0
clear
  • Advantech Месинг Тест Sieves со Нерѓосувачки Челик Жица Крпа Мрежа, 8 Дијаметар, 0.265 Мрежа, Целосна Висина
  • -20%
  • -20%
Advantech Месинг Тест Sieves со Нерѓосувачки Челик Жица Крпа Мрежа, 8 Дијаметар, 0.265 Мрежа, Целосна Висина

Advantech Месинг Тест Sieves со Нерѓосувачки Челик Жица Крпа Мрежа, 8 Дијаметар, 0.265 Мрежа, Целосна Висина

DEN 1213.92

Износ
Това е достапна

265 Инчен мрежа големина.Дувачкиот рамка, од не ' рѓосувачки челик жица крпа.Целосна Висина (2" длабочина на жица крпа).Сериски број е гравирани на секое сито и содржани во еден бар-кодирани етикета, следење на витални информации.Доаѓа со Сертификат за Усогласеност се применува за ASTM E 11 спецификации.На Advantech .265 Инчен Месинг Тест Сито е на беспрекорен квалитет.Повеќе точки на инспекција се изградени во производството.Систем на мерење за жица крпа е следена до NIST стандарди и секое сито е означен за следливост.Умре-формирана рамка обезбедува соодветна одговара, супериорен квалитет и перформанси, со кои се гарантира дека на Американското Здружение за Испитување на Материјали (ASTM) спецификациите се секогаш задоволени.Серијали за да се исполнат највисока оценка на квалитетот на системите за следливост на мерни уреди.Серискиот број е гравирани на секое сито, и кои се содржани во еден бар-кодирани етикета, следење на виталните информации, како на пример кога е сито, беше произведен и кои многу жица крпа бил користен за производство на секое сито.Доаѓа со Сертификат за Усогласеност се применува за ASTM E 11 спецификации имајќи го серискиот број на вашиот сито и бродот датум.Сите заштитни мерки во место да се поддржи и да се обезбеди вашиот квалитетот на програмата.НИ Стандард Мрежа Големина : .265 Инч.Рамка Материјал : Месинг.Жица Крпа Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Сито Висина : Полн.Сито Со Дијаметар : 8 Инчен.Advantech # : 265"BS8 F.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Тави се соберат парични казни на дното на сито магацинот.Периодични, контролирани мерење на отворања по

#14 мрежа големина, 1.4 mm / 0.0555".ID 20cm, Висина над жица 44mm 304 од не ' Рѓосувачки челик жица крпа.Chroming челична рам�

Жица крпа се протега, падови, па дури и солзи, и абразивни материјали се намали жица со дијаметар, предиз�

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Димензии : 21.843 cm L X21.843 cm W X7.874 см Х Земја На Потекло : са�

0.875" 22.4 mm (0.875") 4846 Секој 6 4 4 41 4 64 4 45 46 59 5 5 54 55 5 5 Целосна висина sieves 5.см (") високо над нерѓосувачки челик крпа

САД Стандард Тестирање Сито, Ткаени Жица Крпа Тест Сито, од не ' Рѓосувачки Челик Екран Материјал, Месинг

Земја на Потекло : сад.Ова е најдобар избор каде контаминација, канализација или екстремни носат е праша

ГОЛЕМИНА 5 мрежа тест sieves,304 од не 'рѓосувачки челик лабораторија sieves,отворот лабораторија сито,10см / 4" д�

Сите се сериски нумерирани и снабдени со сертификат за производство на сообразност.Заеднички крупни го

#6 мрежа големина, 3.35 mm / 0.132".ID 30cm, Висина над жица 60mm 304 од не ' Рѓосувачки челик жица крпа.Chroming челична рамк

Endecotts ткаени жица mesh sieves се широко се користи за сите типови на лабораторија големина на честички анализ

Лабораториска опрема & инструменти.Изработени во тајван.Произведени од страна на КолParmer.Пакет Димензии

#270 53 micrometers (0.0021") 4883 Секој 6 4 4 41 4 64 4 45 46 59 5 5 54 55 5 5 Целосна висина sieves 5.см (") високо над нерѓосувачки челик к�

1 / 8 Инчи мрежа големина.Дувачкиот рамка, од не ' рѓосувачки челик жица крпа.Целосна Висина (2" длабочина н�

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Димензии : 8.3 Cm L X32.4 См W X32.4 См Х Земја На Потекло : Сад.П

Тие може да бидат доставени со отворот големини се движат од 125 mm надолу до 20 µm и во полна или половина ви

Сите се сериски нумерирани и снабдени со сертификат за производство на сообразност.Нормално, секоја вт�

Mesh Сито, од не ' Рѓосувачки Челик Рамка Материјал, 40 Мрежа Големина на Овој оглас е за секој.Mesh Сито, од не

#16 мрежа големина.Нерѓосувачки Челик рамка, од не ' рѓосувачки челик жица крпа.Средна Висина (2" длабочина

VWR 12" Дијаметар (304.8 mm ) сите од нерѓосувачки челик тест sieves се трајни и се идеални за просејување апликаци

Тави се соберат парични казни на дното на сито магацинот.Периодични, контролирани мерење на отворања по

Лабораториска опрема & инструменти.Направен во сад.Произведени од страна на КолParmer.Пакет Димензии : 3.78" L

#25 мрежа големина.Нерѓосувачки Челик рамка, од не ' рѓосувачки челик жица крпа.Средна Висина (2" длабочина

Please wait...