0
clear
  • E-извонредни FPV Антена 2 ПАРЧИЊА 2.4 G SMA Машки Мини RHCP Трки Летало Десен Агол Антена
  • -20%
  • -20%
E-извонредни FPV Антена 2 ПАРЧИЊА 2.4 G SMA Машки Мини RHCP Трки Летало Десен Агол Антена

E-извонредни FPV Антена 2 ПАРЧИЊА 2.4 G SMA Машки Мини RHCP Трки Летало Десен Агол Антена

DEN 119.76

Износ
Това е достапна

Материјалот е одличен и на анти-мешање е силна.Бакар-core жица е избран и внатрешни високо-пренос не-чеша-слободен цилиндрични core жица прави сигнал на пренос постабилна.Plug-and-play сигнал е стабилна, ригорозно произведени според меѓународните стандарди, лесен за употреба, и стабилни перформанси.Сигналот е посилен и повеќе чувствителни.Во комплексот урбана средина, dual-ѕвезда позиционирање работи заедно да брзо да се лоцираат.Стабилна интерфејс, силни и издржливи-апарат, SMA машки прав агол, силни и издржливи конекција.Безжичен модул поддршка на антена, SMA интерфејс внатрешен навој внатрешна дупка, црна гума ракав антена, фреквенција 2400 MHZ-2500 MHZ.Спецификација име на Производ : мал црн пипер антена Покрие материјал : АБС Боја : Црна Димензии : 50x16mm Стекнат : 3 DBI Фреквентен опсег : 2400 MHz Излез отпорност : 50 Ohm Стои бран на односот на не повеќе од 1,5 d B Работен напон : 3 V Пакување количина : 2 ПАРЧИЊА FPV Антена Функција Висока добивка, ниска бран сооднос, сите правци.Материјалот е одличен и на анти-мешање е силна.Бакар-core жица е избран и внатрешни високо-пренос не-чеша-слободен цилиндрични core жица прави сигнал на пренос постабилна.Plug-and-play сигнал е стабилна, ригорозно произведени според меѓународните стандарди, лесен за употреба, и стабилни перформанси.Сигналот е посилен и повеќе чувствителни.Во комплексот урбана средина, dual-ѕвезда позиционирање работи заедно да брзо да се лоцираат.Стабилна интерфејс, силни и издржливи-апарат, SMA машки прав агол, силни и издржливи конекција.Безжичен модул поддршка на антена, SMA интерфејс внатрешен навој внатрешна дупка, црна гума ракав антена, фреквенција 2400 MHZ-2500 MHZ.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Работи на Fishmaster Про Серија и Оригинални Тблузи.РАБОТИ СО ПОВЕЌЕТО VHF АНТЕНА RATCHET МЕСЕЦИ Пред drilled дупки с

FM Телескопски Антена Параметар : Отпорност : 75 Ohm;Конектори : FType Машки Приклучок;Должина : 5.3" / 13.5 cm; Проши

Фреквенција 140175 MHz, 5 MHz Опсег 3d B Стекнат 5 / 8 Бран Дизајн 15 Ft на РГ58 A / U Coax 3.5" Магнет Планината 49 Инчен Max До

[Automatic Антена Тјунер] антената тјунер песни на радио автоматски, без никаква контрола жици, погоден за по

Компатибилен со : Кобра, Uniden, Midland, Галакси, Any Tone, SAMCOM, Stryker, Претседател, Трамваи, Radioddity, Про возач на камио

5d Bi висока добивка антена дизајниран со магнетна база, можете да се држи до било какви метални површинат

【Компатибилен со】На хам радио антена е компатибилен со повеќето BNC главата радија 【Практични】На висо

Име на производ : Антена;Unstretched Должина : 11cm / 4.3".Max.Дијаметар : 0.49 cm / 0.19";Делови : 5 Делници.Целосна Должин

4.3 инчен LCD екран на допир.Главен Материјал : Метал.Преносен и компактен, лесен за ракување и носат.Вграде

Двојна бенд фреквенција, висока добивка, придонесува за добивањето на еден поширок спектар на сигнали.П

Карактеристики : Брза и лесна инсталација Користат при замена фабрика радио Лесно се инсталира од plug оп

Машки BNC за директна прилог на радио.Може да се користи со HF бендови од 160 m на 10 m.Се изгради како 49 : 1 Unun, 9 :

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Висок Квалитет : 100% Сосема нов.Направен од челик, има добри издржливост и може да се користи за долго вре

Ефект : Подобрување на ФМ Стерео Прием.Се Користи за : Одговара на сите "С" тип socket приемникот како Tivoli Ауд

Please wait...