетот на програмата.НИ Стандард Мрежа Големина : .265 Инч.Рамка Материјал : Месинг.Жица Крпа Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Сито Висина : Полн.Сито Со Дијаметар : 8 Инчен.Advantech # : 1/8"BS8 F.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

#25 мрежа големина.Нерѓосувачки Челик рамка, од не ' рѓосувачки челик жица крпа.Средна Висина (2" длабочина

Mesh Сито, од не ' Рѓосувачки Челик Рамка Материјал, 40 Мрежа Големина на Овој оглас е за секој.Mesh Сито, од не

Лабораториска опрема & инструменти.Направен во сад.Произведени од страна на КолParmer.Пакет Димензии : 3.78" L

VWR 12" Дијаметар (304.8 mm ) сите од нерѓосувачки челик тест sieves се трајни и се идеални за просејување апликаци

Сите се сериски нумерирани и снабдени со сертификат за производство на сообразност.Заеднички крупни го

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Димензии : 21.843 cm L X21.843 cm W X7.874 см Х...

#6 мрежа големина, 3.35 mm / 0.132".ID 30cm, Висина над жица 60mm 304 од не ' Рѓосувачки челик жица крпа.Chroming челична рамк

0.875" 22.4 mm (0.875") 4846 Секој 6 4 4 41 4 64 4 45 46 59 5 5 54 55 5 5 Целосна висина sieves 5.см (") високо над нерѓосувачки челик крпа

#270 53 micrometers (0.0021") 4883 Секој 6 4 4 41 4 64 4 45 46 59 5 5 54 55 5 5 Целосна висина sieves 5.см (") високо над нерѓосувачки челик к�

Endecotts ткаени жица mesh sieves се широко се користи за сите типови на лабораторија големина на честички анализ

Тие може да бидат доставени со отворот големини се движат од 125 mm надолу до 20 µm и во полна или половина ви

ГОЛЕМИНА 5 мрежа тест sieves,304 од не 'рѓосувачки челик лабораторија sieves,отворот лабораторија сито,10см / 4" д�

Тави се соберат парични казни на дното на сито магацинот.Периодични, контролирани мерење на отворања по

#16 мрежа големина.Нерѓосувачки Челик рамка, од не ' рѓосувачки челик жица крпа.Средна Висина (2" длабочина

Жица крпа се протега, падови, па дури и солзи, и абразивни материјали се намали жица со дијаметар, предиз�

Сите се сериски нумерирани и снабдени со сертификат за производство на сообразност.Нормално, секоја вт�

Лабораториска опрема & инструменти.Изработени во тајван.Произведени од страна на КолParmer.Пакет Димензии

Земја на Потекло : сад.Ова е најдобар избор каде контаминација, канализација или екстремни носат е праша

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Димензии : 8.3 Cm L X32.4 См W X32.4 См Х Земја На Потекло : Сад.П

САД Стандард Тестирање Сито, Ткаени Жица Крпа Тест Сито, од не ' Рѓосувачки Челик Екран Материјал, Месинг

Тави се соберат парични казни на дното на сито магацинот.Периодични, контролирани мерење на отворања по

#14 мрежа големина, 1.4 mm / 0.0555".ID 20cm, Висина над жица 44mm 304 од не ' Рѓосувачки челик жица крпа.Chroming челична рам�

Please wait...